Університет
Контактна інформація:
вул. Коваля, 3, Полтава, 36014
 
Приймальня ректора:
Тел./Факс.: (0532) 50-91-70
 
Ректор:
Тел.: (0532) 56-13-48
 
Канцелярія:
Тел./Факс.: (0532) 50-02-22

Центр мистецтв і дозвілля

 
Тютюнник Наталія Володимирівна   Віблий Артем Ігорович
Керівник центру мистецтв та дозвілля   Звукорежисер

 

 

 

 

 

 

 

 

Проехав все моря и континенты,

Пускай этнограф в книгу занесет,

Что есть такая нация - студенты,

Веселый и особенный народ!

Понять и изучить их очень сложно.

Ну что, к примеру, скажете, когда

Все то, что прочим людям невозможно,

Студенту – очень просто - ерунда!

Знаєте, що відрізняє людей з вищою освітою? Знання? Нііі ... Людина, що пройшла цей шлях навчається в першу чергу бути спритним, хватким, виплутуватися з екстремальних ситуацій в найкоротші терміни, вміти домовлятися навіть з тінню. Також ці люди здатні виконати величезний обсяг розумової роботи , знову ж таки в стислі терміни, не спати цілодобово, при цьому харчуючись пашею. Ці люди зберігають позитивний погляд на життя за будь-яких обставин, девіз - " Дурниці ! Прорвемося!". Це могутні люди. Вони можуть все. І ім’я цих людей – студенти…

Студентські роки - це найвеселіша пора в житті кожної людини. На обличчі будь-кого, хто згадує цей період свого життя, з'явиться посмішка. Завжди студентські роки відрізнялися своєю незабутністю і якоюсь безпосередністю, яка не обов'язково пов'язана з наївністю.

У віці від 17 до 22 ми все ще діти, які намагаються все робити «як дорослі». Але, на щастя, веселитися «як дорослі» студенти не намагаються, тому веселяться «по- повній».

І житлом для веселощів в ПУЕТі, де не вимагають ні прописки, ні реєстрації, є ЦМіД, який може багато чого запропонувати, щоб сказані слова про веселі роки студентства стали істиною.

КВН. Гра, якій понад п'ятдесят років не залишила осторонь і наших студентів. Більше 15 років в університеті КВН став доброю традицією, яка живе і сьогодні. За всі роки в ПУЕТ було безліч команд. З усіх них можна виділити найяскравіші - «26 стандарт», «Франц Фердинанд», «Наталі Портман», «МСК» Братислава».

На рахунку кожної з них різні перемоги і гідності, а саме: віце -чемпіони Слобожанської ліги КВН ( АМІК) 2011, віце - чемпіони Полтавської ліги КВН 2011, півфіналісти міжрегіональної ліги « ЄВРОПА» ( АМІК ) 2012, лауреати всеукраїнського фестивалю команд КВН «Перлина біля моря » 2010, 2011, 2012. Так само у 2012 році збірна ПУЕТ стала володарем кубка мера міста Полтави. Все це плід великої колективної роботи всіх КВН - щиків ВНЗ.

У 2012 році збірна ПУЕТ «Братислава » брала участь на ХХIV міжнародному фестивалі команда КВН міжнародного союзу Олександра Маслякова на якому отримала рейтинг і вперше представила університет на міжнародному рівні.

У 2011 році на базі центру мистецтв і дозвілля університету була відкрита школа КВН ПУЕТ. Протягом року школа на чолі з уже існуючими командами готує потенційних КВН- щиків,  проводячи ряд ігор і фестивалів. Завершальним і традиційним є кубок ректора ПУЕТ, який не залишає осторонь не тільки наших студентів і викладачів, а й усе місто.

Фотографії КВН

  

Власна студія звукозапису. Випускники університету стають його гордістю. Двічі студент ПУЕТу  Артем Віблий, очолює студію звукозапису, створену за підтримкою ректора Нестулі О.О. Молодий та талановитий звукорежисер водночас є звукорежисером національного балету Грузії Сухішвілі. Йому довіряють Тамара Гвердцителі, Лайма Вайкуле, Вітас, Лоліта Мілявська, Стас П’єха, гурт «Бум-Бокс», балет Али ДуховоЇ «Тодес», та ,багато інших виконавців, з якими співпрацює Артем. Отже університету є чим пишатися – бо це його талант.

Фотографії студії звукозапису

  

Щоб відкрити свої таланти – вам треба тільки бажання. Щорічно для студентів першокурсників ЦМіД проводить феєричне шоу «ПУЕТ має таланти». Можливо, в майбутньому хтось із вас стане відомою зіркою – ведучим чи співаком, музикантом чи танцюристом, а, можливо, навіть актором. ЦМіД чекає на вас.

Незрівнянним і яскравим, зі своїм особливим стилем і зворушливою енергетикою є колектив естрадно-спортивного танцю «Екстрім» під керівництвом майстра спорту з спортивної гімнастики Наталії Новицької. Вони не просто незрівнянно танцюють – вони передають зі сцени захоплюючі яскраві події. Іх танець – це танцювальна, неповторна  композиція, це мистецтво, своєрідний театр.Театр - це людинознавство, можливість кожної людини побачити себе з боку. Але це не дзеркало, не наслідування, а переломлення життя. Театр - в чомусь комедія, в чомусь трагедія, це вчитель і співрозмовник.

Фотографії театру

         

І щоб переконатися в цьому, треба з ним зустрітися, тобто прийти на побачення. І є куди іти. «Рандєву» і є той самий театр, назва якого говорить сама за себе.

Немає іншого такого заняття, яке об'єднувало б в один дружний колектив самих різнохарактерних людей з різними нахилами і талантами: художників і читців, танцюристів і співаків, винахідників і музикантів, сценаристів і режисерів. Усім цим талантам знайдеться робота до душі в театрі, а головне всіх об'єднує одна мета - зробити виставу, виразити в ньому свої думки, почуття, ідеї та погляди на життя, подарувати радість людям.

У репертуарі театру були такі вистави, казки та мініатюри, як: «Весілля в Малинівці», «Четверо з однією валізою», «Попелюшка», «Морозко», «Снігова королева», «Монолог актора», «Баби», «Наталка і Петро» та багато інших.

Адже сама атмосфера підготовки спектаклю наповнена подіями і переживаннями. Це вдалі ідеї та знахідки, творчі пориви , це крок за кроком осягнення нового, взаємодопомога, радість і задоволення від своєї праці, а часом і невдачі.

Вистава, його репетиції, коли за сценарієм часто-густо стикаються категорії  добра і зла, змушують висловлювати своє ставлення до цих категорій, вчать аналізувати і давати оцінку вчинкам. Все це духовно розвиває. Виходить, що вистава створюється працею натхненних людей, вони не здатні на щось погане, на обман, на підлість, так як тонко відчувають душу іншого.

Театр охоплює різні види мистецтва: літературу, живопис, музику, танці, художнє слово і гру артистів. Все це робить величезний емоційний вплив як на глядачів, так і на виконавців ролей. Думки та ідеї, закладені в сценарії і вихідні зі сцени, сприймаються набагато гостріше й повніше, ніж ті ж думки, які прозвучали в звичайній розмові. Тому що в сприйнятті брав участь не тільки розум, а й серце. Все, що проходить через серце, запам'ятовується назавжди. Творчість це і є робота розуму і серця.

Театр - це той самий золотий ключик, який відкриває наше серце. Наповнити ваше життя яскравими подіями допоможе робота в театральній студії.

Але це ще не все! Що може дати театр розвитку? Духовно розвинена людина деколи уникає виступати перед аудиторією. Йому заважає сором'язливість, скутість. На театральних заняттях, де вивчають абетку жестів, сценічну мову, акторська майстерність ми освоюємо сценічний простір, набуваємо досвіду публічних виступів. Крім того, працюючи над виставою, ми знаходимося в постійному пошуку - як оформити декорації, костюми, образи. Це змушує нас думати, шукати і знаходити. Тому з упевненістю можна стверджувати, що театр нам потрібен, щоб розвивати почуття, духовно збагачуватися, долучатися до культурних цінностей і ставати впевненими в собі людьми.

«Ласкаво просимо у світ театру - казковий, чарівний світ зі своїми добрими законами, де творцем і винахідником є кожен!»

Яворина.

Ансамбль брав участь у Міжнародному фестивалі фольклорних колективів у м. Поляніца Здрой, що у Польщі. Серед 24 фольклорних колективів із різних країн Європи "Яворина" була відзначена найвищою нагородою - Гран-прі фестивалю.

На п’ятому всеукраїнському фестивалі аматорського мистецтва, який проводила федерація професійних спілок України колектив отримав Диплом першого ступеню. Таким же дипломом був нагороджений як переможець обласного огляду - конкурсу фольклорних ансамблів «Чиста криниця» на Національному Сорочинському ярмарку. Останнім досягненням колективу став Диплом (медаль та грошова премія) лауреата сьомого мистецького конкурсу на здобуття премії ім. Дмитра Луценка «Осіннє золото».  

Фотографії народного ансамблю "Яворина"

   

За високі творчі здобутки, вагомий внесок у розвиток культури, духовне збагачення територіальної громади міста студентський народний хор "Явір" нагороджений  Почесною грамотою виконавчого комітету Полтавської міської ради та неодноразово нагороджувався Дипломами І ступеня від управління культури, управління освіти і науки та управління у справах сім’ї та молоді Полтавської обласної державної адміністрації.

    

Народний зразковий аматорський театр "Рандеву" створений у жовтні 1995 року з метою естетичного виховання молоді та розвитку видів і жанрів аматорської художньої творчості, а також збереження та примноження культурної спадщини українського народу.

За час свого існування колектив створив велику кількість театральних постанов та концертних програм. Брав участь у міських та обласних фестивалях та конкурсах. Творчі здобутки студентський театр представляв і за межами рідного університету, виступаючи в: Полтавській аграрній академії, Полтавському державному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка, юридичній академії ім. Я. Мудрого, Полтавському інституті зв’язку, міському будинку культури, палаці дозвілля «Листопад». Окрім того, студентська театральна студія «Рандеву», беручи участь у благодійній акції «Від серця до серця», взяла під опіку Новосанжарський дитячий будинок, представляючи своє мистецтво для дітей-інвалідів.

Радо вітали театральну студію в містах України та близького зарубіжжя (м. Миколаїв, м. Суми, м. Сімферополь, м. Алушта, м. Бєлгород, м. Москва, м. Гомель).