Студенти ПУЕТ стали учасниками програми «Student Action: Програма розвитку лідерських компетенцій у студентів» від Британської Ради

Однією з передумов реалізації реформи вищої освіти в Україні є розвиток лідерського потенціалу студентів та здобуття ними навичок зі створення ініціатив, спрямованих на підвищення ефективності освітнього процесу в університетах.

У країнах Європи студенти відіграють важливу роль в організації освітнього процесу. Їхня участь і вплив на покращення освіти та захисту прав студентів надзвичайно цінується. З огляду на найкращі європейської системи вищої освіти за сприяння Британської Ради в Україні реалізується проект «Student Action: Програма розвитку лідерських компетенцій у студентів».

9-10 листопада студентки Полтавського університету економіки і торгівлі Ольга Куливуш, Марина Негода і Яна Полєва, які попередньо пройшли відбір, стали учасниками програми  «Student Action» від Британської Ради. Участь у програмі – це можливість зміцнити власні лідерські компетенції у створенні соціальних ініціатив, обмін досвідом та набуття навичок, необхідних для розвитку власної студентської організації у своєму університеті.

Програма зібрала студентів  із багатьох університетів України та проводила роботу в командах на різні актуальні теми. Під час навчання учасники дізналися про таке: інсайти планування проектів та процесу створення команди; обмін досвідом у сфері наставництва; засади комунікації з адміністрацією закладу вищої освіти; інструменти та розвиток навичок сторітелінгу; дослідження ролі студентів у забезпеченні якості вищої освіти; менторська підтримка проектних ініціатив. Спікерами виступили – Михайло Винницький, Тимур Демчук, Ірина Наумук, Софія Юсипович та Дмитро Тіщенко.

Проект «International Club» команди Полтавського університету економіки і торгівлі був обраний до 33 кращих серед 170 заявлених. Проект ініційовано з метою налагодження міжкультурного діалогу між українськими та іноземними студентами.  Перелік заходів, спрямованих на налагодження роботи, містить у собі проведення мультикультурних заходів, скерованих на ознайомлення з мовою, культурою і традиціями студентів з різних країн світу. До заходів організатори хочуть долучити не тільки студентів, але й працівників університету.

У рамках реалізації проекту студенти  мають ідею запровадити ініціативу «My International Friends», яка полягає в тому, що студент-іноземець, який бажає вивчати українську мову, та український студент, котрий прагне підвищити, вдосконалити або отримати знання з іноземних мов, будуть проводити позанавчальний час разом.

Удосконалити свій проект команда Полтавського університету економіки і торгівлі  зможе під час вивчення другого модуля, що відбуватиметься із 30 листопада по 1 грудня у м. Київ.