Новини факультету ХТГРТБ

Співпраця з обдарованими учнями Полтавщини

У березні 2020 року завідувач кафедри педагогіки та суспільних наук, професор Ірина Петренко прочитала лекції з історії обдарованим учням 8-9 класів шкіл Полтави та області з метою підготовки учасників Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Заняття було проведено на базі Полтавського навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» на березі Псла у с. Потоки Кременчуцького району Полтавської області. Даний заклад є структурним елементом Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка. Учням створено прекрасні умови для інтелектуального розвитку і фізичного загартування. Відпочинок і оздоровлення обдарованих дітей поєднується із навчанням, спортом та змістовним дозвіллям.

 

 

Зустріч магістрантів спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» освітньої програми  «Педагогіка вищої школи» зі стейкхолдерами

4 березня 2020 року відбулася зустріч магістрантів спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» освітньої програми  «Педагогіка вищої школи»  Вищого навчального закладу  Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» й викладачів кафедри педагогіки та суспільних наук зі стейкхолдерами: Шараварою Т.О. – доктором історичних наук, професором, проректором із науково-педагогічної роботи та перспективного розвитку Полтавської державної аграрної академії, Ткаченком А.В. – доктором педагогічних наук, професором, завідувачем кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені академіка І.А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка,  Пахомовою І.В. – випускницею магістратури з «Педагогіки вищої школи» ПУЕТ, кандидатом технічних наук, доцентом, керівником Навчально-наукового інституту проектів та інновацій ПУЕТ.

Філософський форум - розпочато

Нарешті вона відбулась – довгоочікувана зустріч у рамках Молодіжного філософського форуму «Проекти людяності у постмодернізмі». Нагадаємо, що наш форум став переможцем «Бюджету участі 2019». Його реалізація передбачається протягом року і перші кроки ми уже робимо.

 

 

Студенти ПУЕТ взяли участь у презентації календаря «Українські жінки хх століття» у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара, виданим українським інститутом національної пам’яті

До настінного календаря «Українські жінки ХХ століття» увійшли  видатні, але маловідомі українки, чиї ювілеї відзначатимуть у 2020 році. Кожна з них у різний спосіб вплинула на становлення та розвиток української держави, її культуру, освіту й науку наприкінці ХІХ-ХХ століттях.

 

Захист дипломних робіт магістрів з педагогіки вищої школи

19-20 грудня 2019 р. у Вищому начальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» на кафедрі педагогіки та суспільних наук відбувся захист дипломних магістерських робіт студентів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки освітньо-професійної програми «Педагогіка вищої школи» ступеня магістра. Усі 15 магістрів успішно захистили свої наукові дослідження освітнього процесу у вищій школ та продемонстрували високий рівень підготовки. П’ятеро з них отримали дипломи з відзнакою.

 

У Полтаві відбулася ХV Всеукраїнська  наукова   історико-краєзнавча  конференція   «Українське  краєзнавство  в  системі  міжінституційних  взаємодій:  проблеми  концептуалізації  та  практичної  реалізації»

12 грудня 2019 року у ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася ХV Всеукраїнська  наукова  історико-краєзнавча  конференція  «Українське  краєзнавство  в  системі  міжінституційних  взаємодій:  проблеми  концептуалізації  та  практичної  реалізації». Організаторами її проведення були Національна спілка краєзнавців України, Інститут історії України НАН України та  ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Тиждень кафедри педагогіки та суспільних наук

З 18 по 22 листопада 2019 року було проведено Тиждень кафедри педагогіки та суспільних наук у рамках святкування 45-річчя факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. У рамках відзначення було проведено заходи наукового, методичного, популярного характеру.

 

Продовжуємо досліджувати свій родовід

29 і 30 жовтня 2019 року у ПУЕТ відбулася зустріч із директором Центру вивчення сімейної історії «МЕТРИКА», головою ГО «Київське історико-родовідне товариство» Олексієм Новіковим на тему «Що ми знаємо про свій рід та як його дослідити!». Дослідник виступив перед студентами І курсу та слухачами Університету третього віку. Дослідник поділився методикою пошуків свого роду, проаналізував інформаційні можливості історичних джерел, поділився власним досвідом пошуків свого коріння.

 

ФОТОВИСТАВКА «МОНУМЕНТАЛЬНА ШЕВЧЕНКІАНА» 

25 жовтня 2019 року у ПУЕТ відбулася зустріч із Русланом Теліпським – шевченкознавцем із м. Луцька. Дослідник особисто відвідав та сфотографував понад 1400 пам’ятників Кобзарю у всіх областях України та АР Крим, а також за кордоном у понад 30 країнах світу на 5 континентах.

 

У ПУЕТ відбулася відкрита лекція Володимира Студінського

18 жовтня 2019 року у ПУЕТ відбулася відкрита лекція доктора історичних наук, кандидата економічних наук, професора Київського національного торговельно-економічного університету Володимира Аркадійовича Студінського на тему «Ресурс свободи як чинник формування економічної поведінки суб’єкта».

 

Співпраця викладачів ПУЕТ із талановитими школярами

22-23 вересня 2019 року завідувач кафедри педагогіки та суспільних наук, д.і.н., професор Ірина Петренко взяла участь у навчально-тренувальних зборах з питань підготовки учасників Всеукраїнської олімпіади на базі Полтавської обласної спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ст. з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів при Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А.С. Макаренка.

 

Дні європейської спадщини в Україні

У Полтаві 15 вересня 2019 року відбулося відзначення другого дня Днів  європейської спадщини в Україні / European Heritage Days in Ukraine. Цей день виявися надзвичайно цікавим і різноманітним. У стародавньому будинку Капністів, а нині – це Полтавський літературно-меморіальний музей імені І.П. Котляревського –  відбулася інтерактивна бесіда «Ой, я дівчина Наталка: полтавки Котляревського та сучасності», де музейники та відвідувачі заходу спробували провести паралелі ролі жінки сучасної та жінки часів Івана Котляревського. Виступи запрошених гостей надали зворушливого та урочистого забарвлення цьому заходу.

 

Перші краєзнавчі читання «Будеш, батьку, панувати», присвячені 250-літтю від Дня народження Івана Котляревського

4-5 вересня 2019 року Полтавська обласна організація Національної спілки краєзнавців України (голова – д.і.н., проф., ректор ПУЕТ Олексій Нестуля) виступила співорганізатором проведення у Полтаві Перших краєзнавчих читань, присвячених 250-літтю від Дня народження  письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури, громадського діяча Івана Петровича Котляревського (1769-1838). Партнерами конференції були Департамент культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П. Котляревського, Полтавський літературно-меморіальний музей Івана Котляревського.

 

«Круглий стіл» науковців і громадськості  до 140-ліття від Дня народження Бориса Мартоса

24 травня 2019 року у ПУЕТ відбувся «круглий стіл», присвячений 140-літтю від Дня народження визначного державного, кооперативного, громадського діяча, економіста і педагога Бориса Мартоса (1879-1977). З вітальним словом на початку заходу виступив доктор історичних наук, професор, ректор ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет  економіки і торгівлі», голова Полтавської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олексій  Нестуля. Модератором «круглого столу»  була  Ірина Петренко, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ, секретар Полтавської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

 

Робота з талановитими учнями

7-8 квітня 2019 року завідувач кафедри педагогіки та суспільних наук, професор Ірина Петренко прочитала лекції обдарованим учням 8-9 класів шкіл Полтави та області з метою підготовки учасників Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. 

 

 

 

Вшановано пам'ять всесвітньо відомого земляка Миколи Гоголя

29 березня 2019 року в ПУЕТ за ініціативою кафедр педагогіки та суспільних наук і кафедри туристичного та готельного бізнесу відбувся  круглий стіл, присвячений 210-річчю від Дня народження класика світової літератури і нашого земляка Миколи Гоголя.

 

Актуальні проблеми педагогіки та психології в дослідженнях студентів

26 березня 2019 року у ПУЕТ відбулася XLII Міжнародна студентська наукова конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2018 рік. На засіданні секції «Педагогіка, психологія, етика та естетика» обговорювалися історія вищої освіти України та сучасні технології навчання, проблеми академічної доброчесності та самооцінки студентів, впливу біологічних чинників на поведінку людини, закономірності формування особистості, виховання волі та розвитку комунікативних навичок. Науковий підхід до вивчення психології щастя, оптимізму та песимізму був представлений в доповідях студенток групи Т-11 Коваленко Карини та Шматченко Ірини. Переможцями у секції стали студенти – Польова Анна (гр. ОА-11), Зірка Владислав (гр. Ф-51м) та Бондарець Тетяна (гр. БТ-11). 
Талановиті дослідники історії та культури України

26 березня 2019 року у ПУЕТ відбулася XLII Міжнародна студентська наукова конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2018 рік. Переможцями у секції «Історія та культура України» стали студенти І курсу – Владислав Іванов (гр. ГРС-14) та Віталіна Сербін (гр. МЕН-11). Науковим керівником дослідницьких робіт була доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та суспільних наук Ірина Петренко.


«Круглий стіл» науковців та громадськості на тему «Зародження і становлення ідей національно-визвольного руху в Україні в другій половині ХІХ століття»

13 березня 2019 року у ПУЕТ відбувся «круглий стіл», присвячений ідеї національно-визвольного руху України. Модератором була Ніна Кирпотіна, голова краєзнавчо-історичного клубу при Полтавській міській бібліотеці, член координаційної ради громадської спілки «Ліга ГО «Громада Полтавщини».


Презентація книги про видатну співвітчизницю

5 березня 2019 року кафедра педагогіки та суспільних наук провела презентацію видання Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» – «Вибраного» Людмили Старицької-Черняхівської із серії «Просвітницька книгозбірня».


ВИПУСК МАГІСТРІВ З ПЕДАГОГІКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ

Вітаємо випускників кафедри педагогіки та  суспільних наук та їх наукових керівників із успішним захистом кваліфікаційних робіт!

22 лютого 2019 р. у Вищому начальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» на кафедрі педагогіки та суспільних наук відбувся захист дипломних магістерських робіт студентів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки освітньо-професійної програми «Педагогіка вищої школи» ступеня магістра. Усі 11 магістрів успішно захистили свої наукові дослідження, показали високий рівень підготовки і були рекомендовані до вступу в аспірантуру.


УРОЧИСТИЙ ВИПУСК МАГІСТРІВ  ПУЕТ:  ПОЧАТОК УСПІШНОГО ЖИТТЯ

25 січня 2019 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулися урочистості з нагоди випуску магістрів денної та заочної форм навчання нашого університету. Дипломи поважного ступеня магістр отримали 270 найкращих студентів  денної  форми навчання та 150 заочної, а саме: випускники факультетів товарознавства торгівлі та маркетингу, харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного бізнесу та Інституту економіки, управління та інформаційних технологій.


«ГАРБУЗ ВІД ДЕКАНА ФАКУЛЬТЕТУ ХТГРТБ»

Полтавський університет економіки і торгівлі приділяє велику увагу не лише формуванню якісних професійних компетенцій, розвитку особистісних якостей, вмінь та навичок, а й виховній роботі зі студентами, яка базується на принципах толерантності, взаємодопомоги і командної єдності.


Свято професійної майстерності  «Святий Миколай іде – нову програму нам веде…» до Дня факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ПУЕТ

13 грудня 2018 р. у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулось свято професійної майстерності «Святий Миколай іде – нову програму нам веде…», підготовлене студентами й викладачами факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.


Арт-проект «Полтава вишивана» 2018

Напередодні Дня міста в Полтаві пройшов арт-проект «Полтава-вишивана». До свята долучилися викладачі та студенти факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

 


Майстер-клас до Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні

27 вересня 2018 року до Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні кафедра туристичного та готельного бізнесу організувала для студентів спеціальності «Туризм» майстер-клас «Надання першої медичної допомоги в екстремальних ситуаціях під час туристичних подорожей», який провели кандидат медичних наук Капустянський Денис Васильович разом із учасниками волонтерського загону «Єдність» ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія».


II ПОЛТАВСЬКИЙ КУЛІНАРНИЙ КОНКУРС

Уже другий рік поспіль кафедра технологій харчових виробництв і  ресторанного господарства на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проводить кулінарний конкурс.

 


Міжвузівський науково-практичний семінар «Нові технології і обладнання харчових виробництв»

19 квітня 2018 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» на базі галузевої науково-дослідної лабораторії харчових виробництв відбулося чергове засідання міжвузівського науково-практичного семінару «Нові технології і обладнання харчових виробництв», орієнтованого на практичних працівників галузі харчових виробництв, науковців, викладачів і студентів магістратури вищих навчальних закладів України для виявлення існуючих проблем розвитку малих і середніх підприємств галузі й обміну передовим досвідом із розробки та впровадження нових технологій та обладнання галузі в рамках централізованих заходів Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва в Полтавській обл.. на 2017–2020р.р.


Акція «А ТИ З ДЕКАНОМ КАШУ ЗВАРИШ?»

ТИ СТУДЕНТ ПУЕТ І ЖИВЕШ У ГУРТОЖИТКУ №4?

ТИ ВИЗНАНИЙ ТЕОРЕТИК ПРИГОТУВАННЯ КАШ?

ПРОБУВАВ ЗВАРИТИ СПРАВЖНЮ КОЗАЦЬКУ КАШУ?

ВЗАГАЛІ НЕ ЗНАЄШ ЯК ЇЇ ВАРИТИ!

Приходь до нас!

НАША АКЦІЯ – САМЕ ДЛЯ ТЕБЕ!!!


День факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ПУЕТ – свято професійної майстерності «Святковий калейдоскоп»

Факультет ХТГРТБ у ПУЕТ є потужним центром наукових, теоретичних і практичних досліджень у сфері готельного господарства, громадського харчування, ресторації та туристичних послуг. Якісна фахова підготовка студентів дозволяє їм гідно представляти наш університет на базах закордонних практик та стажувань у Болгарії, Туреччині, Китаї, Німеччині, Франції та США.

14 грудня 2017 р. з метою популяризації спеціальностей і професійних програм факультету, демонстрації професійних здобутків, умінь та навичок  відбувся щорічний захід – свято професійної майстерності «Святковий калейдоскоп», підготовлене студентами й викладачами факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.


Вітання з Новим роком від декана ПУЕТ


Навчаємо викладачів кооперативного коледжу Буковини

Із 19 по 25 лютого 2017 року на базі Чернівецького кооперативного економіко-правового коледжу було проведено навчання викладачів. Одночасно підвищили кваліфікацію за тематикою «Педагогіка вищої школи. Компетентнісно-орієнтоване навчання» 61 викладач цього коледжу. Курси вже вп’яте на замовлення викладачів коледжу (і за новою тематикою) провів доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ Стрельніков В.Ю. Попередні рази курси проводилися ним у березні 2004 року, у червні 2012 року, у червні 2013 року та у березні-квітні 2016 року. 

Педагогіка вищої школи: аспекти співпраці з науковцями України

На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди 14 лютого 2017 року відбувся захист дисертаційного дослідження доцента кафедри педагогіки вищої школи, управління навчальним закладом та методики викладання суспільствознавчих дисциплін Бердянського державного педагогічного університету Ірини Федорівни Шумілової «Теоретичні і методичні основи формування загальнокультурної компетентності майбутніх учителів гуманітарних спеціальностей», поданого на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. 

Науковий вісник Полтавського університету економіки і торгівлі. Серія «Технічні науки» у INDEX COPERNICUS (ICV 2015: 42.93)

Редакція Наукового вісника Полтавського університету економіки і торгівлі.

Серія «Технічні науки» (2278-4748) повідомляє, що журнал індексується у наукометричній базі INDEX COPERNICUS (ICV 2015: 42.93) 

Круглий стіл «Здорове харчування: національні традиції та сучасність»

23 лютого 2017 року кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства в Полтавському університеті економіки і торгівлі було проведено круглий стіл «Здорове харчування: національні традиції та сучасність». 

Міжнародний день рідної мови в Полтавському університеті економіки і торгівлі

Невблаганно точна й безпристрасна статистика засвідчує: кожні два тижні на Землі вимирає одна мова. Експерти прогнозують, що така доля загрожує близько 40% мов світу. Тож цілком закономірним було рішення ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка проходила восени 1999 року в Парижі, про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності». Ухвала надзвичайно важлива і своєчасна, бо акцентує увагу на важливій проблемі: втрачаючи рідне слово, плем’я, народ, нація гублять самі себе, тобто віддзеркалені у мові ціннісну систему, спосіб мислення, історію. Тож «нації вмирають не від інфаркту: спочатку їм відбирає мову» (Ліна Костенко). Аби рідна українська ніколи не опинилася серед трагічних відсотків занедбаних і загиблих мов, молодь має шанувати й берегти її, як неоціненний скарб. 

Мітинг-реквієм «Небесній Сотні шана і молитва»

Викладачі та студенти Полтавського університету економіки і торгівлі взяли участь в мітингу-реквіємі з вшанування подвигу учасників Революції Гідності, пам’яті Героїв Небесної Сотні, молебні та покладанні квітів до меморіального знаку Героям Небесної Сотні. 

Зустріч директора компанії «Granat Recruiting Turizm Limited Sirketi» із студентами ПУЕТ

Загальною концепцією освітньої діяльності ПУЕТ вже кілька років поспіль є орієнтація навчального процесу на його практичну складову. 

Містер+міс ПУЕТ - 2017

В актовому залі ПУЕТ до дня всіх закоханих відбулося феєричне шоу - конкурс серед першокурсників „Містер+міс ПУЕТ- 2017”!  

Святкування Дня Святого Валентина в ПУЕТ 2017

З нагоди дня Святого Валентина в холі ПУЕТ студенти та викладачі мали унікальну можливість зареєструвати свої стосунки. В ході церемонії всі пари отримали свідотсва та весільні обручки. 

Виховуємо студентів на популяризації спортивних досягнень чемпіонів Полтавщини

13 лютого 2017 року відомий полтавський краєзнавець, громадський і культурний діяч, член Полтавської обласної організації Національної спілки краєзнавців України  Віталій Миколайович Григор’єв презентував для студентів  ПУЕТ свою монографію «Полтавці під Олімпійським прапором». Організували захід д.і.н., професор кафедри педагогіки та суспільних наук Ірина Миколаївна Петренко та к.філол.н., доц. кафедри педагогіки та суспільних наук Віта Василівна Сарапин. Відповідальний секретар Полтавської обласної організації Національної спілки краєзнавців України І.М.Петренко вручила В.М.Григор’єву грамоту, підписану головою Національної спілки краєзнавців України О.П.Реєнтом.  

Авторські курси в Дніпрі

Із 6 по 13 лютого 2017 року на базі Державного вищого навчального закладу «Придніпровський енергобудівний технікум» (м. Дніпро), тепер перейменованого у Дніпровський державний технікум енергетичних та інформаційних технологій, були проведені авторські курси для викладачів, де підвищили кваліфікацію 45 осіб. Заняття у формі тренінгу проводив завідувач кафедри педагогіки та суспільних наук Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», доктор педагогічних наук, професор Віктор Юрійович Стрельніков. 

Захист першої докторської дисертації у Слов’янську

Третього лютого 2017 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.112.01 у ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (м. Слов’янськ Донецької області) вперше відбувся захист докторської дисертації. Дисертантка – Семеніхіна Олена Володимирівна, завідувач кафедри інформатики Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор. Дисертаційне  дослідження «Теорія і практика формування професійної готовності майбутніх учителів математики до використання засобів комп’ютерної візуалізації математичних знань» подане на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. 

РЕЗУЛЬТАТИ ВИБОРІВ НА ПОСАДУ ГОЛОВИ СТУДЕНТСЬКОЇ РАДИ ПУЕТ 

Вибори Голови студентської ради ПУЕТ

 

 

  

Тренінг для новообраної студентської ради Факультету ХТГРТБ

31 січня 2017 року Навчально-науковим Інститутом лідерства було проведено тренінг для новообраної студентської ради Факультету харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного бізнесу. Члени студентської ради розбиралися з поняттям «студентське самоврядування», з’ясовували чи це організація чи процес та  визначали цілі і задачі діяльності студентського самоврядування. Оскільки студентська рада факультету нещодавно обрана, то для учасників тренінгу, питання були нагальними та актуальними. Визначили цілі та задачі, які наразі стоять перед студентською радою факультету ХТГРТБ. Час провели захоплююче та із користю.  

Стажування викладачів

Згідно договору ПУЕТ з Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка, продовжено співробітництво у сфері обміну педагогічними здобутками через стажування викладачів. Вже налагодилася тісна співпраця кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ з кафедрами ПНПУ імені В. Г. Короленка, зокрема, з кафедрою філософії, з кафедрою історії України, з кафедрою спеціальної освіти і соціальної роботи, з кафедрою загальної педагогіки та андрагогіки, з кафедрою культурології та методики викладання культурологічних дисциплін, з кафедрою всесвітньої історії та методики викладання історії, з кафедрою початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання, з кафедрою дошкільної освіти. Так, нещодавно у наших колег на кафедрі загальної педагогіки та андрагогіки завершила стажування кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Лебедик Леся Вікторівна.

  

Схід і Захід – разом!

25 січня 2017 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди відбувся захист дисертаційного дослідження доцента Львівського націо­нального медичного університету імені Данила Галицького Ісаєвої Оксани Степанівни «Теоретичні та методичні засади формування особистісно-професійної культури майбутніх лікарів у процесі гуманітарної підготовки», поданого на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. 

VI з’їзд Національної спілки краєзнавців України

23 січня 2017 року відбувся VI (черговий) з’їзд Національної спілки краєзнавців України, на якому було заслухано звіт Президії Правління НСКУ та обрано керівні органи Спілки: Голову, його Заступників, Ревізійну комісію, Правління та Президію. Головою Спілки на наступний п’ятирічний термін було переобрано РЕЄНТА Олександра Петровича – члена-кореспондента НАН України, доктора історичних наук, професора, заступника директора Інституту історії України НАН України.

  

Акредитаційна експертиза щодо оцінювання відповідності освітньої діяльності державним вимогам щодо акредитації з підготовки фахівців спеціальності 8.18010021 «Педагогіка вищої школи»

З 18 по 20 січня 2017 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» проводиться акредитаційна експертиза щодо оцінювання відповідності освітньої діяльності державним вимогам щодо акредитації з підготовки фахівців спеціальності 8.18010021 «Педагогіка вищої школи» (011 «Науки про освіту» освітня програма «Педагогіка вищої школи») за ступенем магістра

 

  

Акредитаційна експертиза щодо оцінювання відповідності освітньої діяльності державним вимогам щодо акредитації з підготовки фахівців спеціальності «Технології в ресторанному господарстві»

З 16 по 18 січня 2017 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» проводиться акредитаційна експертиза щодо оцінювання відповідності освітньої діяльності державним вимогам щодо акредитації з підготовки фахівців спеціальності 8.05170113 «Технології в ресторанному господарстві» (181 «Харчові технології» освітня програма «Технології в ресторанному господарстві») за ступенем магістра

  

Регіональна конференції міні-EdCamp

17 лютого з ініціативи Студентської туристичної агенції «STA» та постійного партнера Європейського туроператора «Татур» кафедра туристичного та готельного бізнесу прийняла участь в регіональній конференції міні-EdCamp в селищі Трудолюб Миргородського району. В ній прийняли участь завідувач кафедри  професор Скляр Г.П., доцент Логвин М.М. та директор «STA» Золотарьова Н.О. Під час конференції обговорювалися питання щодо виховання дітей щасливими. Професор Скляр Г.П. в якості експерта виступив перед учителями з лекцією-обговоренням на тему «Щастя в подорожах». Вчителі та учні Миргородського району також були ознайомлені з умовами навчання в ПУЕТ. 

Освітня безпека та економічний розвиток Україна – Польща

15 лютого 2017 р. завідувач кафедри професор Скляр Г.П. та доцент Литовченко І. В. взяли участь у науковій конференції «Освітня безпека та економічний розвиток Україна – Польща»  в рамках ІІІ Наукового симпозіуму «Україна – Польща: синергетична співпраця», яка відбулась в ПУЕТ. З доповіддю про модернізацію сільського зеленого туризму в Україні виступила доцент Литовчено І. В.

  

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

4 лютого 2017 року на базі ПУЕТ був проведений ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. На даному етапі взяли участь 183 учня з загальноосвітніх шкіл  м. Полтави та Полтавської області. В складі журі олімпіади працювали викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу – професор Шуканов П.В. (голова журі), доценти Литовченко І.В., Логвин М.М. Під час роботи була проведена активна профорієнтаційна робота з учнями старших класів щодо можливості навчання в ПУЕТ та про взаємозв’язок географії з найбільш перспективними напрямками розвитку туризму. 

Науково-методологічний семінар, присвячений міжнародному року сталого розвитку туризму

31 січня 2017 року  в університеті відбувся  науково-методологічний семінар, присвячений міжнародному року сталого розвитку туризму (у відповідності з рішенням ООН в 2016 році). В роботі семінару взяли участь: проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ Манжура О.В., професор кафедри туристичного та готельного бізнесу Шуканов П.В.,  директора,   заступники з виховної роботи та вчителі загальноосвітніх шкіл Полтавської області. Захід був присвячений актуальним питанням взаємодії шкільної та  вищої освіти на основі стимулювання туристичної діяльності у відповідності з планом ПУЕТ  щодо реалізації рішення Колегії МОНУ  «Про екологізацію вищої освіти України з метою підготовки фахівців для сталого розвитку». 

Співпраця з вищими навчальними закладами. Напрями ефективної взаємодії

20 січня 2017 року в м. Харків, в межах укладеної угоди про співпрацю і партнерство у сфері туризму між ПУЕТ та ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», відбувся круглий стіл на тему «Співпраця з вищими навчальними закладами. Напрями ефективної взаємодії». В ньому прийняли участь завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу професор Скляр Г.П. та доцент Логвин М.М. На круглому столі обговорювались питання щодо покращення туристичного іміджу розробки бренду Харківської області, запровадження інноваційних форм роботи, що є важливим з погляду запозичення досвіду для просування турпродукту Полтавщини. 

Історія геральдики та герби сотенних і полкових міст Полтавщини

17 січня 2017 року студенти спеціальності «Туризм» першого та п’ятого курсів разом з викладачами кафедри туристичного та готельного бізнесу доцентами Логвином М.М. і  Литовченко І.В. взяли участь у презентації книги видатного полтавського краєзнавця, історика і громадського діяча Малика Миколи Васильовича «Історія геральдики та герби сотенних і полкових міст Полтавщини».

  

Свято професійної майстерності в ПУЕТ!

1 грудня 2016 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулося традиційне свято професійної майстерності факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. Девізом цьогорічної демонстрації вишуканого смаку, яскравої фантазії та високої фаховості  стали слова з «Наталки Полтавки» –  «Де згода в сімействі, де мир і тишина…». 

 

ПОЛТАВСЬКИЙ КУЛІНАРНИЙ КОНКУРС «ТВОРЧІ, ВМІЛІ, ЗАВЗЯТІ»

30 листопада 2016 року з нагоди тижня факультету харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного бізнесу в Полтавському університеті економіки і торгівлі вперше відбувся Полтавський кулінарний конкурс.

  

Виховуємо студентів на кращих традиціях українського народу

4 листопада 2016 року  студенти факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, група ГРС-11 разом із д.і.н., професором кафедри педагогіки та суспільних наук Іриною Петренко відвідали виставку «Українська вишиванка – генетичний код нації» у Духовно-культурному центрі імені прп. Паїсія Величковського у Полтавському кафедральному Успенському соборі. 

Профорієнтаційний тур «Балтійські панорами»

23–28 жовтня 2016 р. відповідно до плану роботи студентської туристичної агенції STA було проведено профорієнтаційний тур «Балтійські панорами», в якому взяли участь учні та вчителі ЗНЗ №5, 7, 18 м.Полтави, гімназії м.Кременчук, Харківського технічного ліцею №173. 

Україна – це ми

У жовтні 2016 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка до Дня захисника Вітчизни вже вдруге було проведено конкурс есеїв на патріотичну тематику «Україна – це ми»  серед студентів полтавських вишів.

За результатами конкурсу журі були визначені переможці. 2 місце посіла студентка факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, групи ГРС-11 Софія Бут. (науковий керівник д.і.н., проф. кафедри педагогіки та суспільних наук Ірина Петренко) Щиро вітаємо переможницю та бажаємо нових досягнень і творчих звершень !!! 

Сходження на вершину г. Говерла

Cтуденти 4 курсу спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа»,  викладачі ПУЕТ на чолі із завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу професором Скляром Г.П. і викладачі-інструктори Чернівецького торгово-економічного інституту КНТЕУ здійснили сходження на вершину г. Говерла в рамках реалізації партнерського проекту «Полтавщина-Буковина».

  

Дебют першокурсника на факультеті харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу

18 жовтня 2016 року в рамках загальноуніверситетського конкурсу «ПУЕТ має таланти» відбулося яскраве свято, підготовлене першокурсниками факультету харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного бізнесу «Дебют першокурсника».

«Дебют першокурсника» – це незабутнє, надзвичайно цікаве, сповнене несподіванок, романтичне та веселе свято. 

Студенти ПУЕТ вшанували пам'ять Михайла Грушевського 

4 жовтня 2016 року студенти І та V курсів ПУЕТ з ініціативи д.і.н., проф. кафедри педагогіки та суспільних наук Ірини Миколаївни Петренко відвідали виставку в Полтавському краєзнавчому музеї, присвячену видатному українському історику, державному діячу Михайлові  Грушевському (1866-1934).

  

Зустріч із Лесею Лісовською у ПУЕТ

У Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася зустріч із донькою славнозвісного автора історично-документального роману «Холодний Яр»  пані Лесею Лісовською та її дочкою Лялею.

  

Вітаємо з Днем знань і початком нового навчального року!Вітаємо з Днем знань і початком нового навчального року!

 

 

  

Міжнародна конференція «Системний підхід до вирішення міждисциплінарних проблем сталого розвитку»

16 червня 2016 року кафедрою загальноінженерних дисциплін спільно із громадською організацією «Східно-європейська академія наук»  була проведена Міжнародна конференція формату експертної панельної дискусії в рамках Європейського тижня сталої енергетики на тему «Системний підхід до вирішення міждисциплінарних проблем сталого розвитку». 

МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ПОВНОЦІННЕ ХАРЧУВАННЯ: ІННОВАЦІЙНІ АСПЕКТИ ТЕХНОЛОГІЙ, ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОЇ ПЕРЕРОБКИ, ЗБЕРІГАННЯ ТА МАРКЕТИНГУ»

5 – 7 червня 2016 року в Харківському державному університеті економіки і торгівлі відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Повноцінне харчування: інноваційні аспекти технологій, енергоефективної переробки, зберігання та маркетингу». 

СЕМІНАР SMART LIVING CHALLENGE

30 – 31 травня 2016 року в м. Полтава відбувся творчий семінар Smart Living Challenge, у якому брали участь українські та шведські експерти, активісти й інноватори з Полтави та інших міст України: освітяни, представники туристичного бізнесу, сільського господарства, підприємств ресторанного господарства й місцевої влади, у тому числі й викладачі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства к. т. н., доц. Іщенко Н. В., к. т. н., доц. Суткович Т. Ю., ас. Горобець О. М. 

КРУГЛИЙ СТІЛ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДІВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

17 травня 2016 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі (ПУЕТ) відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми та перспективи розвитку закладів ресторанного господарства України», проведений кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства.

Учасниками круглого столу були фахівці ресторанного господарства Полтавської області, ДП «Полтавастандартметрологія», викладачі кооперативного технікуму й  професійного ліцею  м. Полтава, викладачі та студенти ПУЕТ. II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Харчові технології та інженерія»  та спеціальності «Технології в ресторанному господарстві»

6–8 квітня 2016 року в Національному університеті харчових технологій (м. Київ) відбувся  II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Харчові технології та інженерія» та спеціальності «Технології в ресторанному господарстві».

Учасників олімпіади привітали голови журі – завідувач кафедри технології хлібопекарських  і кондитерських  виробів Володимир Ковбаса й декан факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Віктор Доценко. 

«Гуртожиток – наш другий дім»Конкурс на кращу кімнату гуртожитку «Гуртожиток – наш другий дім»

Згідно затвердженого плану виховної роботи 23 березня 2016 року  у гуртожитку факультету № 4 відбувся конкурс на кращу студентську кімнату. Основними критеріями для оцінювання кімнат визначено: раціональне розміщення меблів і обладнання; санітарний стан кімнат та санітарних блоків; художньо-естетичне оформлення;  умови для самопідготовки;  збереження майна в кімнаті;  підтримання порядку у місцях загального користування. 

Урочиста подія – випуск магістрів спеціальності «Готельна і ресторанна справа»

29  лютого 2015 року у ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) проведено церемонію урочистого вручення дипломів випускникам факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу освітньо-кваліфікаційного рівня магістр за спеціальністю  «Готельна і ресторанна справа».

 


 

«ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ»

27 лютого 2016 року в актовій залі Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» пройшов І Всеукраїнський конкурс учнівської та студентської творчості «ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ» приурочений до 145 річчя від дня народження Лесі Українки.

 
 


 

Наукові досягнення студентів факультету  харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу

25 лютого 2016 року в ПУЕТ було проведено Всеукраїнську наукову конференцію «ЛЕСЯ УКРАЇНКА – ПИСЬМЕННИЦЯ, ПЕРЕКЛАДАЧ, ФОЛЬКЛОРИСТ ТА ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ: ДО 145-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ».

 
 


 

«Леся Українка – 145-річчя від дня народження»

Кафедра педагогіки та суспільних наук ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»  спільно з управлінням культури Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавським обласним відділенням Міжнародної організації «Жіноча громада», асоціацією «Klaipėdos žalieji» (Литовська Республіка), Харківсько-Полтавською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви 25 лютого 2016 року провели всеукраїнську наукову конференцію «Леся Українка – письменниця, перекладач, фольклорист та громадський діяч: до 145-річчя від дня народження».

 


 

День усіх закоханих разом із ТРЦ «Київ»

14 лютого 2016 року у рамках співпраці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»  та ТРЦ «Київ» студенти ПУЕТ відсвяткували день Святого Валентина та день народження торгово-розважального центру.

 
 
 


 

Вітчизна – це не хтось і не десь! Я теж Вітчизна!

4 лютого 2016 року у ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»  відбувся урок мужності.

 
 
 


 

«Кузьма Скрябін: рік самотності»

2 лютого 2016 року рівно рік, як не стало відомого українського музиканта Кузьми Скрябіна.

Студенти ПУЕТ вшанували пам'ять всіма улюбленого музиканта, приєднавшись до Всеукраїнської акції «Кузьма Скрябін: рік самотності». В холі університету зібрались шанувальники творчьості Кузьми Скрябіна та виконали найулюбленіші композиції.

  

25-річний ювілей громадської організації  «Полтавський центр німецької культури «Видерґебурт» 

30 січня 2016 року  професор кафедри педагогіки та суспільних наук  Ірина Петренко взяла участь в урочистих заходах, присвячених 25-річному ювілею громадської організації «Полтавський центр німецької культури «Відерґебурт». Урочисте зібрання було проведено в ПУЕТ. Проф. Ірина Петренко привітала учасників зібрання з ювілеєм та виголосила доповідь, присвячену  історії німецьких поселенців на Полтавщині, розповіла про їхній вклад у соціально-економічний, культурний, політичний, освітній розвиток краю.  

 


 

Навчалися викладачі прикладного мистецтва

Із 4 по 15 січня 2016 року були проведені авторські курси підвищення кваліфікації викладачів на базі Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка Чернівецької області, у якому підвищили кваліфікацію 26 осіб. Це перші авторські курси доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ Стрельнікова Віктора Юрійовича у цьому закладі, однак вони показали великий інтерес викладачів як до наукової школи кафедри «Проектування дидактичних систем у вищій школі» (2 особи бажають навчатися в аспірантурі ПУЕТ), так і до навчання у магістратурі за спеціальністю «Педагогіка вищої школи» (також 2 особи). 
30 січня Студентська рада ХТГРТБ взяла участь у зборі необхідних речей для безпритульних тварин Полтави, які знайшли собі тимчасовий прихисток у притулку. Нині у місцях тимчасового проживання тварин (котів та собак) настали важкі часи у зв'язку з похолоданням та великими стійкими морозами, але студенти не лишилися осторонь. За допомогою благодійних зборів для тварин були придбані продути харчування( крупи, м’ясо, молоко), медикаменти (шприци, перев’язувальний матеріал, антисептики). Тепер тваринам з притулку буде легше пережити зиму і зустріти весну здоровими. Така незначна підтримка тварин змогла врятувати не одне їх життя!
 


 
 
Наукова школа кафедри педагогіки та суспільних наук «Проектування дидактичних систем у вищій школі» (керівник школи – завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Стрельніков Віктор Юрійович) у поточному році поповнилася новими молодими науковцями.
 


 
Із 23 листопада по 4 грудня 2015 року були проведені авторські курси підвищення кваліфікації викладачів на базі Новомосковського кооперативного коледжу економіки та права імені С.В. Литвиненка, у якому підвищили кваліфікацію 24 особи. Це вже другі за останній час авторські курси доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ Стрельнікова Віктора Юрійовича. Раніше такі курси проводилися з 27 жовтня по 2 листопада 2014 року (слухачами курсів були 26 осіб).
 


 
7 грудня підведені підсумки  конкурсу  на кращу газету з нагоди «Свята професійної майстерності» факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.
 
 
 


 

Захоплююча екскурсія до ботанічного саду

8 жовтня 2015 року студенти факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу  відвідали ботанічний сад Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка

 

 


 

ХХІІ МІЖНАРОДНИЙ ТУРИСТИЧНИЙ САЛОН  «УКРАЇНА – 2015»

30 вересня 2015 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу д.геогр.н. професор Шуканов Павло Васильович, к.геогр.н. доцент Логвин Михайло Михайлович, к.е.н. доцент Карпенко Юрій Вікторович, к.е.н., доцент Тараненко Олександр Олексійович і старший викладач Литвин Олена Миколаївна разом із студентами третього та четвертого курсів напряму підготовки «Туризм» відвідали ХХІІ Міжнародний туристичний салон  «Україна – 2015». 

21–22 квітня 2015  року у ВНЗ Укоопспілки  «Полтавський університет економіки  і торгівлі» відбулася ХХХVIII наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства».