Полтавський університет економіки і торгівлі приєднався до програми Creative Spark Ukraine від Британської Ради

Полтавський університет економіки і торгівлі в партнерстві з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та Університетом Портсмунду став одним із двох українських закладів вищої освіти, які цього року були обрані British Council та приєдналися до впровадження програми «Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти».

Creative Spark – п’ятирічна ініціатива, що працює в Україні другий рік і спрямована на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок і креативної економіки в семи країнах: Україні, Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Грузії за підтримки Великої Британії.

З метою підтримки реформи вищої освіти та зниження рівня безробіття в семи країнах, де реалізується програма Creative Spark, університети переймають досвід Великої Британії в галузі підприємницької освіти. У перший рік програми до Creative Spark долучилися близько 10 000 студентів та підприємців-початківців.

ТРИ ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ CREATIVE SPARK:

1. Розвиток партнерських відносин між університетами та інституціями сектора креативних індустрій у Великій Британії та країнах-учасницях Creative Spark із метою підтримки підприємницької освіти та створення центрів підтримки підприємництва.

2. Проведення тренінгів та активностей із розвитку підприємницьких навичок у студентів і креативних підприємців – від пітчингу ідей та започаткування бізнесу до захисту інтелектуальної власності й запровадження кредитних ліній.

3. Запуск digital-програм для вивчення англійської мови, враховуючи навчальні платформи та масові відкриті онлайн-курси (MOOCs) англійської мови для підприємництва.

Спільний проект Полтавського університету економіки і торгівлі в рамках реалізації програми «Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme» передбачає проведення ряду активностей, спрямованих на популяризацію сфери креативних індустрій та навчання студентів і молодих підприємців ключовим навичкам ведення підприємницької діяльності в 7 регіонах України. Зокрема, заплановано публічні лекції від провідних українських підприємців, ворк-шопи від британських експертів та інтенсиви з основ ведення підприємницької для студентів. Після закінчення навчання учасники матимуть можливість отримати менторську підтримку під час написання бізнес-плану та започаткування власної справи. Кращі 10 бізнес-ідей матимуть можливість взяти участь у міжнародному конкурсі бізнес-пітчів Creative Spark Big Idea Challenge https://creativespark-bigidea.uk/ і виграти стартове фінансування для проекту та підтримку в реалізації стартапу.

До команди розробників проекту увійшли співробітники університету: Інна Пахомова, директор Міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації (проектний офіс), Аліна Ткаченко, декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу, Людмила Шимановська-Діаніч, завідувач кафедри менеджменту, Ігор Юрко, доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва, Олена Михайленко, доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва, Ольга Стефанюк, доцент кафедри економіки підприємства та економічної кібернетики, Олена Івасенко, директор департаменту маркетингу, Олександр Устьян, аспірант кафедри комерційної діяльності та підприємництва.

Дякуємо команді розробників проекту за плідну співпрацю, а керівництву Полтавського університету економіки і торгівлі, за підтримку ініціатив!

Участь у програмі «Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme» для студентів ПУЕТ – це унікальний шанс набутий отримати знання від провідних українських і британських експертів та отримати підтримку для започаткування власної справи.

Для викладачів ПУЕТ – це можливість перейняти досвід від британських колег та впровадити нові підходи в освітній процес.

Для підприємців – це можливість отримати нові актуальні знання від експертів безкоштовно.

Для Полтавського університету економіки і торгівлі - це черговий доказ міжнародного визнання та крок до подальшої інтеграції в освітній простір Європейського Союзу!