Свято професійної майстерності в ПУЕТ!

1 грудня 2016 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулося традиційне свято професійної майстерності факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. Девізом цьогорічної демонстрації вишуканого смаку, яскравої фантазії та високої фаховості  стали слова з «Наталки Полтавки» –  «Де згода в сімействі, де мир і тишина…».

У рамках свята відбулися виставки:

 • кулінарного мистецтва «Родинного тепла безмежний світ»;
 • кондитерських виробів «Тут родинне тепло з дитинством росло й дало мріям крила зміцнілі»;
 • інноваційних ресторанних технологій «Тепло родинне, вишите добром»;
 • результатів наукових досліджень магістрів спеціальності «Технології в ресторанному господарстві».

З року в рік розширюється тематика арт-класів. До вже звичного арт-класу з карвінгу, який, не перестаючи дивувати глядачів новими вишуканими виробами з овочів і фруктів, відбувався під гаслом «Шукайте в житті позитив», долучилися: арт-клас із карамелі та айсінгу «Мереживо от кутюр»;  арт-клас із розпису імбирно-медових пряників «Казка нашого життя»; арт-клас виробів із шоколаду «Усе, що нам потрібно, – це любов… і багато шоколаду».

Виставка кулінарного мистецтва студентів «Родинного тепла безмежний світ» цього року змінила свій формат. Кількість столів із продукцією зменшилась, натомість основна увага зосереджувалася на демонстрації сучасних технологій (керівники – Прокопенко І. П., Левченко Ю. В., Горобець О. М.):

 • кенді-бар «Аркобалено» (веселка) – ці різноманітні, оригінально оформлені  солодощі та ласощі, які можуть бути привабливими для дітей та їхніх бабусь; оформили студенти, котрі навчаються за інтегрованими планами й мають певну професійну кваліфікацію  (Ореховський І., Козлов М., Комурко І., Соколенко І., Бахмет О.);
 • фуршетний стіл «Вогонь родинного тепла», який приваблює відвідувачів багатошаровим канапе, салатиками в маленьких кошиках, воловиною, заварними профітролями, підготували студенти групи ТХ-31 Бедошвілі А., Нужна І., Пасько Я., Педченко М., Самброс Ю., Тіщенко В.;
 • фуршетний стіл «Родом із дитинства», який містить страви з натуральної, корисної для дітей,  сировини, багатої на вітаміни й інші поживні речовини: тарталетки із сирними кремами, смайлики з кукурудзяної крупи, сирні рафаело, пісочні тістечка із фруктовим начинками; підготували студенти групи ТХ-31 Гладкий А., Микитенко М., Рубель В., Черненко Ю.,  Янчук А.;
 • кулінарний стіл «Ходить гарбуз по городу…», що яскраво виділяється помаранчевими кольорами незвичайних страв із такого звичного для українців продукту, як гарбуз, підготували студенти групи ТХ-41 Міхньович І., Конєва Ю., Царан О.;
 • різдвяний стіл до традиційного родинного свята оформила талановита студентка групи ТХ- 41 Москаленко Д.

Арт-класи з карвінгу, карамелі та айсінгу,  художнього розпису імбирно-медових пряників, виробів із шоколаду, разом із досвідченими старшокурсниками (група ТРГ-61м) Приходько В., Моргун К., Москаленко Д., Міхньович І. (група ТХ-41), представили студенти-початківці групи ТХ-21 Хандамірян А., Захарова Є., Рижій М. (керівник Гончаренко В. Ф.). На столі з карвінгу яскравіли дивні квіти з овочів і фруктів у вишуканих вазах.

Імбирно-медовий глазурований пряник різної форми, розмальований айсінгом різних кольорів, може бути гарним подарунком як діткам, так і дорослим на будь-яке сімейне свято – і красиво, і смачно!

Шоколадні вироби – це справжні шедеври: на білому шоколаді намальовані чорним шоколадом портрети, оригінальні картини.

Уперше на святі представлені оригінальні карамельні цукерки з сюрпризами всередині, презентабельні букети з карамельних квітів.

Виставку тортів «Тут родинне тепло із дитинством росло і дало мріям крила зміцнілі» готували студенти групи ТХ-22 Затолоцька В., Дубяга К., Чугуєвець О.

У номінації інноваційні ресторанні технології «Тепло родинне, вишите добром» (керівник Суткович Т.Ю.,  Скобельська Н.В) магістри Бакало О., Бичков О., Корягін А., Олексюк І. представили продукцію з використанням сучасних технологій, які поступово впроваджуються в заклади ресторанного господарства: салат у бокалі «Романтичне побачення», десерт «Насолода», салат «Весняна спокуса», качина ніжка «Конфі» із французьким соусом. Що за страви сховалися за такими незвичними назвами, студенти особисто розповідали всім зацікавленим.

Виставка за результатами наукових досліджень магістрів спеціальності «Технології в ресторанному господарстві» «Всякому городу нрав і права, усякий іміє свій ум голова» присвячена кулінарній продукції підвищеної поживної цінності, збагаченій біологічно - активними речовинами з використанням сировини природного походження:

 • булочка «Здоров’я»  – студентка Пиленко О.; соус «Гарбузово-хеномелесовий»  – студентка Вахрушева А. (керівник Хомич Г. П.);
 • креми заварні «Казкова насолода», «Райське задоволення» – студент Приходько В. (керівник Чоні І. В.);
 • капкейк «Унікальний» – студент Карпюк Г. (керівник Шелудько В. М.);
 • смузі «Сонцедар», «Добродар», «Земледар»; кваси «Горішок», «Інтерес», «Щедрий»( керівник Тюрікова І.С.),
 • котлета «Смачне асорті» – студент Супрун Е. (керівник Мацук Ю. А.);
 • торт «Сафарі» – студентка Давидяк А. (керівник Рогова А. Л.);
 • смузі «Поцілунок полтавчанки» (керівник Суткович Т. Ю.),
 • ескалоп «Meat sheriff», лангет «Корейко» (керівник Бородай А. Б.).

Активну участь у святі взяли бренд-кухар готельно-ресторанного комплексу  «Vivat Провінція» Тимофій Гаєвий та суддя Всесвітньої асоціації кулінарів Сергій Назаренко.

Свою професійну майстерність, разом зі студентами факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, демонстрували гості: студенти Полтавського комерційного технікуму, Полтавського кооперативного технікуму, Полтавського вищого професійного училища № 21 імені Чепіги, Вищого професійного училища з міста Горішні Плавні, які представили оригінально сервіровані столи.

Студенти та викладачі кафедри готельно-ресторанної та курортної справи показали себе справжніми професіоналами. Гасло «Найважливіше за все – погода в домі!», запропоноване студентами напряму підготовки «Готельно-ресторанна справа», реалізувалося в доброзичливій і теплій атмосфері свята. Майбутні готельєри продемонстрували професійні навички, набуті під час теоретичного навчання, виробничих практик і стажувань, як-то спілкування на рецепції, підготовка тематичних столів «Золоте весілля», «Чайний», «Новорічне диво», фуршетного столу «Тепло рідної хати», Сandy bar «Aliсe in Wonderland» та «Sweet house». Приготовлені студентами смачні десерти, вишукані закуски, солодощі, напої були представлені на професійно сервірованих столах за сучасними стандартами. Абітурієнти із захопленням фотографували на згадку всю експозицію кейтерингового обслуговування та анімаційні фігури.

Найвищу оцінку отримало анімаційне шоу «Домовичка та його друзів», яке дало змогу гостям свята поринути в атмосферу домашнього затишку, тепла й любові. Креативність, інновації, спільні творчі пошуки викладачів кафедри та студентів – так можна охарактеризувати представлену інсталяцію, яка свідчить про любов до своєї праці, людей, Батьківщини. 

Обізнаність студентів із тонкощами своєї справи, їх професійність,  позитивність були відзначені присутніми. Затребуваність випускників спеціальності «Готельно-ресторанна справа» в Україні – основна теза спілкування фахівців галузі, котрі прибули на свято. Необхідність подальшої співпраці із провідними спеціалістами й підтримка науковцями кафедри вітчизняних засобів розміщення – головний висновок, зроблений гостями та випускниками наприкінці заходу.

Кафедра технологічного обладнання харчових виробництв і торгівлі взяла активну участь у підготовці та проведенні свята. У холі 2-го поверху гостей зустрічала презентація-виставка кухонного обладнання «Ретроспектива», на якій було представлено посуд, кухонне приладдя, деталі інтер’єру побутових кухонь початку – середини ХХ ст., а також обладнання закладів громадського харчування. На протилежному боці демонструвалася робота теплового обладнання, розробленого й виготовленого кафедрою Технологічного обладнання харчових виробництв і торгівлі, з дегустацією виробів. Презентацію проводив старший викладач кафедри Фарісєєв А. Г. Важливо, що розробка технології приготування м’ясних виробів та обладнання для її реалізації є результатом наукової роботи кафедри.

Під час святкування проводилися конкурси та змагання. Конкурс «Експерт» дав можливість студентам перевірити свої знання з технологічного обладнання галузі й охорони праці. Нагородами за перші три призові місця стали ваучери на 5, 8 та 10 додаткових балів до загальної кількості отриманих балів із будь-якої дисципліни кафедри, які викладаються на кафедрі  ТОХВіТ.

Проведення конкурсу «Професіонал» дало можливість виявити сформованість навичок студентів, отриманих на заняттях і практиці в роботі з м’ясорубками. Умови конкурсу прості: учасник із зав’язаними очима повинен якнайшвидше правильно зібрати м’ясорубку. Троє студентів із найкращими результатами отримали винагороду у вигляді ваучерів на додаткові бали з будь-якої дисципліни кафедри.

Про свято професійної майстерності факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу відомо за межами Полтави. Його відвідали студенти технікумів, професійно-технічних училищ із Кременчука, Горішніх Плавнів, Решетилівки, учні загальноосвітніх шкіл і коледжів із Полтави та навколишніх селищ.

Гостей ознайомили з навчальними лабораторіями факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, сучасним лабораторним обладнанням і новітніми інноваційними технологіями навчання. Завершився огляд демонстрацією бібліотечного комплексу, електронного й загального читальних закладів, які за своїм оснащенням та організацією роботи є одними з найкращих серед навчальних закладів України.