Міжнародна діяльність
Головна / Міжнародна діяльність / Актуальні грантові можливості
Контактна інформація:
вул. Коваля, 3, Полтава, 36014
 
Приймальня ректора:
Тел./Факс.: (0532) 50-91-70
 
Ректор:
Тел.: (0532) 56-13-48
 
Канцелярія:
Тел./Факс.: (0532) 50-02-22

Актуальні грантові можливості

1. Програма імені Фулбрайта в Україні

 • для студентів старших курсів та випускників ВНЗ

Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі  можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Кінцевий термін подання заявок – 16 травня

Більш детальна інформація за посиланням:  http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/19/student.html

 

 • для молодих викладачів та дослідників

Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; 

працівники громадських організацій (НДО).

Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада

Більш детальна інформація за посиланням:  http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/35/faculty.html

 

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program:

Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев'ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (липень наступного року).

Кінцевий термін подання заявок – 1 червня

Більш детальна інформація за посиланням: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/20/FLTA.html

 • для кандидатів та докторів наук, дослідників та аспірантів напередодні захисту

Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від трьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового  ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років; аспіранти напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту.

Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня

Більш детальна інформація за посиланням: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/37/scholar.html

 

 • для викладачів та фахівців соціально-гуманітарного профілю

The Fulbright Scholar-in-Residence Program: Програма покликана сприяти налагодженню й розвитку наукової й культурної співпраці у коледжах й університетах США, що недопредставлені або ж мають малий досвід у сфері міжнародної освіти, через запрошення фахівців на викладання, поглиблення навчальних курсів й уведення нових навчальних програм, започаткування спільних наукових проектів й академічних обмінів. Відбором кандидатів на участь у Програмі займається американська сторона відповідно до заявки навчального закладу.

Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня

Більш детальна інформація за посиланням: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/22/scholar-in-residence.html

 

2. Презентація навчальних програм CISCO

Програмою мережних академій CISCO пропонує студентам, співробітникам та викладачам БЕЗКОШТОВНО долучитися до вивчення онлайн-курсів:
Вступ до Інтернету речей /Introduction to IoT (реєстрація за посиланням)
Вступ до кібербезпеки /Introduction to Cybersecurity (реєстрація за посиланням)
Основи кібербезпеки (реєстрація за посиланням)
Вступ до симулятору Packet Tracer/Introduction to Packet Tracer, курс про симулятор мереж та ІоТ (реєстрація за посиланням).

Навчання відбувається самостійно Для реєстрації необхідно перейти за посиланням на назві курсу.
Курси відкрито з 01.03.2018 до 31.12.2018.

 

 

3. Школа з англійської мови + стажування для освітян у Фінляндії!

Повідомляємо про проходженя наукового стажування «Школа з англійської мови + стажування для освітян» у Фінляндії (проходитиме з 22 по 28 квітня 2018 року). Стажування проходить задля опанування проектного підходу в організації навчального процесу у закладах освіти Фінляндії у поєднанні з інтенсивним вивченням англійської мови в Західно-Фінляндському Коледжі у міжнаціональному мультикультурному середовищі з використанням активних комунікаційних методик та пізнанням культури Фінляндії.

Цільова група: викладацький склад, методичний та адміністративний персонал українських ВНЗ, аспіранти і студенти зацікавлені даною тематикою.
Вікових обмежень щодо участі в проекті немає.

Більш детальна інформація за посиланням: http://www.iiasc.org/?p=1862

 

4. Стипендії Німецької служби академічних обмінів DAAD (Німеччина)

Стипендії DAAD пропонують різноманітні можливості навчання, стажування, проведення досліджень та підвищення кваліфікації на базі ВНЗ або науково-дослідницьких установ Німеччини. Для студентів також пропонуються стипендії на участь у літніх курсах німецької мови та навчальні поїздки до Німеччини.
Фінансове забезпечення залежить від категорії учасника та тривалості програми.

Конкурси на участь оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі претендентам необхідно заповнити онлайн-заявку та подати до Інформаційного центру DAAD у Києві певний пакет документів (перелік залежить від програми).

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися https://www.daad-ukraine.org/uk/
 

 

5. Стипендійна програма професійного розвитку у Мічиганському університеті (США)

 

Мічиганський університет запрошує викладачів ВНЗ взяти участь у програмі професійного розвитку Weiser Professional Development Fellowships. В рамках програми кандидати можуть зробити короткі візити тривалістю від 4 тижнів до 3 місяців для проведення наукових досліджень. Грант охоплює витрати на подорож в обидві сторони, проживання, медичне страхування, а також надає невеликі добові виплати.


Дедлайн – 15 вересня 2018 року.

Більш детальна інформація за посиланням: https://www.ii.umich.edu/wcee/visiting-fellows.html
 

 

6.Нові курсів від coursera, які можна пройти безкоштовно

 

Coursera, один з найвідоміших онлайн-сервісів навчання та дистанційної освіти, запустив нові курси, які можна пройти безкоштовно. Тематика нових спеціалізацій надзвичайно різноманітна: від бізнес-англійської та програмування додатків для Android до фотографії та графічного дизайну.

Зверніть увагу, що курси на Coursera безкоштовні, сплачуєте ви, за бажанням, лише за сертифікат. Щоб отримати доступ до безкоштовної повної версії того чи іншого курсу просто введіть його назву в форму пошуку на сайті і безпосередньо зареєструйтеся на цей курс.

Більш детальна інформація за посиланням: https://www.coursera.org/

 

 

7. Фонд ЄЕЗ та Норвегія

 
Фонд ЄЕЗ та Норвегії надає гранти на розвиток регіональної співпраці. Грантове фінансування можуть отримати проекти з транскордонного співробітництва, а також міжнародні проекти, покликані дати відповіді на загальноєвропейські виклики.

Фонд у розмірі 34,5 млн. Євро підтримує співпрацю у формі обміну знаннями, обміну найкращою практикою та налагодження потенціалу в усіх пріоритетних секторах ЄЕЗ та Норвегії.

Гранти на 2014-2021 роки:

 • Інновації, дослідження, освіта та конкурентоспроможність
 • Соціальна інтеграція, працевлаштування молоді та скорочення бідності
 • Навколишнє середовище, енергетика, зміна клімату та низьковуглецева економіка
 • Культура, громадянське суспільство, належне врядування та основні права і свободи
 • Юстиція та внутрішні справи


Дедлайн - 1 липня 2018 року.
Більш детальна інформація за посиланням: https://eeagrants.org/The-EEA-and-Norway-Grants-Fund-for-Regional-Cooperation

 

 

8. Culture Bridges

 

Culture Bridges – це програма, що сприяє розвитку українського культурного сектору та ефективному налагодженню зв’язків між культурними операторами та інституціями в Україні та ЄС. Сulture Bridges фінансується Європейським Союзом в межах впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC – мережею Національних інститутів культури Європейського Союзу.

Програма фінансуватиме низку активностей, зокрема міжнародну мобільність фахівців, проекти національної і міжнародної співпраці, тренінги та ознайомчі поїздки до країн ЄС. Упродовж трьох років програми буде виділено понад 100 грантів. Серед інших можливостей, про які буде оголошено пізніше, – спільні мистецькі проекти культурних інституцій-членів EUNIC та підтримка українських та європейських інституцій, що планують подавати заявки на програму «Креативна Європа».

Кінцевий термін подачі заявки отримання міжнародних грантів мобільності: 12 квітня 2018. Заявка може подаватися англійською, українською чи російською мовою. Гранти мобільності необхідно використати протягом шести місяців після повідомлення про надання грантів, тобто до 17 грудня 2018 року.


Більш детальна інформація за посиланням: http://www.britishcouncil.org.ua/culture-bridges

 
9. COINS Grand Challenge 2018
 
COINS Grand Challenge – міжнародний конкурс, метою якого є відкриту світу молодих інноаторів, підприємців і лідерів, чиї ідеї можуть покращити будівельну сферу. У першу чергу, організатори розшукують нові ідеї та інновації, які можуть вирішити сучасні проблеми у будівельній індустрії, а також збільшити її позитивний вплив на суспільство.

Умови участі:
 • У конкурсі можуть брати участь молоді люди з усіх куточків світу
 • Ідея повинна відповідати усім критеріям конкурсу, і мати чітке пояснення застосування у будівельній індустрії
 • Учасники повинні вільно володіти англійською мовою
 • Вікові обмеження: 18 років
 • Фіналісти повинні мати можливість відвідати Grand Final конкурсу, який відбудеться 5 червня
 • Дозволяється робота в команді, але ідею на Grand Final зможе представляти лише одна людина

Усі фіналісти отримають оплачувану поїздку (переліт, харчування й проживання) до Сан-Антоніо на Grand Final.

Подати заявку: https://coins.secure-platform.com/a/

Більш детальна інформація за посиланням:  http://coins-grandchallenge.com/
 
 

10. Стажування імені Альберта Ейнштейна для молодих вчених

 

Форум імені Альберта Ейштейна спільно з компанією Benz і організацією Daimler пропонують молодим вченим можливість пройти оплачуване стажування в Німеччині.

Стажування призначається для тих, хто бажає спробувати себе в іншій дисципліні, не в тій, в якій раніше проводив дослідження. Мета програми – підтримати молодих вчених, які на додаток до виконаної роботи в області своєї спеціалізації, відкриті до інших, міждисциплінарних підходіх, наслідуючи приклад великого вченого – Альберта Ейнштейна.

Стажування проходитиме протягом 6 місяців в Німеччині, в котеджі Ейнштейна, в Бранденбурзі.
Наприкінці стажування учасник чи учасниця повинні представити свій проект у вигляді лекції.
Учасникам оплачують проживання, транспортні витрати, а також надають грант розміром €10,000.

Вимоги:

 1. Кандидати повинні запропонувати проект, демонструючи його якість, оригінальність і доцільність.
 2. Учасниками програми можуть бути як студенти аспірантури, так і кандидати наук.
 3. Кандидати повинні бути не старше 35 років і мати ступінь в гуманітарних, соціальних або природничих науках.
 4. Грант не виплачується на проект дисертації. Запропонований проект повинен істотно відрізнятися за змістом.
 5. Брати участь можуть кандидати всіх національностей.

Заявки на участь приймаються поштою і на електронну адресу fellowship@einsteinforum.de. Для участі в програмі необхідно надати:

 • CV
 • Короткий опис проекту (не більше 2-х сторінок)
 • 2 рекомендаційні листи

Питання можна надсилати організаторам на fellowship@einsteinforum.de.

Більш детальна інформація за посиланням:  http://www.einsteinforum.de/about/fellowship/?lang=en

 

11. Конкурс ґрантів «Розвиток волонтерства в громадах» у 2018 році

Максимальний розмір гранту: до 20 000 грн., розмір власного фінансового внеску – не менше 20%.


Цілі програми:

 • підтримка ініціатив, спрямованих на соціалізацію, інтеграцію та залучення до життя громади дітей та підлітків сиріт, напівсиріт, тих, що опинились у складних життєвих обставинах
 • пошук, освіта та розвиток молодих  волонтерів у локальних громадах (школярі)
 • підтримка ініціатив, спрямованих на соціальний, культурний і освітній розвиток сільських територій
 • налагодження співпраці між державою, церквою та громадським середовищем заради сталого розвитку громади
 • поширення ідеї створення мережі постійнодіючих молодіжних волонтерських осередків


УВАГА! Участь у конкурсі можуть брати організації зі всієї України, окрім тимчасово окупованих частин Донецької, Луганської областей, а також АР Крим та м.Севастополь.
Дорожня карта програми
5 березня-1 квітня – Прийом заявок на участь за встановленим зразком.
1-21 квітня – Відбір команд-учасників проекту.
21 квітня-3 травня – Оголошення переможців.
1 червня-30 жовтня – Реалізація проектів.
Липень-серпень – 2 дводенні літні школи менеджменту (у локаціях, близьких до учасників)
17 листопада – Підбиття підсумків програми – форум учасників.


Умови участі в програмі:

 • Обов’язкова наявність команди організаторів проекту: Ініціативна група, місцевий священик (священики), а також активні представники громади: Будинок Культури, Народний дім, школа, ДНЗ, місцевий бізнес.
 • Наявність обґрутнованої ідеї сталого соціального проекту в громаді з обов’язковим залученням сімей в кризі та / або дітей-сиріт та дітей в складних життєвих обставинах.
 • Наявність зареєстрованої неприбуткової (громадської, благодійної, релігійної) організації та рахунку в банку.
 • Ґрантову заявку за встановленим зразком просимо надсилати на електронну адресу volunteerproject.lef@gmail.com із позначкою «На конкурс Розвиток волонтерства в громадах» до 1 квітня 2018 року включно.

УВАГА! Кошти ґранту не можуть бути використані на:

 • проведення літніх дитячих таборів без продовження у рамках проекту подальшої діяльності з цільовою групою;
 • закупівлю матеріалів, техніки та ін. без здійснення безпосередньої роботи з цільовою групою;
 • харчування учасників заходів на суму більшу ніж 20% від затребуваної суми.

Максимальний розмір гранту: до 20 000 грн., розмір власного фінансового внеску – не менше 20%. (Для залучення власних фінансових ресурсів рекомендуємо попередньо провести фандрайзингові заходи – благодійні ярмарки, свята і т.д. або ж передбачити у проектів фінансовий внесок учасників за участь у заходах. Також рекомендуємо залучитися матеріальною підтримкою місцевого бізнесу та органів місцевого самоврядування).


FB: https://www.facebook.com/lvivedufound/
Подати заявку: https://drive.google.com/file/d/16iepeqG5_WG3jX5hwKj2RSGe1C4r4R5J/view
Більш детальна інформація за посиланням: http://www.lef.org.ua/ua/arhiv/rozpochato-pryjom-zayavok-na-konkurs-grantiv-rozvytok-volonterstva-v-gromadah-u-2018-rotsi/

 

12. Holland Scholarship

Стипендія Holland Scholarship пропонується іноземним студентам, які не є громадянами країн Європейської економічної зони, і бажають отримати ступінь бакалавра або магістра в Нідерландах.

Організаторами стипендії є Міністерство освіти, культури і науки Нідерландів спільно з декількома дослідницькими університетами та університетами прикладних наук країни.

Студенти можуть отримати грант – €5000 на перший рік навчання. Грант виплачується лише один раз.

Вимоги до студентів:
 • іноземне громадянство (не бути громадянином країн ЄЕЗ)
 • вступати на навчання на одну з програм бакалаврату або магістратури в один із вузів Нідерландів
 • студент повинен відповідати всім вимогам програми навчання (вимоги можна переглянути на веб-сайті обраного вузу)
 • студенти не повинні мати ступеня, отриманого в одному з вузів Нідерландів

Представники університету зв’язуються з кандидатом і повідомляють про отримання гранту.

Більш детальна інформація за посиланням: https://www.studyinholland.nl/scholarships/highlighted-scholarships/holland-scholarship/holland-scholarship
 
 

13. Аспірантура в Австрійській академії наук

Грант становить 38 000 євро на рік.

Грант надається для підтримки наукових досліджень у всіх галузях.

Розмір гранту:

 • 38,000 євро на рік
 • 500 євро на транспортні витрати.

Необхідні документи:

 1.  Онлайн форма (необхідно заповнити німецькою);
 2.  CV
 3.  Список публікацій
 4.  Транскрипт бакалаврського та магістерського дипломів
 5.  Рекомендацій лист наукого керівника

Більш детальна інформація за посиланням:  http://stipendien.oeaw.ac.at/en/stipendium/doc-doctoral-fellowship-programme-austrian-academy-sciences

14. Гранти на проведення досліджень у Фінляндії

Подаватися можуть апліканти усіх спеціальностей.

Центр міжнародної мобільності CIMO запрошує аспірантів та молодих дослідників до участі у грантовій програмі. Програма розрахована на академічне перебування у фінських наукових установах від 3 до 12 місяців. Подаватися можуть апліканти усіх спеціальностей.

Грант – 1500 євро щомісяця.

Дедлайн – протягом року (початок прийому заявок – 1 січня 2017).


Більш детальна інформація за посиланням: http://www.studyinfinland.fi/tuition_and_scholarships/cimo_scholarships/cimo_fellowships

 

15. Оплачуване стажування в організації Partnership for Drug-Free Kids

Стажування в Partnership for Drug-Free Kids дає можливість отримати досвід роботи в реальному світі, працюючи разом з професіоналами в національній некомерційній організації, розташованої в Нью-Йорку. Основна робота організації присвячена зменшенню зловживання наркотиків серед підлітків і надання допомоги сім'ям, які мають залежних від наркотиків підлітків.

Стажування можна пройти в одному з відділень організації:

 • Зв'язок.
 • Відділ відповідає за інформування громадськості про діяльність організації (робота з людьми, веб-сайтом, соціальними мережами, електронною поштою).
 • Правовий відділ.
 • Відділ відповідає за розвиток онлайн кампанії і юридичної допомоги сім'ям на державному і місцевому рівні.
 • Медіа.
 • Команда медіа відділу працює з місцевими та національними медіа партнерами (телебачення, преса, радіо).
 • Розвиток.

Даний відділ відповідає за приплив фінансових коштів (робота з фондами, корпораціями, урядовими організаціями).

Організація пропонує стажування в період осіннього, весняного та літнього семестрів. Стажування оплачуване, організатори пропонують погодинну оплату праці.

Вимоги:
Програма розрахована на студентів (бакалаврат, магістратура, аспірантура), які мають намір працювати в некомерційному секторі.
Подавати заявки можуть студенти, які вивчають будь-які дисципліни.
Як стати стажистом? Бажаючим кандидатам необхідно відправити резюме та супровідний лист на jobs@drugfree.org.
Тривалість стажування: один семестр.
Більш детальна інформація за посиланням: https://drugfree.org/internships/

 

16. Стажування в університетах Канади у рамках канадського урядового проекту стажувань Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine

У рамках канадського урядового проекту стажувань Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine українські студенти 3-го курсу мають можливість проходити 12 тижневе науково-дослідне стажування в університетах Канади.

У рамках канадського урядового проекту стажувань Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine українські студенти 3-го курсу мають можливість проходити 12 тижневе науково-дослідне стажування в університетах Канади (наразі в 60 вищих навчальних закладах по всій країні).

Починаючи з цього року Шевченківська Фундація (Shevchenko Foundation) та Mitacs (канадська неприбуткова дослідницька та освітня організація) реалізовують програму в Україні задля посилення українсько-канадських науково-дослідницьких зв’язків.

Запрошуємо студентів до участі у програмі Mitacs Globalink Research Internship Program.

З детальною з інформацією можна ознайомитися у додатку та у посиланнях нижче:
Web-site Саnada: http://www.mitacs.ca/globalink/globalink-research-internship
Web-site Ukraine: http://www.MitacsUA.org
Mitacs press-release:
https://www.mitacs.ca/en/newsroom/news-release/new-agreement-strengthen-ukraine-canada-research-networks

 

17. Креативна Європа

Відкрито прийом заявок на «Тренінги», Медіа, програма Креативна Європа. Доступний бюджет становить 7,5 млн. Євро. Заявники можуть подаватися на одну з запропонованих категорій.

Дедлайн — 26 квітня 2018 року.

Більш детальна інформація за посиланням:  https://eacea.ec.europa.eu/creative-europe/actions/media/training_en