КРУГЛИЙ СТІЛ НАУКОВЦІВ ТА ГРОМАДСЬКОСТІ «БОРИС МАРТОС – КООПЕРАТОР, ПОЛІТИЧНИЙ, ДЕРЖАВНИЙ І ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ»

Полтавський університет економіки і торгівлі кафедра педагогіки та суспільних наук Полтавська обласна організація Національної спілки краєзнавців України

140 – річчю від Дня народження Бориса Мартоса

Присвячується

Порядок роботи «круглого столу» науковців та громадськості

«БОРИС МАРТОС – КООПЕРАТОР, ПОЛІТИЧНИЙ, ДЕРЖАВНИЙ І ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ»

Регламент роботи

1. Вступне слово – 5 хв.
  2. Привітання – 5 хв.
  3. Виступи учасників – 10  хв.

Модератор «круглого столу»  – Петренко Ірина Миколаївна, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ, секретар ПОО НСКУ

Програма

Привітання.   Нестуля Олексій Олексійович   –   доктор історичних наук, професор, ректор ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет  економіки і торгівлі», голова ПОО НСКУ

Презентація збірки поезій Тетяни Чорнобрової (м. Слов’янськ) «Хочу взлететь над суетой» (45 хв.).

Доповіді

1. Борис Мартос –  сторінки біографії.

Віталій Григор’єв – член НСКУ, НСЖУ, історик, краєзнавець.

2. Політичний контекст діяльності Бориса Мартоса: до уроків Української революції 1917-1921 рр.

Людмила Бабенко – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

3. Початок громадсько-політичної діяльності Бориса Мартоса: полтавський період (березень-червень 1917 року).

Віктор Ревегук – кандидат історичних наук, доцент, краєзнавець.

4. Соратники Бориса Мартоса по кооперативній і державній діяльності.

Тарас Пустовіт – заступник директора з наукової роботи Державного архіву Полтавської області.

5. Політична і державна діяльність Бориса Мартоса в період 1917-1921 рр.

Валерій Рекрут – кандидат історичних наук, член НСКУ, краєзнавець.

6. Борис Мартос – визначний діяч українського кооперативного руху.

Ігор Фареній – докторі історичних наук, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичних наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

7. Науково-педагогічна діяльність Бориса Мартоса.

Мирослав Аліман – кандидат економічних наук, почесний професор ПУЕТ,  член НСКУ.

8. Організація й модерація зібрань у праці Бориса Мартоса.

Світлана Нестуля – кандидат історичних наук, доцент кафедри управління   персоналом, економіки праці та економічної теорії, директор Навчально-наукового Інституту лідерства.

9. Праця Бориса Мартоса «Кооперативна ревізія».

Юстина Верига – кандидат економічних наук, професор.

Запитання, дискусія, обговорення

(учасники «круглого столу» - студенти, представники громадськості, науковці).

Місце проведення:
ПУЕТ (ауд. 302)