Eng

Педагогіки та суспільних наук

Завідувачка кафедри педагогіки та суспільних наук
Петренко Ірина Миколаївна
Дізнатись більше
Нестуля Світлана Іванівна
Доктор педагогічних наук, доцент, професор
Нестуля Світлана Іванівна
Дізнатись більше
Матвієнко Юрій Сергійович
Кандидат педагогічних наук
Матвієнко Юрій Сергійович
Дізнатись більше
Тодорова Ірина Степанівна
Кандидат психологічних наук, доцент, заступник завідувачки кафедри
Тодорова Ірина Степанівна
Дізнатись більше
Шара Світлана Олексіївна
Кандидат педагогічних наук, доцент
Шара Світлана Олексіївна
Дізнатись більше
Сарапин Віта Василівна
Кандидат філологічних наук, доцен
Сарапин Віта Василівна
Дізнатись більше
Кандидат філософських наук, доцент
Усанов Ігор Вікторович
Дізнатись більше
Пивоварська Ксенія Сергіївна
Старший викладач, кандидат філософських наук
Пивоварська Ксенія Сергіївна
Дізнатись більше
старший викладач Сектору фізичного виховання
Симоненко Наталія Олександрівна
Дізнатись більше
старший викладач Сектору фізичного виховання
Васецький Ігор Анатолійович
Дізнатись більше

Контакти

Телефон (0532) 509-169
Посилання http://www.culture.puet.edu.ua
Кабінет Педагогіки та суспільних наук

Кафедра педагогіки та суспільних наук в університеті має давні традиції навчання і виховання студентської молоді. У її сучасному вигляді дружній колектив постав після злиття у 2015 році двох кафедр – Кафедри філософії та політології та Кафедри педагогіки, культурології та історії.

Кафедра педагогіки та суспільних наук завжди йшла у ногу з часом і орієнтувалася на потреби ринку освітніх послуг, і тому відкрила з 1 вересня 2011 року набір з підготовки фахівців за спеціальністю 011 «Освітні, педагогічні науки» (освітньо-професійна програма «Педагогіка вищої школи») освітньо-кваліфікаційного рівня магістра у тому числі для студентів ПУЕТ, що бажають будувати кар’єру викладача у рідному внз та науково-педагогічних працівників коледжів і технікумів, що не мають педагогічної освіти. Тривалість навчання – 1,5 роки, практикується навчання за індивідуальним графіком та дистанційні форми навчання. Випускники отримують державний диплом за ступенем магістра педагогіки і кваліфікацію «викладач вищих навчальних закладів».

Кафедра педагогіки та суспільних наук як складова компоненту цілісної освітньої системи університету покликана забезпечувати реалізацію місії ПУЕТ, а саме розвиток потенціалу та можливостей самореалізації студентів і співробітників у процесі їх спільної інноваційної, організаційної, наукової та освітньої діяльності; підготовку визнаних в Україні та за її межами фахівців нового покоління – лідерів у сфері економіки, підприємництва, туризму, менеджменту, обслуговування, харчових та інформаційних технологій. Усвідомлюючи неможливість досягнення визначеного ідеалу без глибокої гуманітарної освіти та виховання, можна визначити основні завдання та напрями діяльності кафедри, спрямовані на досягнення поставленої мети – надання студентам гуманітарних знань, пов’язаних з їх професійною підготовкою.”

Кафедра педагогіки та суспільних наук пропонує для науково-педагогічних працівників, що ведуть наукові дослідження і прагнуть захистити кандидатські і докторські дисертації, освітню програму підготовки доктора філософії з галузі знань 01 «Освіта» спеціальності 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)».

Традиційно кафедра проводить системні авторські курси підвищення кваліфікації викладачів на базі навчального закладу згідно державної ліцензії зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» з проблематики «Сучасні технології навчання», «Методика викладання дисциплін у вищій школі» тощо.

Кафедра педагогіки та суспільних наук, окрім глибокої гуманітарної підготовки студентів, проводить активно виховну роботу. Форми цієї роботи різноманітні (екскурсії, відвідання театру, концертів, виставок, вернісажей, залучення студентів до волонтерського руху). Цим самим студентська молодь долучаються до кращих надбань культури і мистецтва, формує свідомо-патріотичний світогляд. Кафедрою також проводяться різноманітні круглі столи, конференції, диспути, що сприяє формуванню у студентів критичного мислення, вміння аналізувати інформацію, розширює кругозір, формує навички майбутньої професії.

http://sport.puet.edu.ua

Здоров’я — безцінне надбання не тільки кожної людини, але і всього суспільства. Добре здоров’я, що розумно зберігається і зміцнюється самою людиною, забезпечує їй довге й активне життя.

Заняття фізичною культурою і спортом в нашому університеті проводяться не тільки для зміцнення здоров’я, всебічного розвитку і спортивного вдосконалення, а й з метою оволодіння навичками професійно-прикладної фізичної підготовки для майбутньої виробничої діяльності, а також формування потреби в регулярних заняттях фізичними вправами і спортом.

Для цього в університеті створена сучасна матеріально-технічна база, яка є однією з найкращих у Полтавському регіоні. Ми маємо два спортивних комплекса, в яких розташовано:

– 5 фітнес студій;
– 2 тренажерних зали;
– спортивний зал для занять боксом;
– зал для греко-римської боротьби;
– спортивна зала для ігрових видів спорту;
– столи для настільного тенісу;
– більярд.

Університет має відкритий майданчик з вуличними тренажерами для занять загально-фізичної підготовки, футбольне поле зі штучним покриттям, майданчик для занять стріт-болом.

В університеті діють секції з видів спорту:

– футбол;
– волейбол (чоловіки, жінки);
– баскетбол  (чоловіки, жінки);
– легка атлетика;
– настільний теніс;
– бокс;
– греко-римська боротьба;
– спортивні танці;

Збірні команди з видів спорту представляють університет на міських, обласних, всеукраїнських  та міжнародних змаганнях.

Магістратура

1. Дидактичні системи у вищій школі Шара С.О.
2. Методика викладання у вищій школі Петренко І.М.
3. Педагогіка і психологія Тодорова І.С.
4. Педагогічна майстерність викладача вищої школи Шара С.О.
5. Проектування професійної підготовки та діяльності фахівця Петренко І.М.
6. Управління вищим навчальним закладом

Петренко І.М.

7. Інноваційні технології у вищій школі

Петренко І.М.

8. Планування й організація навчального процесу у вищій школі

Петренко І.М.

9. Системний підхід у вищій школі

Петренко І.М.

10. Методологія та логіка наукових досліджень Петренко І.М.
11. Педагогіка вищої школи Шара С.О.
12. Педагогічний контроль в системі освіти Петренко І.М.
13. Цифровізація педагогічного процесу у вищій школі Шара С.О.
14. Організація виховної роботи у вищому навчальному закладі Шара С.О.
15. Академічне письмо Сарапин В.В.

Бакалаврат

1. Історія та культура України

Петренко І.М.

2. Історія українського державотворення Петренко І.М.
3 Історія торгівлі.

Петренко І.М.

4. Історія торгівлі та підприємництва в Україні Петренко І.М.
5. Історія мистецтв Петренко І.М.
6. Риторика Сарапин В.В.
7. Українська мова (за професійним спрямуванням) Сарапин В.В.
8 Етика і психологія ділового спілкування Тодорова І.С.
9. Педагогіка і психологія Тодорова І.С.
10. Педагогічна та професійна психологія Тодорова І.С.
11. Психологія і педагогіка

Тодорова І.С.

12. Соціологія та основи прикладних досліджень

Пивоварська К.С.

13. Філософія

Усанов І.В.

14. Філософія кіно і видовищ

Усанов І.В.

15. Професійна етика в системі публічних закупівель

Сарапин В.В.

16. Основи гендерної рівності

Усанов І.В.

17. Теорія аргументації

Усанов І.В.

18. Етика спілкування та комунікативних практик

Усанов І.В.

19. Віртуалістика

Пивоварська К.С.

20. Фізичне виховання

Симоненко Н.О.,
Васецький І.А.

Тематичні новини

Відкритий турнір з волейболу пам’яті СЕРГІЯ АВКСЕНТЬЄВА

16 червня 2024 року на спортивній базі Розсошенської гімназії пройшов відкритий турнір з волейболу пам’яті СЕРГІЯ АВКСЕНТЬЄВА, який загинув за свободу та незалежність України. Свого часу після навчання в Розсошенській гімназії та Полтавському комерційному технікумі, Сергій здобув освіту бакалавра в ПУЕТ, був членом збірної команди ПУЕТ з волейболу. В турнірі брало участь 6 команд територіальних […]

42

Cтудентка ПУЕТ на Чемпіонаті Світу з футзалу

10 червня 2024 р. у Шанхаї стартував Чемпіонат Світу з футзалу серед студентів. В складі студентської збірної України грає студентка ПУЕТ спеціальності Маркетинг – ВІКТОРІЯ ДУБИНА. БАЖАЄМО УСПІХІВ НАШІЙ СТУДЕНТЦІ!!!!

51

Кубок України з волейболу серед ветеранів

З 7 по 12 червня 2024 року в Полтаві проходив Кубок України з волейболу серед ветеранів. В суддівстві змагань брав участь старший викладач кафедри педагогіки та суспільних наук, сектор фізичного виховання Васецький Ігорь Анатолійович.

42

У ПУЕТ презентували наукове краєзнавче видання «Сінна площа» із серії «Історичні райони Полтави»

Монографія авторства відомого українського науковця-краєзнавця, кандидата географічних наук, доцента, професора – Леоніда Булави є узагальненням результатів авторських досліджень трьох частин Сінної площі – історичного району міста, що виокремився на самому початку ХІХ століття.  Книга ілюстрована картами, планами, фото і фотомонтажами, виконаними або відібраними автором монографії. Побачити нове видання та поспілкуватися з Леонідом Булавою зібралися відомі […]

120

145-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ БОРИСА МАРТОСА (20.05.1879-19.10.1977)

21 травня 2024 року д.і.н., проф., завідувач кафедри педагогіки та суспільних наук Ірина Петренко провела зустріч із студентами Полтавського кооперативного коледжу спеціальності “Підприємництво, торгівля і логістика”. Зустріч було присвячено ДО 145-РІЧЧЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ НАШОГО ВИДАТНОГО ЗЕМЛЯКА МАРТОСА БОРИСА МИКОЛАЙОВИЧА (20.05.1879-19.10.1977). Студенти прослухали біографію нашого відомого земляка, побували в Музеї історії університету, де дізналися про […]

56

Міжрегіональний турнір Poltava OPEN CUP 2024 з карате

19 травня 2024 року у м. Полтава пройшов міжрегіональний турнір Poltava OPEN CUP 2024 з карате, який зібрав близько 180 спортсменів з вадами слуху з 6 областей нашої держави. За підсумками турніру студент нашого університету ДОВБНЯ КИРИЛО – ПР б – 21 посів ІІІ місце. Вітаємо Кирила з успішним виступом на змаганнях та бажаємо подальших […]

76

Відбулися змагання ХІХ Універсіади Полтавщини з баскетболу 3х3

23-24 квітня 2024 року на спортивній базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбулися змагання ХІХ Універсіади Полтавщини з баскетболу 3х3 серед ЗВО ІІІ – ІV р. а. Головний суддя змагань – Ломан Сергій Леонідович – президент Громадської організації «Полтавська обласна федерація баскетбол». У змаганнях взяли участь збірні команди чоловіків та жінок закладів вищої освіти м. […]

47

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «ПРАКТИЧНА ПСИХОЛОГІЯ У ЗАКЛАДІ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ»

Психолог психологічної служби Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ), кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки та суспільних наук Ірина Тодорова 22 квітня 2024 року взяла участь у роботі Всеукраїнського круглого столу та підготувала тези на тему «Підтримка освітнього середовища безпечного для психічного здоров’я здобувачів вищої освіти». ПУЕТ вже три роки входить до складу Асоціації психологів […]

77
БІЛЬШЕ НОВИН