02-03 березня 2021 року проведено серію вебінарів для державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування. Доктор історичних наук, професор Олексій Нестуля та докторка педагогічних наук, директорка ННІЛ Світлана Нестуля ділилися досвідом реалізації лідерської управлінської парадигми на основі цінностей служіння інтересам громади та розвитку територій.
У період із 22 по 26 лютого 2021 року 22 педагогічних працівників фахової передвищої та вищої освіти пройшли курси підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання в Міжгалузевому інституті підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів за акредитованою спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки за навчальною програмою «Розвиток професійних компетентностей сучасного педагогічного працівника».
Євроінтеграція як стратегічний напрям розвитку країни зумовлює процеси модернізації сучасної освіти. Важливими кроками до впровадження європейського освітнього виміру можна вважати реалізацію державної політики щодо підвищення якості освіти, затвердження Національної рамки кваліфікацій (НРК) та створення стандартів освіти на підставі компетентнісного підходу. Метою впровадження НРК є: введення європейських стандартів і принципів забезпечення якості освіти з урахуванням вимог ринку праці до компетентностей фахівців.
Директор навчально-наукового інституту лідерства ВНЗ Укркоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі” Світлана Нестуля як ніхто знає про те, що навчатися ніколи не пізно. Вона не тільки сама все життя віддала справі освіти, але й протягом останніх 11 років очолює студентський клуб, а нині “Школу Лідерів” ПУЕТ, є автором і розробником проекту “Полтавська обласна школа лідерів учнівського самоврядування”, а також ініціювала та створила громадську організацію “Центр освіти дорослих Полтавщини” та проекти Центр освіти дорослих м. Полтави та “Університету третього віку” в ПУЕТ.
Представники 5 країн ділилися досвідом роботи в розвитку освіти дорослих та перспективами реалізації стратегії: «Місто, що навчається». Від України були представлені міста, які входять до Української Асоціації міст, що навчаються та подали документи до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються: Нікополь, Мелітополь, Суми, Львів, Полтава. Бачення розвитку освіти дорослих в м.Полтаві представляла директор ННІЛ ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» , д.п.н., депутат Полтавської міської ради 7- 8 скликань Світлана Нестуля
Полтавський університет економіки і торгівлі є офіційним партнером проведення Днів кар’єри ЄС у 2019 і 2020 рр.
Так, сьогодні відбувся захід за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні в рамках проєкту «Інформаційна підтримка молодіжних мереж ЄС в Україні».
День кар’єри ЄС – це щорічний захід, де представники мереж Європейського Союзу, бізнесу, влади, освіти обговорюють упровадження стандартів та європейських практик в Україні, участь у програмах Європейського Союзу для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей. «День кар’єри ЄС» успішно відбувається щорічно в 15 містах протягом останніх чотирьох років. У Полтаві День кар’єри ЄС проводиться вже вдруге. Співорганізаторами заходу в Полтаві є Полтавський університет економіки і торгівлі та Полтавський обласний центр зайнятості.
В дистанційному режимі директором навчально-наукового інституту лідерства, доктором педагогічних наук, професором кафедри управління персоналу економіки праці та економічної теорії Світланою Нестулею в рамках підвищення кваліфікації організаторів позакласної та позашкільної роботи шкіл Полтавської області на базі Полтавського обласного інституту післядипломної роботи ім. М.В.Остроградського проведено вебінар: «Ключові компетентності XXI століття».
28.01.2016 студенти Полтавського університету економіки і торгівлі відвідали тренінг "Лідерство у сучасному просторі", що проводився за сприяння Студентської ради м. Полтава, Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, КУ "Обласний молодіжний центр".
75 000 – грандіозна цифра, а саме, це кількість випускників Полтавського університету економіки та торгівлі! У кожного з них свій життєвий шлях і своя історія успіху. Саме це надихнуло колектив університету створити свого роду посібник успішного життя, як приклад для наступних поколінь.
В переддень Нового року студенти Полтавського університету економіки і торгівлі разом з головою районної ради Київського району Синягівським Сергіієм Олександровичем та викладачами університету депутатами міської ради Нестулею Світланою Іванівною та районної ради Чижевською Мариною Борисівною привітали раду ветеранів Київського району з новорічними святами. До ветеранів війни і праці, серед яких один із найстарших 95-річний, учасник бойових дій і визволитель Полтави Заїка Олександр Федорович завітали дід Мороз, Снігуронька та символ Нового 2017 року Вогняний Півень.
1 лютого 2017 року Навчально-науковий Інститут лідерства та ГО «Асоціація випускників ПУЕТ» спільно з національною мережею магазинів «Товари від А до Я» презентували спільний проект «Бізнес для студентів». У рамках проекту та спільної співпраці був оголошений конкурс для студенів ПУЕТ, за результатами якого учасники зможуть представити власні напрацювання-пропозиції в якості консультацій з маркетингу для національної мережі магазинів «Товари від А до Я». Переможці конкурсу отримають сертифікати на проходження тренінгу по PR технологіях у м. Києві. Інші учасники будуть нагородженні заохочувальними подарунками та можливістю пройти оплачуване стажування у національній мережі магазинів «Товари від А до Я».
9 лютого 2017 р. Навчально-науковий Інститут лідерства, ГО «Асоціація випускників ПУЕТ» та кафедра «Туристичного та готельного бізнесу» провели зустріч з директоркою ТОВ «Гамма Холідей» Щегулою Н.В. (випускницею ПУСКУ 2009 року: фахівцем у туристичні сфері, власницею та директоркою туристичної агенції). Зустріч була проведена у рамках співпраці з випускниками університету та орієнтована на обмін досвідом практикуючих фахівців та студентів.
23-24 лютого 2017 р. Навчально-науковий інститут лідерства розпочав Програму підвищення кваліфікації працівників міськвиконкому в рамках реалізації Проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» «Кваліфікація 2030». Програму відкрили Юрій Левченко директор Інституту розвитку міста та керівник Проекту Ірина Брижань. Початок реалізації Програми був покладений тренінгом «Комунікація», який провела тренер Світлана Нестуля. Метою Програми є покращення комунікацій між основними підрозділами міськвиконкому та підвищення кваліфікації персоналу в галузі «Soft Skills».
15 березня в корпусі Донецького державного університету управління за адресою Карпінського, 58 відбулося урочисте відкриття центру лідерства ДонДУУ. Захід став можливим завдяки проекту Tempus ELITE ”Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту”. Також партнерами Центру лідерсва виступили Маріупольська міська рада, компанія Метінвест та Фонд розвитку Маріуполя.
30 березня 2017 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася важлива подія - зустріч із випускниками нашого вишу Крамаренком Євгенієм Віталієвичем та Тимофеєвою Ольгою Анатоліївною. Спільно із кафедрою фінансів ПУЕТ Навчально-науковий Інститут лідерства та Асоціація випускників ПУЕТ традиційно організували зустріч наших випускників зі студентами.
13 квітня 2017 року Навчально-науковий інститут лідерства запросив для проведення майстер - класу на тему: "Особиста ефективність та впевненість у собі" професійного коуча, бізнес тренера Олену Анатоліївну Юрченко.
У рамках співпраці Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» із середніми загальноосвітніми закладами освіти директор Навчально-наукового інституту лідерства Нестуля С. І. відвідала свято останнього дзвоника у ЗОШ №9. У будь-якого закладу є керівник, від мудрої організації якого залежить доля колективу. Такою й є директор цієї школи Годня Вікторія Іванівна, яка розуміє, що її сила в роботі цілої команди, якою дійсно є педагогічний колектив цього прекрасного навчального закладу.
У рамках «Стратегії розвитку університету на 2017-2022 роки» згідно п.2.2. «Впровадження управлінської лідерської парадигми» розроблена довгострокова Програма розвитку лідерського потенціалу студентів та науково-педагогічних працівників університету. Програмою передбачено ряд майстер-класів та тренінгів, як досвідчених науково-педагогічних працівників, так і молодих креативних та небайдужих викладачів, які готові розвиватися самі і вести за собою студентську молодь задля реалізації спільної місії університету: «Разом до вершин професійної досконалості та життєвого успіху кожного».
11 вересня у Чернівцях, на базі Споживспілки області, розпочав роботу семінар, у якому взяли участь керівники Укркоопспілки: Голова Правління І.Л.Гороховський, перший заступник Голови правління В.П.Левицький, заступник Голови Правління О.А.Лясковець, члени правління, голови обласних Споживспілок.
22 вересня директор навчально- наукового Інституту лідерства Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» Світлана Нестуля провела тренінг «Емоційний інтелект – інструмент продуктивних відносин та соціального успіху». Тренінг, ініційований головою Миколаївської спілки споживчих товариств Білоусом Іваном Андрійовичем для керівників Миколаївської спілки споживчих товариств, відбувся в бізнес-центрі готельно-ресторанного комплексу Одеської облспоживспілки «Velle Rossa» в рамках підвищення кваліфікації працівників системи споживчої кооперації України. Керівники досліджували, усвідомлювали та вдосконалювали складові власного емоційного інтелекту для ефективного розвитку системи як бізнес-процесу.
Полтавський університет економіки і торгівлі – середовище формування принципово нових фахівців – лідерів у сфері економіки, підприємництва, менеджменту, харчових та інформаційних технологій. Одним із найважливіших факторів реалізації такого підходу до організації навчального, наукового та виховного процесу є наявність розвиненої внутрішньої корпоративної культури. Університетська команда професорсько-викладацького складу та студентів у своїй діяльності завжди керується найгуманнішими кооперативними принципами співробітництва, взаємодопомоги й соціального партнерства людей – основи лідерської життєвої та професійної позиції.
Цими днями директор навчально-наукового інституту лідерства Світлана Нестуля провела тренінг для голів районних споживчих спілок Полтавської спілки споживчих товариств на тему «Емоційний інтелект – інструмент продуктивних відносин та соціального успіху». Керівники ознайомилися зі складовими емоційного інтелекту та вчилися ефективно його застосувати для розбудови бізнес-процесів.
10 та 16 листопада 2017 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулися тренінги з діловодства для Полтавської міської ради, провели завідувач канцелярії А. С. Бульченко та завідувач архіву ПУЕТ В. Ф. Романчук.
Продовжуємо реалізацію програми підвищення кваліфікації працівників міськвиконкому «Кваліфікація 2030» у рамках програми співпраці Вищого навчального закладу Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" та німецькою неурядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
За сприяння Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» 30 травня 2018 року відбувся cемінар-тренінг «Ефективність діяльності керівника та управління командою» (тренер – завідувач кафедри управління персоналом і економіки праці Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», д. е. н., проф. Костишина Т. А.).
За сприяння Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» 05 червня 2018 року відбувся cемінар-тренінг «Управління конфліктами» (тренер – доцент кафедри управління персоналом і економіки праці Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», к. і. н., доц. Делія О. В.).
З метою забезпечення високого рівня методичного та навчального забезпечення освітнього процесу в соціальному проекті «Університет третього віку» організовано серію тренінгів «МЕТОДОЛОГІЯ ТА ПРАКТИКА ОСВІТИ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ» для тренерів і викладачів Полтавського університету економіки і торгівлі.
4-5 липня 2018 р. відбувся тренінг «Методологія та практика освіти людей похилого віку». Тренінг проводиться в рамках проекту «Розвиток громадянських та соціальних компетенцій людей похилого віку» ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» за підтримки DVV International в Україні та сприяння Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.
Завершився курс підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у Житомирському торгово-економічному коледжі за авторською Програмою директора навчально-наукового інституту лідерства С.І.Нестулі: «Інноваційні методики викладання у вищій школі: новітнє у європейській та світовій практиці». Нові реалії інформаційного середовища потребують нових підходів до навчання і виховання висококваліфікованих, компетентних та креативних фахівців, які будуть затребувані на ринку праці.
29 січня у стінах Української медичної стоматологічної академії відбулося офіційне відкриття школи студентського активу «Лідер УМСА», яка створена за ініціативи ректора академії професора Вячеслава Ждана.
Із грудня 2018 року співробітники Полтавського університету економіки і торгівлі проходять навчання за курсом із проектного менеджменту Київської школи економіки. Серед слухачів – директор Навчально-наукового інституту лідерства Світлана Нестуля, науковий співробітник Навчально-наукового інституту лідерства Ксенія Пивоварська, директор міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації Інна Пахомова та заступник декана факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Ольга Стефанюк.
«Життя — можливість. Молодість — життя повне можливостей» - саме під таким гаслом пройшов Форум мудрої молоді в Полтавському університеті економіки й торгівлі, який організовує Українська Академія Лідерства (УАЛ). Учасниками якого стала сучасна молодь з усіх куточків України.
24.08–01.09.2019 р. співробітники та студенти університету брали участь у міжнародному грантовому проекті «Звернення уваги суспільства до спільного вирішення проблем сучасності» в межах програми «Meet up! Німецько-українські зустрічі молоді», який відбувався в місті Бамберг, Республіка Німеччина.