ІІІ Полтавський кулінарний конкурс «Творчі, вмілі, завзяті»

Не дарма кажуть, що кухар – це не просто професія, це покликання! Професіональні шеф-кухарі буквально живуть світом кулінарії, в якому вони, подібно митцям, створюють феєричні й неймовірні шедеври!

17 квітня 2019 року кафедрою технологій харчових виробництв і  ресторанного господарства Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» було проведено ІІІ Полтавський кулінарний конкурс «Творчі, вмілі, завзяті», метою якого було дати можливість молодим та амбітним студентам показати свою майстерність і набуті під час навчання навички, здобути новий досвід та отримати конструктивні поради від справжніх професіоналів кулінарної справи!

З вітальним словом до гостей та учасників звернулися проректор із науково-педагогічної роботи Манжура О. В.  та декан факультету ХТГРТБ

Скрипник В. О., які акцентували на важливості розвитку професійних навичок студентів-технологів, беручи участь у конкурсах та майстер-класах.

У заході взяли участь п’ять команд, у складі яких було по 3 студенти. Традиційно умовами конкурсу передбачалося приготування 3 страв (закуски, основної страви та десерту) за 90 хв.

Оцінювала його висококваліфіковане журі, представлене шеф-кухарями найбільших ресторанів міста Полтави.

Голова журі – бренд-шеф ресторану «Vivat-Провінція» та «Вареник» Павлов Анатолій Сергійович.

Члени журі: бренд-шеф мережі закладів «Everest» Марунич Сергій Віталійович, шеф-кухар ресторану «Глухомань» Скирда Віталій Михайлович, арт-кондитер Слинько Ольга В’ячеславівна, методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Полтавській області Дмитренко Тетяна Володимирівна.

Журі оцінювало техніку роботи конкурсантів, використання різних способів приготування, дотримання санітарно-гігієнічних норм; складність, оригінальність, новизну страви, гармонійність поєднання інгредієнтів та збалансованість страви згідно з сучасними тенденціями харчової науки; смак, колір, текстуру, оригінальність та творчий підхід до оформлення і презентації.

Усі учасники показали високий рівень професійних навичок та вмінь. Журі оцінило роботу конкурсантів і розподілило місця так:

1 місце – студенти Полтавського університету економіки і торгівлі: Авксентьєв Сергій, Лещенко Костянтин, Кривицька Анна.

2 місце – студенти Професійно-технічного училища № 50 м. Карлівка: Куліш Тетяна, Секереш Дмитро, Степаненко Варвара.

3 місце – студенти Державного професійно-технічного навчального закладу «Полтавське вище професійне училище імені А. О. Чепіги»: Майборода Анастасія, Шевченко Данило, Кужим Світлана.

Подяки отримали: Скочко Анна, Пахолко Дарина, Кандиба Олександр (ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І. Г. Боровенського»), Діброва Сергій, Цюркало Соломія, Кучерява Юлія (Професійно-технічне училище № 4 м. Полтава).

Привітала учасників і гостей конкурсу, підбила підсумки та подякувала шановним членам журі завідувач кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, д. т. н., професор Хомич Галина Панасівна.

Конкурс пройшов у теплій, дружній атмосфері та залишив багато позитивних емоцій у пам’яті. Учасники знайшли нових друзів, отримали цінні настанови від майстрів кулінарної справи, здобули чималий досвід, який стане першою сходинкою на шляху до професійної майстерності.

Быльше фото за посиланням: