Університет третього віку в ПУЕТ

Нас разом зі слухачами Університету третього віку (УТВ) випробовує не лише зимова погода, але й об’єктивні весняні обставини, що заздалегідь заплановані в нашому навчальному закладі. 31.03.18 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі школярі області проходили пробне ЗНО. Університет був зачинений для всіх, крім організаторів тестування та школярів.

Але спрага до розвитку не зупинила слухачів УТВ, а ми, як організатори навчального процесу, заздалегідь подбали про змістовне та насичене середовище для спілкування й розвитку наших дорослих студентів. Заняття були заплановані за межами корпусу, але на території університету у трьох локаціях – Спортивний комплекс «Олімп», Навчально-виробничий комбінат (кафе «Юність») та в аудиторіях Міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації ( МІПК).

Пари для слухачів УТВ у спортивному комплексі «Олімп» змістовно й весело продумала команда молодих викладачів кафедри фізичного виховання у складі: Симоненко Наталії, Кожуріної Ірини, Ахтирської Надії на чолі із завідувачем Новицькою Наталією. Допомагали лаборант Нестеренко О. В. та медична сестра Перерва Л. І. Враження від занять схвальні, а пропозиції від самих слухачів проводити такі заняття щосуботи, говорять про ту користь, яку вони отримали. Ще б пак, дівчата продумали і «Руханку», яку розучили всі учасники занять, і «Веселу естафету», і цікаву та змістовну розповідь Наталії Новицької про норми навантажень фізичними вправами людей у «золотому віці». Безмежна вдячність від усіх слухачів за професіоналізм, натхнення та ентузіазм дружній кафедрі фізичного виховання ПУЕТ.

На другій локації майстер-клас «Я частина полтавської громади! Участь у житті міста» проводив досвідчений молодий викладач Василь Васильович Карманенко, який захопив аудиторію своєю педагогічною майстерністю, проводячи майстер клас байдужим не залишився ніхто. Усі дискутували та виявляли активну громадянську позицію.

Дуже насиченою була третя локація, де проходили одночасно сім майстер-класів:

1. «Розпис писанки» проводила сертифікована майстриня, к. ф. н. Палій Катерина Сергіївна. Учасники розписали власноруч крашанку, яку понесли додому демонструвати рідні.
  2. «Жіночі секрети» проводили чудові майстрині Теремецька Тетяна Іванівна та переможниця Всеукраїнської олімпіади із трудового навчання, стипендіатка президентської стипендії Аня Теремецька, волонтер із Полтавського національного педагогічного університету. Слухачі УТВ вийшли з майстер- класу з готовою жіночою прикрасою, зробленою власноруч.
  3. «Розпис пряників» проводили наші студенти-волонтери на чолі  Гончаренко Валентиною Федорівною. Кожен учасник вийшов із розписаним власноруч Великодним пряником.
  4. «Лялька-мотанка» захопила слухачів не лише безпосередньо виробом, але й талантом розповіді про алгоритм її виготовлення, яким щедро ділилася народна майстриня, співачка та багатогранна особистість Романенко Анжела Михайлівна.
  5. «Гачок на вилці. Фріволіте» долучив до процесу тонкого та граційного плетіння уважних та посидючих слухачок, а ділилася цим умінням люб’язна та талановита майстриня Калініченко Катерина Андріївна.
  6. До мастер-класу «Пересадка квітів» долучилося багато бажаючих, серед яких були й чоловіки. Майстерно та з любов’ю розповідала і показувала процес пересадки к. е. н., доцент Інна Петрівна Чайка.
  7. «Перша домедична допомога» – корисний та змістовний майстер-клас волонтерського загону УМСА «Єдність» на чолі з керівником Ющенко Юлією Петрівною, який захопив усіх учасників.

Усі заняття видались не лише цікавим, а й практичними та корисними. «Ми готові приходити на такі майстер-класи знову і знову. Вражені вашою організацією, продуманістю кожної деталі та дрібниці занять. Розуміємо, що для вас дрібниць не існує», - надихають і мотивують слухачі УТВ. Все це організовано та відбувається дякуючи університетській команді та її ініціативній групі на чолі з проректорами: першим та проректором з навчально-педагогічної роботи д.е.н., професорами Н. С. Педченко та О. В. Манжурою, проректором з адміністративно-господарської роботи Соколенко Н. М. Директором департаменту маркетингу к. е. н., доцентом О.А.Івасенко її прекрасним помічником фотомайстром Картін Миколою; директором навчального центру доцентом Н. В. Герман, директором редакційно-видавничого відділу ПУЕТ, головою профкому Л. М. Діденко, директором НВК Котенко Н. Б., незмінною та перевіреною командою кураторів: УТВ – Карманенко В. В., Бабенко О. М., Сергійчук В. О., Рачинською В. С., Бенях В. В., Делією О. В., Чайкою І. П., Рачинською О. С., Шарою С. А. Карпенко Ю. В.
Скільки б нас не випробовували обставини, людина, яка чогось прагне, буде впевнено йти до своєї мети. Заняття в УТВ 31.03.18 ще раз переконали нас у цій простій істині. Бажання спілкуватися, розвиватися та самовдосконалюватися приводить слухачів Університету третього віку в навчальні аудиторії за будь-яких обставин.

Небайдужість, взаємоповага, толерантність, терпимість, обмін досвідом, бажання допомагати – це не пафосні слова, а ті загальнолюдські цінності, що залишають нас людьми.