Музей ПУЕТУ Полтавському університеті економіки та торгівлі (ПУЕТ) створено Музей історії навчального закладу.

Музей почав діяти у травні 2004 р. Щорічно музей відвідують близько двох тисяч студентів, учнів шкіл, абітурієнтів, гостей університету.

Експозиція музею включає 20 розділів, в яких представлені інформація про споживчу кооперацію України та формування кооперативної освіти в країні, про створення кооперативного інституту в Полтаві у 60-ті роки, внесок лідерів кооперативного руху України того часу у створення інституту – голів правління Укоопспілки Сая М.П. і Колесника Ф.Д., ректора Львівського торгово-економічного інституту (ЛТЕІ) професора Сіденка С.Г., голови правління Полтавської облспоживспілки Клименко М.У.

В музеї відображено етапи становлення вищого кооперативного навчального закладу в Полтаві: від навчально-консультативного пункту до створення факультету і філіалу ЛТЕІ, а згодом – самостійного інституту та перетворення його в університет. Експозиції музею вміщують матеріали про розвиток матеріально-технічної бази, формування кадрового складу, бібліотечного комплексу та редакційно-видавничого відділу (РВВ), як важливих складових навчального закладу. Чимала увага приділена зв’язкам університету з іншими навчальними закладами та з виробництвом, висвітлюються міжнародні зв’язки університету – з навчальними закладами США, Німеччини, Росії та інших країн.

В музеї оформлено стенд, присвячений ветеранам Великої Вітчизняної війни і праці, представлено перші спеціальні випуски газети „Університетський вісник”. Постійно оновлюється інформація про випускників університету, зберігаються сувеніри-подарунки та вітальні адреси, що були вручені навчальному закладу з нагоди 25-ї і 30-ї річниць з дня його заснування.

Завідувач музею - Аліман Мирослав Васильович, кандидат економічних наук, доцент Полтавського університету споживчої кооперації України.

Понад 30 років його трудової діяльності пов’язано з ПУСКУ.

У 1957 р. поступив до Чернівецького кооперативного технікуму, а після закінчення – до Львівського торгівельно – економічного інституту (ЛТЕІ).

Після закінчення інституту 10 - років працював на Полтавській універсальній оптовій базі – старшим товарознавцем, заступником директора бази. У 60-ті роки за сумісництвом працював викладачем Полтавського навчального пункту ЛТЕІ.

1970 – 1974 рр. навчався в аспірантурі при ЛТЕІ. Дисертацію захистив у Московському кооперативному інституті в 1977 р. без відриву від виробництва.

В інституті М. В. Аліман працює з 1982 р. З перших днів роботи збирав експонати для майбутнього музею історії ПУСКУ, а в 60-ті роки надавав допомогу Полтавському кооперативному технікуму у створенні музею історії споживчої кооперації Полтавщини.

У 1983 – 1987 рр. очолював кафедру економіки і організації торгівлі, потім був проректором ПКІ з наукової роботи.

Працюючи в університеті, поєднує навчально-виховну роботу з науковими дослідженнями. Брав участь у написанні підручника «Історія споживчої кооперації», монографії «Українські кооператори»… він є автором понад 300 публікацій, статей, історичних нарисів, брошур, навчально – методичних розробок, текстів лекцій для студентів.

М. В. Аліман має урядові нагороди, зокрема медалі “За доблесну працю “, “Ветеран праці”.

У 2000 і 2001 рр. нагороджений грамотами Центральної спілки споживчих товариств України та ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації за особистий вклад у справу розбудови і зміцнення споживчої кооперації України. Також нагороджений “Знаком пошани” Укоопспілки і знаком “Відмінник освіти України”.

Експозиції музею

Споживча кооперація України та формування кооперативної освіти країни

Становлення вищого кооперативного закладу освіти в Полтаві

Інститут (1974 - 2001 р.р.)

Університет (2001 р.)

Студентське життя

Історія факультетів та кафедр

Привітання та подарунки університету з нагоди ювілейних дат

Зовнішні зв’язки

Навчально - методична робота

Науково - дослідна робота

Бібліотека

Нагороди університету

Ветерани війни й праці