Eng
395

Співпраця Полтавського університету економіки і торгівлі та Студії креативної технічної освіти “ТехноЛаб”

Інноваційні ідеї, нестандартні рішення, творчий підхід — це елементи креативності. І думка, що це більше стосується лише творчих професій є абсолютно хибною. Насправді пошук нових ідей є актуальною у багатьох сферах.

Сучасне життя та пошук свого місця у майбутньому високотехнологічному світі потребує активної творчої особистості. Та сформувати її можна лише впроваджуючи в освітнє середовище сучасні стратегії розвитку освіти, зокрема мейкерство, яке своєю чергою пробуджує творчу активну особистість.

Мейкерство є міжнародним визнаним рухом, який починає свій шлях зі США та являє собою мікс науки, IT, ремесел та мистецтва. Мейкерспейс, як простір, створений для втілення креативних ідей та популяризації мейкерської культури, є місце зустрічі техно-ентузіастів різного віку, крафтерів, хобістів, інженерів, авторів, художників, вчителів та студентів. Тих, хто створює заради задоволення, і тих, для кого це справа всього життя.

У мейкерспейсі усі ці люди збираються разом, щоб відсвяткувати свою філософію – створювати, пробувати, робити.

На сьогодні мейкерська культура в Україні ще не сформована, втім вже є низка ентузіастів, які спрямовують свою професійність та креативність у напрямку її формування. До їх числа належить і Полтавська студія креативної технічної освіти «ТехноЛаб», в особі її засновника Владислава Кушнірова. Студія «ТехноЛаб» давно відома як в Україні, так і за її межами.

Полтавський університет економіки і торгівлі як університет інноваційний та високотехнологічний не міг стояти осторонь поширення мейкерства в Україні. Тому, прагнучі створити умови для реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEAM-освіти), поліпшення якості надання технічної освіти, з метою підвищення ефективності впровадження освітньої робототехніки та мейкерства в закладах освіти України в цілому та Полтавському регіоні зокрема, усвідомлюючи необхідність розширення та поглиблення співробітництва для розвитку вітчизняної освіти, висловлюючи бажання підтримувати та розширювати сталі довготривалі стосунки з метою більш ефективного використання спільних можливостей для підготовки фахівців зі STEAM-освіти та освітньої робототехніки, підвищення кваліфікації освітян та популяризації робототехніки, мейкерства та винахідництва серед молоді, Полтавський університет економіки і торгівлі та Студія «ТехноЛаб» уклали Меморандум про співробітництво.

Результатом підписаного Меморандуму стане співпраця за такими напрямами, як: реалізація спільних проєктів; підготовка фахівців зі STEAM-освіти, освітньої робототехніки та мейкерства шляхом реалізації магістерської освітньої програми «Освітня робототехніка»; проведення навчальних курсів та тренінгів з метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників України, зокрема педагогічних працівників Полтавського регіону, їх обізнаності з упровадження у професійній діяльності обладнання, технічного та програмного забезпечення STEAM-лабораторій, робототехнічних наборів та виробничого обладнання навчального призначення тощо.

БІЛЬШЕ НОВИН