Єднання культурою, єднання словом

16 березня 2017 року ПУЕТівці та гості університету – учасники Всеукраїнської акції «Потяг Єдності України «Труханівська Січ» зустрілися зі знаним письменником Степаном Процюком.

Ще на початку 90-х він увійшов у літературу як один із поетів гурту «Нова деґенерація», а нині є автором понад двох десятків книг есеїв, повістей та романів, які стали непересічними явищами сучасної літератури. Гострі, часто дражливі проблеми національного буття («Інфекція», «Жертвопринесення», «Тотем»), складні психологічні стани і не менш складні характри персонажів, які перебувають у болісних пошуках свого життєвого призначення («Руйнування ляльки», «Бийся головою до стіни»), небуденний погляд на здавалося б, знайомі, хрестоматійні постаті української культури (передусім героїв художніх біографій – Василя Стефаника («Троянда ритуального болю»), Володимира Винниченка («Маски опадають повільно»), Архипа Тесленка («Чорне яблуко»)) вирізняють стиль Степана Процюка. Інтелектуалізм і глибокий психологізм властиві збіркам його есеїстки («Лицарі стилосу і кав’ярень», «Канатоходці», «Аналіз крові», «Тіні з’являються на світанку»). Процюкові повісті для підлітків про кохання «Марійка і Костик», «Залюблені в сонце» (Друга історія Марійки і Костика), «Аргонавти» (Третя історія Марійки і Костика).критика слушно вважає одними із найбільш читаних у цій жанровій ніші.  Найновіший роман прозаїка – «Під крилами великої Матері» являє собою спробу екзистенційно-психологічного аналізу українства на суспільно-політичному тлі подій Євромайдану.

Зустріч з письменником відкрила кандидат філологічних наук, доцент кафедри педагогіки та суспільних наук В.В.Сарапин. Зі словом про Степана Процюка виступила бібліотекар Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара Вікторія Піскова.

У жвавому вдумливому діалозі митця з читачами обговорювалися образи й мотиви його творів, а також важливі аспекти розвитку сучасної вітчизняної літератури, проблеми формування національної культурної ідентичності, ролі мови як об’єднавчого чинника українського суспільства.

Творча зустріч відбулася в рамках проекту Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара «Українські акценти» завдяки його яскравим репрезентантам – Вікторії Пісковій та Наталії Рисенко, за діяльної підтримки проректора з науково-педагогічної роботи ПУЕТ, доктора економічних наук, професора О.В.Манжури та доктора історичних наук, професора кафедри педагогіки та суспільних наук І.М.Петренко.