Творити материк рідного слова

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри педагогіки та суспільних наук Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) Віта Василівна Сарапин ініціювала та провела заходи, присвячені Дню української писемності та мови.

«Творю свій материк…» – лейтмотив зустрічі з ученим, письменником, педагогом, журналістом, видавцем, громадським діячем Миколою Дмитренком, яка відбулася 8 листопада в читальній залі бібліотеки Полтавського університету економіки й торгівлі. Цей захід у межах відзначення Дня української писемності та мови ініціювали та провели викладачі двох кооперативних вишів міста – кандидат педагогічних наук, викладач вищої категорії, викладач-методист, завідувач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Полтавського кооперативного коледжу Валентина Сергіївна Ісакова й кандидат філологічних наук, доцент кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ Віта Василівна Сарапин. «Такі акції свідчать про збереження культурних традицій кооперації, яка завжди опікувалася українською духовністю, дбала про формування національної свідомості й гідності співвітчизників. Ряд видатних кооператорів, з-поміж яких і славетний земляк Борис Мартос, прем’єр-міністр Української народної республіки, пам’ятник якому височіє біля ПУЕТ, уважали творення української культури українською мовою пріоритетним напрямом своєї діяльності», – зазначив у вітальному слові проректор з науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор Олександр Васильович Манжура.

На творчій зустрічі Микола Дмитренко презентував свій багатий доробок. Як доктор філологічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу української та зарубіжної фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології М. Т. Рильського НАН України він акцентував на розмаїтості українського фольклору. Микола Костянтинович представив власні фольклористичні розвідки, присвячені проблемам наукової методології, теорії фольклору, історії фольклористики, архаїчним пластам традиційної культури, віруванням, міфам, символіці, фольклорно-літературним зв’язкам. Жваву зацікавленість слухачів викликали упорядковані й видані М. К. Дмитренком книжки кишенькового формату із серії «Народна творчість»: «Прислів’я та приказки», «Народні повір’я», «Народний сонник», «Анекдоти про сімейне життя», «Народні загадки», «Народні байки», «Українські народні казки», «Народні прикмети», «Голосіння, тужіння, плачі», «Замовляння», «Привітання. Побажання. Тости».

Прозвучали вірші й пісні Миколи Дмитренка любовної, філософської, громадянської проблематики, зокрема:

Присвячую Україні
Творю свій материк, а думаю про море.
Купаю в морі мрії пароплав.
Душа моя із вічністю говорить…

Мій материк, у плав!Прикметно, що творча зустріч об’єднала педагогів-словесників і студентів кількох навчальних закладів Полтави, як-от: Полтавський кооперативний коледж (Ісакова Валентина Сергіївна, к. пед. н., викладач вищої категорії, викладач-методист); Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва (викладачі вищої категорії, викладачі-методисти Васецька Валентина Георгіївна і Дугніст Лариса Петрівна); Полтавський коледж нафти і газу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (Масько Тетяна Георгіївна, викладач вищої категорії, викладач-методист); Полтавський коледж харчових технологій Національного університету харчових технологій (Жаголкіна Вікторія Олексіївна, викладач вищої категорії, викладач-методист); Полтавська загальноосвітня школа №5 (Онацько Наталія Іванівна, вчитель вищої категорії, старший вчитель); Комунальний заклад «Полтавська спеціальна загальноосвітня школа №40» (Конон Тетяна Володимирівна, вчитель І категорії, учитель української мови і літератури); Полтавський університет економіки і торгівлі (Сарапин Віта Василівна, к. філол. н., доцент кафедри педагогіки та суспільних наук). У заході взяли участь студенти спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» ПУЕТ разом із завідувачем кафедри документознавства та інформаційної діяльності, доктором історичних наук, професором Оніпко Тетяною Володимирівною.

Бібліотекарі університету підготували пізнавальну книжкову виставку, присвячену Дню української писемності та мови.