У ПУЕТ навчають тих, кому за п'ятдесят

В університеті "третього віку" студенти безкоштовно опановують інформаційні технології, психологію та багато іншого.

На базі Полтавського університету економіки й торгівлі відкрили Університет для людей третього віку. Проект — безкоштовний, викладачі працюють на волонтерських засадах. 360 студентів-пенсіонерів виявили бажання навчитися нового. Історик за фахом, пенсіонер Іван Берг записався на напрямок комп'ютеризації.

"Все-таки з мого досвіду, я вже мав вищу освіту базову, все-таки я вже працював у різних структурах, на різних посадах, у мене досвід і спілкування з людьми були. Поки що те, що було, для мене не важко”, — розповідає пенсіонер.

Одногрупниця Івана — Надія Фірсова — говорить, що у їхньому віці надзвичайно важливо бути в соціумі та підтримувати активну життєву позицію.

"Найбільша розкіш — це розкіш людського спілкування. І звичайно, коли тобі 50 і плюс, то коло оточення і спілкування звужується. І зрозуміло, хочеться щось дізнатися, познайомитися з іншими людьми, узнати цікаву інформацію для себе", — зазначає жінка.

Надія Василівна додає: на всі предмети хочеться встигнути.

"Можливостей дуже багато. Й комп'ютерну техніку, й іноземну мову. Можна займатися й художньою самодіяльністю, і вишиванням, і кулінарією... Різні вподобання: туризм, історія, література".

Організаторка проекту Світлана Нестуля зауважує, що у кожного зі студентів своя мета.

"Молодь, ви прекрасно володієте технологіями, а люди зрілого віку вже не так. Навіщо їх учити? Тому що їх у соцмережах дуже багато. А хтось хоче навчитися і просто телефоном смс-ки відправляти, й навіть заплатити за квартиру".

Координаторка Олена Бабенко задоволена процесом.

"Участь у будь-якому соціальному проекті дає моральне задоволення від того, що ти приносиш користь людям", — ділиться дівчина.

Куратор однієї зі студентських груп Юрій Карпенко говорить: працювати з цими студентами легко.

"Вони такі енергійні, вони так надихають, що навіть хочеться жити по-новому", — зазначає чоловік.

Помічниця куратора — першокурсниця Наталія.

"Ми будемо допомагати в комп'ютерній сфері: допоможемо десь зареєструватися, працювати в програмах Word, Excel", — розповідає Наталія.

Дівчина дає пораду своїм "старшим" колегам-студентам:

"Ніколи не списуйте!"

Наразі організатори шукають можливості, щоб матеріально підтримати викладачів. З вересня навчання планують поглибити.

Лілія Сологуб, Максим Страшко, Олександр Коробочка, Анастасія Болдар, “Poltavske.TV