Наука
Головна / Наука / Навчально-науковий інститут інноваційних технологій управління (ННІІТУ) / Новини ННІІТУ / Міждисциплінарність у теоретичному дослідженні суспільного господарства

Міждисциплінарність у теоретичному дослідженні суспільного господарства

У Науково-практичному виданні «Незалежний АУДИТОР» № 22 (IV) 2017 була опублікована стаття Ю. Г. Лисенка та І. О. Пінчук «Міждисциплінарність у теоретичному дослідженні суспільного господарства»

Актуальність статті обумовлена наявністю кризових явищ у сучасній фундаментальний економічній науці, проблемами вітчизняної економічної науки, освіти і системи державного управління, зокрема, критичною її неефективністю і слабкістю її інститутів. За таких умов перед економічною наукою постає завдання вдосконалення методології аналізу суспільно-господарських процесів, в тому числі і за допомогою застосування міждисциплінарного підходу. Метою статті є системний аналіз застосування міждисциплінарного підходу у теоретичному дослідженні суспільного господарства. У статті узагальнено базові характеристики сучасного кризового стану економічної теорії. Здійснено системне узагальнення основних способів реалізації міждисциплінарного підходу та основних міждисциплінарних напрямів у формуванні онтології суспільного господарства. Узагальнено основні метафори, які використовуються для теоретичного відображення суспільного господарства. Визначено актуальні завдання наукових досліджень у кожному із розглянутих міждисциплінарних напрямів: економіко-філософського, економіко-соціологічного, економіко-кібернетичного, економіко-політичного і економіко-правового.

 

Зі статею можна ознайомитися:

*в репозитарії університету http://dspace.uccu.org.ua/handle/123456789/6037

*на сайті журналу http://npv.n-auditor.com.ua/ua/zhurnal.html?n=22&page=20