Завершення проєкту «САМ Україна»

А чи пам’ятаєте Ви проєкт «САМ Україна»? У 2020-2022 рр. ПУЕТ спільно з Київським  національним економічним університетом ім. Вадима Гетьмана (#КНЕУ) увійшов у число перших 14 закладів вищої освіти, яких було обрано для реалізації нового проєкту всеукраїнської академічної мобільності  «САМ Україна», яка імплементується Британською Радою спільно із Міністерством освіти і науки України та є одним із компонентів програми Європейського Союзу «Дім Європи». Проєкт впроваджувався протягом двох навчальних років, і ось він добіг кінця. Згадаємо як це було.

12 студентів ПУЕТ різних спеціальностей та курсів навчалися протягом двох місяців у київському виші. Уперше учасниками програми мобільності стали іноземні студенти, що дозволило їм у подальшому навчатися за обміном у європейському виші за програмою міжнародної кредитної мобільності Еразмус+.

Беззаперечно пандемія внесла свої корективи у реалізацію Програми «САМ Україна». На етапі написання проєктної заявки спільно з партнерським ЗВО було заплановано організувати студентські обміни у першому семестрі 2020-2021 н.р. У реальності довелося реалізовувати програму у 2 раунди: 5 студентів Університету поїхали на навчання до Києва, як і було заплановано, у жовтні-грудні 2020 року, навчання решти студентів було перенесено на другий семестр. Також через пандемію на навчання до Полтави приїхали лише 3 студентів КНЕУ.

У той же час карантинні обмеження вплинули і на організацію освітнього процесу в цілому. Звичне для студентів навчання у стінах університетів перейшло в змішаний формат, а деколи й повністю в онлайн. Так, перша група студентів, яка розпочала своє навчання у жовтні 2020 року, у зв’язку з посиленням карантинних обмежень була змушена перейти на дистанційну форму навчання вже на третій день свого перебування у Києві. Другій групі пощастило більше, і вони поєднували онлайн лекції з аудиторними практичними заняттями, так само як і студенти КНЕУ в #ПУЕТ.

Оскільки однією з основних завдань програми «САМ Україна» є обмін між людьми та культурний діалог між молоддю в Україні, студенти брали участь у студентському житті КНЕУ та ПУЕТ, долучалися до подій, які відбувалися в рамках карантинних обмежень, і багатьох культурно-просвітницьких заходах.

Студенти успішно опанували освітні компоненти, результати яких перезараховано по поверненню до рідного вишу. Кожен учасник проєкту отримав сертифікат участі.

Дякуємо всім, хто був залучений до реалізації всеукраїнської академічної мобільності. Бажаємо всім вам (і нам), щоб наступний навчальний рік розпочався з нових ідей і проєктів. Все буде Україна!