Eng
112

У ПУЕТ нагородили переможців ХІ Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»

У ПУЕТ нагородили переможців ХІ Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»

Полтавський університет економіки і торгівлі спільно із Полтавською академією неперервної освіти ім. М. В. Остроградського та за підтримки Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації провели XІ Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу». Цей проєкт, за словами доктора історичних наук, професора, ректора ПУЕТ, Олексія Нестулі, є логічним продовженням підприємницької освіти та увібрав кращі практики участі університету в міжнародних проєктах з розвитку підприємництва та креативних індустрій. Зокрема, Міжнародної інноваційної освітньої онлайн-програми підготовки магістрів із підприємництва, яка розроблена консорціумом п’яти закладів вищої освіти Європейського Союзу та ПУЕТ, а також Creative Spark – ініціативи, спрямованої на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок та креативної економіки. В рамках цих проєктів викладачі Полтавського університету економіки і торгівлі розробили численні відео лекції, дистанційні курси, інформаційні матеріали до освітніх програм з підприємництва. Нині ці розробки використовують не лише в ПУЕТ,  а й включені до навчальних програм європейських університетів. У бізнес-грі з основ підприємництва «Крок до бізнесу» використані кращі напрацювання цих проєктів. Особливу увагу приділяють креативному підприємництву.

«Це те, за чим майбутнє. У Великобританії 16% ВВП країни створюється у сфері креативних індустрій. Це – унікальні продукти, товари, послуги, які цінують дуже дорого. Ви в такому віці, коли шукаєте своє життєве покликання. А підприємниць – це набуття тих компетентностей, знань, умінь, досвіду, які потім дають результат. Якщо ви взяли участь у цьому конкурсі та ще й стали його переможцями, у вас є  всередині ота іскра, що дасть у майбутньому хороший результат. Будувати виробництво, розвивати бізнеси в Україні – вам! Радію і пишаюся, що у нас ростуть такі не байдужі до власної долі та долі країни діти! Адже підприємець – це, по суті, лідер, який бере на себе відповідальність і веде за собою власним прикладом, своєю візією. Саме цьому ми і навчаємо під час бізнес-гри «Крок до бізнесу», – наголосив ректор ПУЕТ, Олексій Нестуля. Також Олексій Олексійович запропонував створити на базі університету лігу, що об’єднає учасників Чемпіонату усіх років для подальшого розвитку навичок і компетенцій з підприємництва, обговорення та консолідації зусиль для втілення навіть найсміливіших бізнес-ідей.

Не боятися мріяти і сміливо робити перші кроки до мрії закликала присутніх директорка навчально-наукового Інституту денної освіти ПУЕТ – Аліна Ткаченко.

«Беручи участь у нашому конкурсі, ви вже зробили крок до бізнесу. Ця бізнес-симуляція – дуже крута. Адже багато компаній постійно залучають своїх співробітників до участі в подібних іграх, щоб «прокачати» навички ведення бізнесу. Ця гра – своєрідна інвестиція для її учасників у освоєння навичок написання бізнес-проєктів. До речі, у Полтавському університеті економіки і торгівлі є освітня програма «Підприємництво, торгівля та логістика», на якій ми навчаємо всіх аспектів створення та ведення бізнесу. Адже сьогодні є можливості розвивати практично будь-яку ідею», – зазначила Аліна Ткаченко.

Успішний бізнес – багата держава.  Це – аксіома. У економічно розвинених країнах саме бізнес сплачує найбільший відсоток податків до бюджету. А відтак – країна може активно впроваджувати інноваційні технології та розвивати соціальні програми. Перші навички грамотного ведення бізнесу, як свідчить практика, варто прищеплювати ще зі шкільної лави. Тому, організатори гри «Крок до бізнесу» намагаються залучити до участі в ній якомога більше учнів нашої області. Судячи з кількості гравців, цікавість до бізнес-симуляції серед учнівської спільноти – велика.

«Перший (відбірковий) етап Чемпіонату проводився (онлайн чи офлайн) з 10 березня по 12 квітня 2024 року в 12 територіальних громадах, в яких взяли участь 40 команд (160 учнів) із 30 закладів загальної середньої освіти області.

Команди-переможці відбіркового етапу з 22 по 26 квітня в режимі онлайн  визначили найкращу команду області із бізнес-симуляції. У півфіналах взяли участь 13 команд (61 учень), в яких змагалися за найбільший акумульований прибуток», – розповів організатор бізнес-гри «Крок до бізнесу», к.е.н., доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ПУЕТ, Ігор Юрко.

На другому етапі переможцями півфіналів стали: Опорний заклад «Піщанський ліцей Піщанської сільської ради», Кибинська гімназія Миргородської міської ради Полтавської області, Заводський ліцей №1 Заводської міської ради Миргородського району Полтавської області, Комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 Полтавської міської ради Полтавської області».

26 квітня цього року, на базі ПУЕТ,  відбувся фінал Чемпіонату, в якому команди змагалися за долю ринку (найбільший обсяг продажів) за умови беззбитковості діяльності і стабільної кількості працівників обираючи різні стратегії. Гра була неймовірна: різниця між командами склала менше одного відсотку. Команда Кибинської гімназії отримала більший прибуток, тому посіла перше місце, а команда Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19 – друге. Третє місце розділили команди Піщанського ліцею та Заводського ліцею №1.

 «Ми, починаючи з 2014 року, беремо участь в усіх іграх Чемпіонату «Крок до бізнесу». Для учнів – це розвиток логічного мислення і міжпредметних зв’язків. Тому що без бази знань з економіки,  бізнес не може бути успішним. Ми вдячні ПУЕТ за можливість для наших учнів опанувати основи підприємництва», – вважає колишній випускник Полтавського університету економіки і торгівлі, а нині вчитель географії, економіки та інформатики Кибинської гімназії та керівник команди, Ігор Коваленко.

Вікторія Проскура та Єлизавета Вязченко – представниці команди Кибинської гімназії Миргородського району Полтавської області стверджують, що участь в бізнес-грі навчила їх не тільки розумінню основ економіки, а й як писати бізнес-план.

Капітан команди Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19 – Роман Микитенко вважає, що бізнес-симуляція «Крок до бізнесу» вчить, насамперед, ухвалювати аргументовані рішення та поліпшує комунікативні навички. В процесі гри у Романа виникла ідея створити аніме кафе. Тому, він дякує за набуті знання Полтавському університету економіки і торгівлі. Адже такий досвід буде корисний у будь-якій сфері. 

Лауреати і переможці XІ Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» під час церемонії нагородження отримали  Подяки та цінні подарунки, а також оглянули сучасний освітній простір університету.

Вітаємо переможців! Дякуємо за участь усім командам! Особлива подяка керівникам команд за підготовку учнів до участі в обласних змаганнях з підприємництва!

БІЛЬШЕ НОВИН