ПУЕТ посів 6 місце серед приватних вишів України 2022

Традиційно влітку на початку вступної кампанії Всеукраїнське Об'єднання організацій роботодавців в галузі вищої освіти сформувало Узагальнений рейтинг приватних закладів вищої освіти України 2022 року.

Рейтинг складався за результатами, які ці заклади отримували протягом року в загальновизнаних всеукраїнських та міжнародних рейтингах.

Щоб визначити ТОП-20 найкращих закладів, що надають вищу освіту за кошти фізичних та юридичних осіб, спеціалісти ВООРГВО узагальнили дані, виходячи з того, яке місце приватні виші займають у рейтингах «Scopus» та «ТОП-200 Україна», а також за кількістю вступників.

«ТОП-200 Україна» створюється на основі відкритих даних прямих вимірів з веб-ресурсів незалежних національних і міжнародних організацій та установ. Рейтинг є максимально коректним і високо шанованим з причин забезпечення повної відкритості, прозорості та незалежності ранжування університетів у ньому.

При складанні рейтингу «Scopus» до уваги береться кількість наукових публікацій авторства студентів і викладачів вишів та кількість цитувань цих публікацій. Цінність рейтингу полягає у тому, що він є маркером рівня фаховості наукового і науково-педагогічного кадрового складу вишу та показником актуальності і новизни їх наукових досліджень.

Кількість вступників, на відміну від двох вказаних рейтингів, вказує на визнання закладу не лише серед професійної спільноти, але й серед вступників. Останні ж зазвичай спираються на впізнаваність, репутацію, технологічне оснащення вишу та можливості працевлаштування з відповідним дипломом.

Тож Узагальнений рейтинг приватних закладів вищої освіти України 2022 року, складений фахівцями ВООРГВО, є найбільш збалансованим та таким, що враховує оцінки вишів, отримані за їх наукову діяльність, якість надаваних освітніх послуг, попит на випускників на ринку праці та значущість суспільної думки про них.

ТОП-20 кращих приватних вишів України 2022 за версією ВООРГВО виглядає наступним чином:

Якщо порівнювати з минулорічним рейтингом (ТОП-20 кращих приватних вишів України 2021), то бачимо, що лідер приватного сектору вітчизняної системи вищої освіти не змінився.

Водночас, Полтавський університет економіки і торгівлі (піднявся на одну сходинку - з 7 на 6 місце).

Зазначимо, що всі двадцять вишів є гідними для вступу на контрактну форму навчання, адже навчають популярним та затребуваним спеціальностям, роблять вищу освіту в Україні більш інноваційною та доступною для всіх охочих. При цьому названі виші повністю дотримуються всіх державних стандартів, рекомендованих МОН України, тоді як лідери ТОП-20 взагалі є потужними закладами-новаторами і такими, що задають тренди в розвитку вітчизняної вищої школи.