Немає коштів держави і влади, є кошти людей і власне громад!

Під таким гаслом кафедрою фінансів та банківської справи Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» 11 квітня 2019 року було проведено науково-практичний семінар на тему «Фінансове забезпечення розвитку об’єднаних територіальних громад».

З вітальним словом до учасників семінару звернулися проректор із науково-педагогічної роботи, д. е. н. Манжура Олександр Васильович і завідувач кафедри фінансів та банківської справи, д. е. н. Карцева Вікторія Володимирівна.

Науково-практичний семінар проводився за участі науковців та практиків сфери місцевого самоврядування, зокрема радника з юридичних питань Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування, д. ю. н., проф. Божко В. М., директора Інституту розвитку територіальних громад Полтавщини Дудки І. А., начальника бюджетного відділу фінансового управління виконавчого комітету Лубенської міської ради Животкової Н. М., заступника голови Скороходівської ОТГ Литвинова Є. О., виконавчого директора Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Микійчука В. П., регіонального консультанта Асоціації міст України  Саідової А. С., заступника начальника відділу виконавчого апарату Полтавської обласної ради Смотрицької Л. О.

На семінарі обговорювалися актуальні питання щодо реформи місцевого самоврядування, можливих преференцій територіальних громад у випадку їх об’єднання, прямих міжбюджетних відносин об’єднаних територіальних громад із Державним бюджетом, а також розглядалися перспективи реалізації прихованого потенціалу бюджетів громад.

Крім цього, враховуючи необхідність переформатування відносин «громадянин–держава», із цікавою доповіддю про власні напрацювання у напрямі розвитку громадського контролю виступив наймолодший учасник семінару студент IV курсу спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування, помічник народного депутата Андрій Руденко.

Щиро дякуємо всім учасникам заходу за активну та плідну роботу!