Постаті на тлі епохи

30 листопада 2017 року кафедра педагогіки та суспільних наук провела Регіональну науково-практичну конференцію «Григорій Сковорода і Паїсій Величковський: постаті на тлі епохи», присвячену 295-річчю з дня народження видатних представників української культури ХVІІІ століття, уродженців Полтавщини.

Учасники поважного зібрання обговорювали проблеми сучасного прочитання філософської і духовної  спадщини Григорія Сковороди і Паїсія Величковського в історико-культурному контексті, акцентували увагу на біографічних відомостях про видатних земляків, аналізували особливості їх світоглядної системи і філософські, теологічні, педагогічні погляди, визначали вплив двох генії на культуру ХІХ – ХХІ ст. Важливими тематичними напрямами конференції стали краєзнавче осмислення постатей Григорія Сковороди і Паїсія Величковського, а також питання про їхню роль у розвитку слов’янського православ’я другої половини XVIII – початку ХХІ ст.

До участі в роботі конференції зголосилося близько двадцяти дослідників життя і творчості Григорія Сковороди і Паїсія Величковського з вишів Полтави (ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Полтавська державна аграрна академія, Полтавський кооперативний коледж), а також учені з Києва й Миколаєва.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор Сергій Володимирович Гаркуша.

На пленарному засіданні виступили архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, кандидат богословських наук; Марина Олексіївна Антонець, кандидат психологічних наук, доцент кафедри філософії, історії та педагогіки Полтавської державної аграрної академії; Віта Василівна Сарапин, кандидат філологічних наук, доцент кафедри педагогіки та суспільних наук Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». У доповідях ішлося про сучасну актуальність ідей та духовного й практичного досвіду Григорія Сковороди і Паїсія Величковського.

Була презентована книга «Преподобний Паїсій Величковський: автобіографія, житіє» – здійснений переклад унікального автобіографічного твору святого у Полтаві 2015 році.