Безкоштовний доступ до світових освітніх ресурсів

Через війну багато українців втратили роботу або можливість її виконувати і змушені в короткі строки опановувати нові навички й знання. На щастя, багато освітніх проєктів та платформ із світовим ім’ям надали безкоштовний доступ до своїх ресурсів. На цій сторінці ми зібрали для вас список онлайн-платформ, мобільних застосунків, вебінарів, курсів і практикумів на будь-який смак, а також баз даних і платформ науково-технічної літератури. Список будемо постійно оновлювати, тому час від часу відвідуйте дану сторінку на офіційному сайті нашого університету.

Платформи та додатки

Campster

Інтерактивна платформа для навчання онлайн пропонує безкоштовний доступ до 22 курсів із програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, вивчення мов, копірайтингу та ін.

Посилання

Genius space

Навчальна онлайн-платформа, де можна опанувати нову професію (інтернет-маркетинг, SMM, дизайн, управління тощо). Протягом 24-72 годин після заповнення анкети команда платформи перевірить ваші дані та надішле доступ на e-mail.

Посилання

Креативна Практика

Освітній майданчик, створений об’єднаними зусиллями креативної спільноти України, відкриває тимчасово безкоштовний доступ до всіх своїх курсів. Платформа пропонує курси з веб- та графічного дизайну, програмування, ведення стартапів.

Посилання

Projector Humanitarium

Соціогуманітарний факультет Projector Institute відкриває доступ до 12 відеокурсів про філософію, соціологію, мистецтвознавство, дизайн, літературу, рекламу тощо до перемоги України та на місяць після неї. Щоб отримати безкоштовний доступ, натискайте «придбати відеокурс», реєструйтеся, вказуйте в рядку «подарунковий код» промокод 0688-5072.

Посилання

Coursera

Ресурс з курсами та лекціями від більш ніж 200 провідних світових університетів та компаній. Багато з них можна пройти безкоштовно англійською або російською мовою після реєстрації. Також ЗВО та студентам з України компанія пропонує безкоштовні курси в Coursera for Campus. Щоб отримати до них доступ працівникам університетів або коледжів потрібно зареєструватися за посиланням.

Посилання

Prometheus

Ресурс з доступом до безкоштовних україномовних онлайн-курсів на різні теми від інформаційної гігієни до управління фінансами.

Посилання

EdX

Англомовна платформа з вивчення більш ніж 30 дисциплін. До кожного курсу можна вибрати опцію безкоштовного прослуховування з умовою обмеженого доступу до матеріалів.

Посилання

Boosta Academy

Онлайн-школа від IT-компанії Boosta пропонує усім охочим освоїти нову digital-професію на безкоштовних курсах. Обирайте один із чотирьох напрямів: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr. Отримати доступ до будь-якого з цих курсів можна, заповнивши Google-форму.

Посилання

ВУМ online

Освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Пропонують різноманітні просвітницькі курси про волонтерство, журналістику рішень, економічну грамотність громадянина тощо.

Посилання

Headway

Додаток для саморозвитку, в якому зібрані самарі тисячі нонфікшн книжок англійською, надає українцям безкоштовний доступ до усіх функцій. Щоб почати користуватися усіма перевагами, потрібно лише завантажити додаток на телефон в Google Play і AppStore.

Google Play

AppStore

 

Курси, лекції, вебінари

Серія вебінарів  «Реальність без ілюзій»

від Бізнес-школи УКУ та Центру Лідерства УКУ про кризове лідерство, життєстійкість, обмеженість ресурсів, дії бізнесу та HR-фахівців у нестабільний час тощо.

Посилання

Technical SEO Certification від Blue Array Academy

7 годин відеонавчання від спеціалістів з технічної SEO-оптимізації. Мова курсу — англійська

Посилання

Аналіз даних в Google Analytics від Школи вебаналітики Андрія Осипова

Навчають готувати, аналізувати та сегментувати дані, створювати кастомні звіти.

Посилання

Курс з таргетованої реклами

27 уроків, які допомагають опанувати таргетинг з нуля.

Посилання

Курс з вивчення мови програмування C# від CyberBionic Systematics

Курс проходитиме у форматі живих онлайн-вебінарів українською мовою з 21 березня по 22 квітня 2022 року. Для участі необхідно заповнити заявку за посиланням.

Посилання

Курси з програмування від ITVDN

щоб отримати доступ, потрібно зареєструватися на сайті і заповнити анкету.

Сайт

Анкета

Практикум «Системне адміністрування та комунікації» від PortaOne

Для зарахування на курс потрібно зареєструватись за посиланням, а потім пройти вступне тестування і співбесіду.

Посилання

Курс про роботу на Upwork

Для тих, хто хоче стартувати на найбільшій біржі фрилансу, у спеціальному телеграм-каналі розкривають усі тонкощі платформи.

Посилання

Курс «Основи проєктного менеджменту» від школи RedCamp

можливість освоїти професію проєктного менеджера з нуля.

Посилання

Бізнес-школа Profi Space

відкриває доступ до своїх онлайн-лекцій (про впевненість, самомотивацію, емоційний менеджмент тощо). Актуальну інформацію про тематику лекцій та реєстрацію на них можна отримати, підписавшись на телеграм-канал школи.

Посилання

IT Fundamentals for Ukrainian Switchers

Курс від EPAM University — безкоштовна програма для тих, хто хоче опанувати ази комп’ютерної інженерії та перейти в ІТ, не маючи попереднього досвіду. Програма складається з двох етапів: перший — передбачає самостійне навчання по відеоуроках англійською на спеціальній платформі та щотижневі онлайн сесії з експертами українською; другий стартує в липні 2022 і триватиме 6-8 тижнів, на ньому учасники зможуть заглибитися в один із напрямів: Java, .NET, Test Automation, Cloud & DevOps, Business Analysis. Деталі та реєстрація на програму за посиланням.

Посилання

 

Вивчення мов

Busuu

платформа для вивчення іноземних мов надає українцям безкоштовний доступ до преміум-підписки.

Посилання

LingQ

онлайн-ресурс відкриває преміум-акаунт для українців (доступні 24 мови). Для активації потрібно написати в підтримку.

Посилання

Drops

додаток для вивчення 43+ мов відкриває для українців преміум-доступ на рік. Після реєстрації протягом 48 годин має прийти спеціальний промокод, якщо не прийшов — треба написати у підтримку.

Посилання

Duolingo

додаток для вивчення мов заморозив для всіх користувачів з України «відрізки», тож ви не втратите свій прогрес, якщо не будете займатися якийсь час, переховуючись у бомбосховищах без інтернет-зв’язку. А кошти від користувачів, які вивчають з додатком українську мову, пожертвують на допомогу українцям.

Посилання

Ling App

додаток зробили безкоштовним для українців.

Посилання

Курси німецької мови від Goethe Institut Ukraine

курси різної тривалості для дорослих, підлітків та дітей за спеціальною ціною 7 грн (знижка 99.9%).

Посилання

uTalk

додаток з вивчення найуживаніших слів будь-якої зі 149 мов доступний для українців безкоштовно

Посилання

Preply

платформа для вивчення різних предметів з репетиторами з усього світу запустила програму з підтримки вивчення іноземних мов для українців, які виїхали закордон. Заняття проходитимуть у форматі відеодзвінків, на яких репетитор протягом години допомагатиме вирішити мовні проблеми та відповідатиме на запитання. Щоб взяти участь у програмі, заповніть форму.

Посилання

Babbel

додаток для вивчення іноземних мов дає українцям можливість протягом трьох місяців вивчати одну з 14 доступних мов безкоштовно.

Посилання

Gramaro

додаток для відпрацювання правил граматики англійської мови відкриває доступ до тарифу Premium на 1 рік. Завантажуйте додаток в App Store чи Google Play. Для активації безкоштовного доступу на екрані з налаштуваннями натисніть на прапор України 5 разів.

App Store

Google Play

Mondly

платформа з вивчення мов надає безкоштовний доступ до своїх курсів для всіх українців, які переїхали в європейські країни. Завантажуйте додаток і при реєстрації вказуйте рідну мову українську, щоб отримати преміум доступ.

Посилання

Edualy

безкоштовні онлайн-курси польської мови. Зареєструйтеся на сайті та переглядайте уроки в прямому ефірі або в записі.

Посилання

AllRight

міжнародна онлайн-школа, що спеціалізується на викладанні англійської мови для дітей від 4 років, пропонує безкоштовні уроки для української малечі. Заняття проходитимуть протягом усього квітня двічі на тиждень — у вівторок і четвер на YouTube-каналі школи. Ознайомитися із розкладом та записатися на заняття можна за посиланням.

Посилання

Bdzholka

чеський додаток для інтерактивного навчання для дітей, що пропонує завдання з математики та шести іноземних мов. Аби допомогти біженцям з України, в додаток додали розділ «Чеська мова для іноземців» та зробили його безкоштовним для українців. Щоб отримати доступ, потрібно зареєструватися та застосувати промокод VCELKAUKRAJINE. Деталі щодо реєстрації та доступних послуг — за посиланням.

Посилання

Simle English

Школа англійської мови пропонує долучатися до безкоштовних уроків англійської як дітям, так і дорослим з різним рівнем знання мови. Щоб отримати детальну інформацію та розклад, заповніть форму.

Посилання

EnglishDom

відкривають безкоштовний доступ на рік до всіх своїх онлайн-курсів з вивчення англійської мови за промокодом #StandWithUkraine. Можна навчатися на вебплатформі або через мобільний додаток. Детальна інструкція, як отримати доступ — за посиланням. Також на всі онлайн-заняття з викладачем дарують знижку 15% за промокодом PrayForUkraine.

Посилання

 

Платформи науково-технічної літератури

Research4Life

найбільша у світі платформа науково-технічної літератури (понад 154000 ресурсів) від провідних міжнародних видавців та її п’ятнадцять партнерів-видавців скасували плату за доступ до академічного рецензованого контенту

Інструкції щодо отримання доступу до ресурсів платформи можете отримати в бібліотеці університету

British Medical Journal

один з найстаріших рецензованих медичних  журналів в світі,  глобальний постачальник освітніх послуг у сфері медицини для різноманітної читацької аудиторії.

Посилання

BMJ Best Practice

онлайн-інструмент з підтримки клінічних рішень, призначений для допомоги в діагностиці, профілактиці та лікуванні хвороб пацієнтів

Посилання

BMJ Learning

освітній онлайн-ресурс для лікарів та інших фахівців у сфері охорони здоров’я, на якому розміщені понад 100 акредитованих рецензованих навчальних модулів у різних форматах. Частина метеріалів доступна українською мовою

Посилання

Elsevier

Elsevier надає українським науковцям безкоштовний доступ до статей ScienceDirect

Посилання

 

Цифрові бібліотеки

Librarius

Цифрова бібліотека «Librarius» 1 квітня повідомила, що відкриває безкоштовний доступ до книжок видавництв «Портал», «Ранок», «АССА», Видавництво Анетти Антоненко, «Літера V», «Віват», а також до книжок українських авторів, виданих «Фабулою».

Посилання

Yakaboo

50 видавництв надали безкоштовний доступ до книг в додатку Yakaboo

Посилання

App Store

Google Play

Фоліо

Видавництво «Фоліо» дає можливість завантажити будь-які електронні книги за 1 грн з промокодом Book. Усі кошти спрямують на благодійність.

Посилання

Видавництво Старого Лева

«Видавництво Старого Лева» відкрило безкоштовний доступ до дитячих електронних книг. Також на сайті можна придбати подарунковий сертифікат на книги для українців, які вимушено покинули свій дім та країну.

Посилання

PocketBook

PocketBook пропонує можливість завантажити електронні книжки на суму 200 грн безкоштовно.

Посилання

Audible від Amazon

Audible від Amazon надав 6 безкоштовних кредитів на аудіокниги підписникам з України.

Посилання

Vivat

Vivat зробили безкоштовними електронні книги

Посилання

Моя книжкова полиця

Моя книжкова полиця надала доступ до pdf дитячих книг.

Посилання

Видавництва Анетти Антоненко

У «Видавництва Анетти Антоненко». Книжки з 1 грн. та кошти на ЗСУ

Посилання

Книголів

Деякі електронні книги (переважно дитячі) Книголів теж по 1 грн.

Посилання

НК Богдан

Видавництво НК Богдан виклало у вільний доступ підручники та аудіододатки

Посилання

Ранок

Видавництво «Ранок» зробило безкоштовним завантаження методичного матеріалу для вчителів, підручників та робочих зошитів для 1-11 класів

Посилання

BookChef

Усі аудіокниги для дітей, всі аудіокниги видавництва BookChef, а також деякі аудіокниги інших видавництв доступні для прослуховування на АБУК. Завантажити програму можна за посиланням.

App Store

Google Play

 

Спілкування та робота

Skype. Користувачі Skype можуть безкоштовно телефонувати або з України на всі телефони. Він працює автоматично після оновлення до останньої версії Skype.

 

Viber безкоштовно дозволяє спілкуватись 60 хвилин через сервіс Viber Out.

 

Zoom надає безкоштовний преміум-доступ для українців.

 

Для дизайнерів Adobe подарує 2 або 3 місяці безкоштовного використання всіх продуктів українцям, які вже підписані на послуги компанії. Щоб отримати безкоштовний доступ, напишіть у службу підтримки компанії.

 

Figma дає постійний доступ до платних функцій українських клієнтів, які звернуться на підтримку.