Eng

Політика материнства та батьківства

У Полтавському університеті економіки і торгівлі (далі – ПУЕТ) ми маємо сприятливе та інклюзивне середовище, яке сприяє рівним можливостям для участі та професійного зростання жінок. Наша політика материнства та батьківства спрямована на створення атмосфери поваги та розширення можливостей, яка дозволяє як жінкам, так і чоловікам-працівникам збалансувати свою роботу та сімейні обов’язки, тим самим підвищуючи гендерну рівність та загальний добробут.

Основа політики:

  1. Розширення прав і можливостей та інклюзія жінок:
    • ПУЕТ зобов’язується активно просувати та забезпечувати рівні можливості для участі жінок у всіх секторах, сприяючи створенню середовища, де жінки можуть зробити свій внесок та досягти успіху.
    • ПУЕТ – середовище, в якому відсутні будь-які форми дискримінації, упередженості та бар’єрів, які перешкоджають залученню жінок та платформа для їх лідерства, розвитку навичок та значущої участі шляхом просування гендерної рівності та збагачення колективних досягнень університету та громади.
  2. Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами:
    • Працівниці-жінки мають право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, як це передбачено чинним трудовим законодавством та нормативними актами.
    • Університет повністю дотримується законодавчих вимог щодо тривалості відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, пільг та положень.
    • Запити на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами обробляються швидко, забезпечуючи конфіденційність та гідність майбутньої матері.
  3. Гнучкий графік роботи:
    • Працівниці, які повертаються з декретної відпустки, мають можливість подати запит на гнучкі або гібридні умови праці, включаючи скорочений робочий день, віддалену роботу або графік неповного робочого дня, де це можливо, сумісний з посадовими обов’язками та відповідає внутрішнім рекомендаціям університету.
    • Університет прагне задовольнити ці запити без шкоди для посадових обов’язків та очікувань ефективності.
  4. Підтримка лактації:
    • Університет надає спеціальні кімнати матері та дитини або приватні приміщення для годуючих матерів для зціджування грудного молока. Ці простори будуть обладнані необхідними зручностями для забезпечення комфорту та гігієни.
    • Будуть надані перерви для зціджування молока.
  5. Відпустка по догляду за дитиною:
    • Одружені працівники чоловічої статі мають право на відпустку по догляду за дитиною, як це передбачено чинним законодавством для підтримки своїх партнерів під час пологів та безпосереднього післяпологового періоду.
    • Запити на відпустку по догляду за дитиною будуть оброблятися оперативно, заохочуючи співробітників-чоловіків до активної участі у виконанні своїх сімейних обов’язків.
  6. Програма навчання та орієнтації гендерної чутливості
    • Усі працівники, включаючи керівників та менеджерів, пройдуть навчання з гендерної чутливості для створення середовища, яке поважає та цінує різноманітність та гендерну рівність, особливо щодо прав жінок на здоров’я, гідну працю та загальне благополуччя.
    • Усі працівники будуть орієнтовані на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, включаючи закони, правила та процеси, а також чуйно та з повагою ставитися до питань, пов’язаних з материнством та батьківством.
  7. Регулювання робочого навантаження:
    • Працівниці, які повернуться з декретної відпустки, матимуть можливість обговорити потенційне коригування навантаження зі своїми керівниками, забезпечуючи збалансований розподіл завдань для підтримки більш плавного переходу назад до роботи.
  8. Кар’єрне зростання та розвиток:
    • Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами не розглядаються як перешкоди для просування по кар’єрних сходах.
    • Оцінка ефективності та можливості професійного розвитку в університеті базуються на навичках, компетенціях та особистого внеску в розвиток закладу.

Втілення:

  1. Відділ кадрів контролює реалізацію цієї політики та забезпечує її доведення до відома всіх працівників.
  2. Керівники структурних пройдуть навчання щодо ефективного впровадження цієї політики та розгляду запитів, пов’язаних з материнством та батьківством, з чуйністю та повагою.
  3. Університет буде регулярно переглядати та оновлювати політику, щоб забезпечити її відповідність законодавчим вимогам та найкращій практиці.

У Полтавському університеті економіки і торгівлі ми вважаємо, що підтримуюча політика материнства та батьківства має вирішальне значення для розвитку культури гендерної рівності та сприяння цілісному добробуту наших співробітників. Ця політика демонструє наше прагнення забезпечити робоче середовище, яке дає можливість усім людям ефективно збалансувати свої професійні та сімейні обов’язки.