Big Idea Challenge – це щорічний міжнародний конкурс відео-пітчів, що проводиться в рамках проекту Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти. Він дає можливість молодим людям розказати світу про свої бізнес-ідеї та отримати підтримку для їх втілення.
Цифрові технології – включає розробку та застосування нового програмного або апаратного забезпечення.
Соціальний вплив – ідеї спрямовані на вирішення важливих соціальних або екологічних проблем, питань соціального включення та гендерної рівності.
Креатив – ідеї спрямовані на створення нового продукту, форми демонстрації або створення більш яскравого культурного середовища. Також можуть передбачати допомогу креативним особистостям у досягненні нових аудиторій.
Можна обрати лише одну категорію.
КОНКУРС ІННОВАЦІЙ У ВІДПОВІДЬ НА ПАНДЕМІЮ
нагороду за ідеї, які вирішують проблеми та реагують на нове середовище бізнесу та суспільства, спричинене пандемією COVID-19. Переможець цієї нагороди буде обраний із робіт в рамках трьох існуючих категорій цифрових технологій, соціального впливу та креативу. Міжнародний переможець цієї нагороди отримає 1000 фунтів стерлінгів, щоб розвинути свою ідею після участі в онлайн-програмі тренінгів для початкових стажувань London Met University у вересні 2020 року.
Бізнес-ідея має належати до сфери креативних індустрій (Розпорядження КМУ № 265-р від 24 квітня 2019 р.):
нові медіа та інформаційно-комунікаційні технології: програмне забезпечення, відеоігри, цифрові технології в мистецтві (3D-друк; віртуальна, доповнена, змішана реальність тощо);
архітектура й урбаністика;
реклама, маркетинг, зв’язки з громадськістю та інші креативні послуги;
бібліотеки, архіви та музеї.
Ключові дати
Строк реєстрації та подачі відео-пітчів до 17 травня 2020 року включно.
Результати конкурсу будуть оприлюднені 25 травня 2020 року
Вимоги до учасників
В конкурсі приймають участь команди з кількістю учасників від 1 до 3 осіб (одноосібна участь можлива). Одна особа може брати участь лише в одній команді. Від кожної команди може бути поданий лише один відео-пітч.
Всі учасники команди мають зареєструватися та надати опис бізнес-ідеї згідно з онлайн формою.
Вік учасників: від 18 до 35 років (на дату 2 Березня 2020).
Мати громадянство України.
Учасники команди мають володіти англійською мовою на рівні достатньому для участі в середніх освітніх програмах та презентаціях.
Призи
Найкращі бізнес-пітчі за рішенням експертної комісії будуть відібрані для участі в національному відборі Creative Spark Big Idea Challenge.
Переможці національного відбору отримають приз в розмірі 2000 фунтів стерлінгів, візьмуть участь в міжнародному конкурсі.
Переможці міжнародного конкурсу будуть нагороджені призами. Це включатиме грошові призи у вигляді фінансування на початок бізнесу (1000 фунтів стерлінгів), а також можливість професійного розвитку, менторську підтримку від експертів проекту з Великобританії.
У відео пітчі учасники мають продемонструвати свою відданість ідеї, реальність її реалізації, вплив та якість. Разом з відео-пітчем учасники подають короткий опис бізнес-ідею згідно з онлайн формою.
Особи молодше 18 років не можуть брати участі в жодному з аспектів конкурсу та бути присутніми на відзнятому відео.
Учасники мають володіти авторськими правами на відео та будь-які інші матеріали, які використовуються при зйомці або поданні заявки на участь.
Відео-пітч має бути завантажений на YouTube, посилання надане організаторам.
Відео може бути записане на будь-який з девайсів (iPhone, Samsung, Sony, HTC, Huawei, будь-яка DSLR камера, професійне відео обладнання), у високому розширенні HD 1080p 30fps або HD 1080p 60fps, використовуйте горизонтальну орієнтацію.
Елементи пітчі
Проблема – подумайте як презентувати проблему аудиторії. ЦЕ може бути персональна історія або статистичні дані, що показують на скільки значною є проблема.
Рішення – поясніть як ваша ідея вирішує проблему у чіткій і цікавій формі. Якщо у вас є конкуренти, поясніть як ваша ідея відрізняється від того, що вони пропонують.
Споживачі – спробуйте пояснити хто буде користуватись вашим товаром або послугою і на скільки великою є можливість.
Гроші – опишіть як ваш бізнес буде отримувати гроші, навіть якщо ідея ідея – це соціальний або креативний проект, ви повинні подумати про те, як ви будете генерувати дохід.
Конкуренти – чи є у вашого рішення якісь конкуренти, хто вони, як ви збираєтесь відрізнятись від них чи бути краще?
Завершення – завершіть свій пітч яскраво, можливо з цікавим слоганом, щоб вразити аудиторію.
Можлива структура відео-пітчу:
Почніть із сильного вступу, де ви описуєте проблему та захоплюєте увагу аудиторії особистою історією або вражаючою статистикою.
Розкажіть про ваше рішення, як воно вирішує проблему та чим відрізняється від існуючих конкурентів
Опишіть кого зачіпає вказана проблема (ваш споживач) і наскільки великим є ринок.
Опишіть як ваш бізнес буде приносити гроші і який потенціал.
Згадайте інші факти, що зроблять вашу ідею привабливою.
Використовуйте сильне заключне речення, якщо можливе, запропонуйте слоган для ідеї.
Поради щодо створення відео-пітчів
Намагайтеся бути максимально органічними
Намагайтеся привернути увагу аудиторії в перші 6 секунд
Побудуйте виступ у формі історії
Пам’ятайте про невербальні методи комунікації (жести. міміка, інтонація), намагайтесь бути максимально презентабельними
НЕ читайте текст та НЕ використовуйте нотаток у кадрі
Сконцентрируйтесь на головному, на найбільш переконливих аргументах та цікавих фактах
International Creative Category Winner: Kekalove Adaptive Fashion, Azerbaijan – State University of Economics (UNEC) International Digital Technology Category Winner: SmartDOC, Kazakhstan – Almaty Management University International Social Impact Category Winner: Zero Effect, Georgia – Business Technology University 2020 Grand Champion: Kekalove Adaptive FashionЗ проектами переможців можна ознайомитися на сайті конкурсу: https://creativespark-bigidea.uk/
Відео
Церемонія нагородження переможців Big Idea Challenge 2020
29 травня в режимі відео-конференції відбулась онлайн презентація відео-пітчів номінантів для участі в національному етапі конкурсу Big Idea Challenge 2020 від партнерства Полтавський університет економіки і торгівлі, ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини», Університет Портсмуту (Велика Британія). На презентації були присутні номінанти конкурсу, експерти, координаторка освітніх проектів Британської ради в Україні Віта Світлична, команда проекту Creative Spark Poltava, викладачі Університету […]
17 травня завершилася подача проєктів локального відбору конкурсу відео-пітчів Big Idea Challenge 2020. Це міжнародний конкурс, що проводиться в рамках проекту Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти за підтримки Британської Ради. Головним організатором конкурсу є бізнес-акселератор London Metropolitan University. В результаті аналізу поданих відео-пітчів було визначено, що від партнерства Полтавський університет економіки і […]