Виконання конкурсних робіт Малої академії наук України на базі кафедри хімії ПУЕТ

Протягом жовтня  листопада 2017 року 5 учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Полтави (№ 3, № 16, № 33, №34) відвідали ПУЕТ із метою проведення досліджень за програмою підготовки робіт на конкурс Малої академії наук України (МАН) – освітньої системи, яка забезпечує організацію та координацію науково-дослідницької діяльності учнів навчальних закладів України, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення і сприяє нарощуванню наукового потенціалу нашої країни.

Роботи були виконані в лабораторіях хімічних методів дослідження сировини, фізичної та колоїдної хімії та лабораторії неорганічної й аналітичної хімії під керівництвом старшого викладача кафедри хімії Надії Володимирівни Гнітій.  Школяри виконали такі дослідження:

• Оцінка якості шоколадних яєць за фізико-хімічними показниками (Гончарова А.Д., школа № 3 м. Полтави)
  • Визначення фізико-хімічних показників якості рибних пресервів із філе оселедця (Бондарець Т.Г., школа № 34 м. Полтави)
  • Визначення фізико-хімічних показників якості молока згущеного (Ченська К.Г., школа № 33 м. Полтави)
  • Дослідження якості питної води м. Миргород методом біоіндикації (Каптур Ю.В, школа № 3 м. Полтави)
  • Визначення якості та безпеки дезодорантів, антиперспирантів (Почапський В.Є., школа № 16, м. Полтави)

Результати цих робіт, отримані у процесі досліджень, будуть оформлені та представлені на конкурс у Малу академію наук України. При цьому торішні роботи, виконані на базі нашого університету, посіли перші місця по м. Полтаві та Полтавської області.

Наступного року нам буде дуже приємно побачити випускників цих ЗОШ із числа конкурсантів у рядах першокурсників Полтавського університету економіки і торгівлі, а іншим школярам надати всю можливу допомогу у виконанні подальших досліджень!

Бажаємо успіхів новому поколінню вчених!