День вишиванки в ПУЕТ

Сьогодні, 18 травня, в Україні відзначають національне свято День вишиванки.

Щорічно цей день відзначається в третій четвер травня. Свято спрямовано на популяризацію української культури та національних традицій.

День вишиванки молоде свято, яке зародилося в Чернівецькому національному університеті в 2006 році. Тоді студенти і викладачі організували такий собі флешмоб, прийшовши до вузу у вишиванках. З тих пір цей день став святом вишиванки в Україні.

З цієї нагоди викладачі та студенти Полтавського університету економіки і торгівлі одягли вишиванки, щоб долучитись до міжнародного свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Адже вишиванка для ПУЕТ не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята. Це національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це символ приналежності до роду та нації, ознака українськості, а у наш час ще й один із символів, за яким вирізняється українець у багатомірному, багато-вбраному глобалізованому світі.