Eng

Неформальна освіта

Через війну багато українців втратили роботу або можливість її виконувати і змушені в короткі строки опановувати нові навички й знання. На щастя, багато освітніх проєктів та платформ із світовим ім’ям надали безкоштовний доступ до своїх ресурсів. На цій сторінці ми зібрали для вас список онлайн-платформ, мобільних застосунків, вебінарів, курсів і практикумів на будь-який смак, а також баз даних і платформ науково-технічної літератури. Список будемо постійно оновлювати, тому час від часу відвідуйте дану сторінку на офіційному сайті нашого університету.

Платформи та додатки

Campsterдоступ до 22 курсів із програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, вивчення мов, копірайтингу та ін.
Genius spaceНавчальна онлайн-платформа, де можна опанувати нову професію (інтернет-маркетинг, SMM, дизайн, управління тощо). Протягом 24-72 годин після заповнення анкети команда платформи перевірить ваші дані та надішле доступ на e-mail.
Projector HumanitariumСоціогуманітарний факультет Projector Institute відкриває доступ до 12 відеокурсів про філософію, соціологію, мистецтвознавство, дизайн, літературу, рекламу тощо до перемоги України та на місяць після неї. Щоб отримати безкоштовний доступ, натискайте «придбати відеокурс», реєструйтеся, вказуйте в рядку «подарунковий код» промокод 0688-5072.
CourseraРесурс з курсами та лекціями від більш ніж 200 провідних світових університетів та компаній. Багато з них можна пройти безкоштовно англійською або російською мовою після реєстрації. Також ЗВО та студентам з України компанія пропонує безкоштовні курси в Coursera for Campus. Щоб отримати до них доступ працівникам університетів або коледжів потрібно зареєструватися за посиланням.
PrometheusРесурс з доступом до безкоштовних україномовних онлайн-курсів на різні теми від інформаційної гігієни до управління фінансами.
EdXАнгломовна платформа з вивчення більш ніж 30 дисциплін. До кожного курсу можна вибрати опцію безкоштовного прослуховування з умовою обмеженого доступу до матеріалів.
Boosta AcademyОнлайн-школа від IT-компанії Boosta пропонує усім охочим освоїти нову digital-професію на безкоштовних курсах. Обирайте один із чотирьох напрямів: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr. Отримати доступ до будь-якого з цих курсів можна, заповнивши Google-форму.
ВУМ onlineОсвітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Пропонують різноманітні просвітницькі курси про волонтерство, журналістику рішень, економічну грамотність громадянина тощо.
HeadwayДодаток для саморозвитку, в якому зібрані самарі тисячі нонфікшн книжок англійською, надає українцям безкоштовний доступ до усіх функцій. Щоб почати користуватися усіма перевагами, потрібно лише завантажити додаток на телефон в Google Play і AppStore.

Курси, лекції, вебінари

Серія вебінарів  «Реальність без ілюзій»Від Бізнес-школи УКУ та Центру Лідерства УКУ про кризове лідерство, життєстійкість, обмеженість ресурсів, дії бізнесу та HR-фахівців у нестабільний час тощо.
Technical SEO Certification від Blue Array Academy7 годин відеонавчання від спеціалістів з технічної SEO-оптимізації. Мова курсу — англійська
Аналіз даних в Google Analytics від Школи вебаналітики Андрія ОсиповаНавчають готувати, аналізувати та сегментувати дані, створювати кастомні звіти.
Курс з таргетованої реклами27 уроків, які допомагають опанувати таргетинг з нуля.
Курс з вивчення мови програмування C# від CyberBionic SystematicsКурс проходитиме у форматі живих онлайн-вебінарів українською мовою з 21 березня по 22 квітня 2022 року. Для участі необхідно заповнити заявку за посиланням.
Курси з програмування від ITVDNДля отримання доступу, потрібно зареєструватися на сайті і заповнити анкету.
Практикум «Системне адміністрування та комунікації» від PortaOneДля зарахування на курс потрібно зареєструватись за посиланням, а потім пройти вступне тестування і співбесіду.
Курс про роботу на UpworkДля тих, хто хоче стартувати на найбільшій біржі фрилансу, у спеціальному телеграм-каналі розкривають усі тонкощі платформи.
Курс «Основи проєктного менеджменту» від школи RedCampМожливість освоїти професію проєктного менеджера з нуля.
Бізнес-школа Profi SpaceВідкриває доступ до своїх онлайн-лекцій (про впевненість, самомотивацію, емоційний менеджмент тощо). Актуальну інформацію про тематику лекцій та реєстрацію на них можна отримати, підписавшись на телеграм-канал школи.
IT Fundamentals for Ukrainian SwitchersКурс від EPAM University — безкоштовна програма для тих, хто хоче опанувати ази комп’ютерної інженерії та перейти в ІТ, не маючи попереднього досвіду. Програма складається з двох етапів: перший — передбачає самостійне навчання по відеоуроках англійською на спеціальній платформі та щотижневі онлайн сесії з експертами українською; другий стартує в липні 2022 і триватиме 6-8 тижнів, на ньому учасники зможуть заглибитися в один із напрямів: Java, .NET, Test Automation, Cloud & DevOps, Business Analysis. Деталі та реєстрація на програму за посиланням.

Вивчення мов

BusuuПлатформа для вивчення іноземних мов надає українцям безкоштовний доступ до преміум-підписки.
LingQОнлайн-ресурс відкриває преміум-акаунт для українців (доступні 24 мови). Для активації потрібно написати в підтримку.
DropsДодаток для вивчення 43+ мов відкриває для українців преміум-доступ на рік. Після реєстрації протягом 48 годин має прийти спеціальний промокод, якщо не прийшов — треба написати у підтримку.
DuolingoДодаток для вивчення мов заморозив для всіх користувачів з України «відрізки», тож ви не втратите свій прогрес, якщо не будете займатися якийсь час, переховуючись у бомбосховищах без інтернет-зв’язку. А кошти від користувачів, які вивчають з додатком українську мову, пожертвують на допомогу українцям.
Ling AppДодаток зробили безкоштовним для українців.
Курси німецької мови від Goethe Institut UkraineКурси різної тривалості для дорослих, підлітків та дітей за спеціальною ціною 7 грн (знижка 99.9%).
uTalkДодаток з вивчення найуживаніших слів будь-якої зі 149 мов доступний для українців безкоштовно.
PreplyПлатформа для вивчення різних предметів з репетиторами з усього світу запустила програму з підтримки вивчення іноземних мов для українців, які виїхали закордон. Заняття проходитимуть у форматі відеодзвінків, на яких репетитор протягом години допомагатиме вирішити мовні проблеми та відповідатиме на запитання. Щоб взяти участь у програмі, заповніть форму.
BabbelДодаток для вивчення іноземних мов дає українцям можливість протягом трьох місяців вивчати одну з 14 доступних мов безкоштовно.
GramaroДодаток для відпрацювання правил граматики англійської мови відкриває доступ до тарифу Premium на 1 рік. Завантажуйте додаток в App Store чи Google Play. Для активації безкоштовного доступу на екрані з налаштуваннями натисніть на прапор України 5 разів.
MondlyПлатформа з вивчення мов надає безкоштовний доступ до своїх курсів для всіх українців, які переїхали в європейські країни. Завантажуйте додаток і при реєстрації вказуйте рідну мову українську, щоб отримати преміум доступ.
EdualyБезкоштовні онлайн-курси польської мови. Зареєструйтеся на сайті та переглядайте уроки в прямому ефірі або в записі.
AllRightМіжнародна онлайн-школа, що спеціалізується на викладанні англійської мови для дітей від 4 років, пропонує безкоштовні уроки для української малечі. Заняття проходитимуть протягом усього квітня двічі на тиждень — у вівторок і четвер на YouTube-каналі школи. Ознайомитися із розкладом та записатися на заняття можна за посиланням.
BdzholkaЧеський додаток для інтерактивного навчання для дітей, що пропонує завдання з математики та шести іноземних мов. Аби допомогти біженцям з України, в додаток додали розділ «Чеська мова для іноземців» та зробили його безкоштовним для українців. Щоб отримати доступ, потрібно зареєструватися та застосувати промокод VCELKAUKRAJINE. Деталі щодо реєстрації та доступних послуг — за посиланням.
Simle EnglishШкола англійської мови пропонує долучатися до безкоштовних уроків англійської як дітям, так і дорослим з різним рівнем знання мови. Щоб отримати детальну інформацію та розклад, заповніть форму.
EnglishDomВідкривають безкоштовний доступ на рік до всіх своїх онлайн-курсів з вивчення англійської мови за промокодом #StandWithUkraine. Можна навчатися на вебплатформі або через мобільний додаток. Детальна інструкція, як отримати доступ — за посиланням. Також на всі онлайн-заняття з викладачем дарують знижку 15% за промокодом PrayForUkraine.
Research4LifeНайбільша у світі платформа науково-технічної літератури (понад 154000 ресурсів) від провідних міжнародних видавців та її п’ятнадцять партнерів-видавців скасували плату за доступ до академічного рецензованого контенту.
Інструкції щодо отримання доступу до ресурсів платформи можете отримати в бібліотеці університету
British Medical JournalОдин з найстаріших рецензованих медичних  журналів в світі,  глобальний постачальник освітніх послуг у сфері медицини для різноманітної читацької аудиторії.
BMJ Best PracticeОнлайн-інструмент з підтримки клінічних рішень, призначений для допомоги в діагностиці, профілактиці та лікуванні хвороб пацієнтів.
BMJ Learning
Освітній онлайн-ресурс для лікарів та інших фахівців у сфері охорони здоров’я, на якому розміщені понад 100 акредитованих рецензованих навчальних модулів у різних форматах. Частина метеріалів доступна українською мовою.
ElsevierElsevier надає українським науковцям безкоштовний доступ до статей ScienceDirect.

Цифрові бібліотеки

Librarius Цифрова бібліотека «Librarius» 1 квітня повідомила, що відкриває безкоштовний доступ до книжок видавництв «Портал», «Ранок», «АССА», Видавництво Анетти Антоненко, «Літера V», «Віват», а також до книжок українських авторів, виданих «Фабулою».
Yakaboo50 видавництв надали безкоштовний доступ до книг в додатку Yakaboo. App Store Google Play
ФоліоВидавництво «Фоліо» дає можливість завантажити будь-які електронні книги за 1 грн з промокодом Book. Усі кошти спрямують на благодійність.
Видавництво Старого Лева«Видавництво Старого Лева» відкрило безкоштовний доступ до дитячих електронних книг. Також на сайті можна придбати подарунковий сертифікат на книги для українців, які вимушено покинули свій дім та країну.
PocketBookPocketBook пропонує можливість завантажити електронні книжки на суму 200 грн безкоштовно.
Audible від AmazonAudible від Amazon надав 6 безкоштовних кредитів на аудіокниги підписникам з України.
VivatVivat зробили безкоштовними електронні книги
Моя книжкова полицяМоя книжкова полиця надала доступ до pdf дитячих книг.
Видавництва Анетти АнтоненкоУ «Видавництва Анетти Антоненко». Книжки з 1 грн. та кошти на ЗСУ
КниголівДеякі електронні книги (переважно дитячі) Книголів теж по 1 грн.
НК БогданВидавництво НК Богдан виклало у вільний доступ підручники та аудіододатки
РанокВидавництво «Ранок» зробило безкоштовним завантаження методичного матеріалу для вчителів, підручників та робочих зошитів для 1-11 класів
BookChef
Усі аудіокниги для дітей, всі аудіокниги видавництва BookChef, а також деякі аудіокниги інших видавництв доступні для прослуховування на АБУК. Завантажити програму можна за посиланням. App Store Google Play

Спілкування та робота

kype. Користувачі Skype можуть безкоштовно телефонувати або з України на всі телефони. Він працює автоматично після оновлення до останньої версії Skype.

Viber безкоштовно дозволяє спілкуватись 60 хвилин через сервіс Viber Out.

Zoom надає безкоштовний преміум-доступ для українців.

Для дизайнерів Adobe подарує 2 або 3 місяці безкоштовного використання всіх продуктів українцям, які вже підписані на послуги компанії. Щоб отримати безкоштовний доступ, напишіть у службу підтримки компанії.

Figma дає постійний доступ до платних функцій українських клієнтів, які звернуться на підтримку.

Документи

Положення про порядок визнання результатів навчання здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти