Eng
39

«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» КРУГЛИЙ СТІЛ ДО МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ

Міжнародна акція «16 днів проти насильства» спрямована на привернення уваги до проблеми насильства в різних його формах, особливо щодо жінок і дівчат. Акція проводиться щорічно з 25 листопада до 10 грудня. У період акції відзначають такі важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Основні цілі акції: 

  • підвищення обізнаності суспільства про проблему насильства;
  • консолідація зусиль громадських організацій, урядів і громадян для запобігання насильству; 
  • підтримка постраждалих і сприяння в забезпеченні прав людини. 

У рамках акції проводяться інформаційні кампанії, освітні заходи, тренінги та активності, що сприяють створенню культури ненасильства.

27 листопада наші студенти взяли участь в організованому психологічною службою ПУЕТ обговоренні проблеми насильства у форматі круглого столу (онлайн). На початку обговорення Дмитро Борзенков (ГРС б 2-21) розповів про мету та історію акції. Доповідь на тему «Ознаки та види насильства» підготувала Аня Кусайко, ГРС б 2-21. Особливості домашнього насильства висвітлив Дмитро Безмаль, ГРС б 2-21. Ролі кінотерапії у подоланні життєвих криз та її можливостях у профілактиці насильства присвятила свою доповідь Анна Михайлик, ГРС б 1-21.

Цікавими були доповіді Єлизавети Мосієнко (ГРС б 2-21) щодо соціальних та психологічних чинників насильства та Валерії Жук (ГРС б 1-21) про стратегію і тактику підтримки людини, яка зазнала насильство.

Альтернативні насильству форми спілкування запропонували  студентки групи ГРС б 3-21 Анна Рибалко, Дарія Середа, Аліна Листопад, Валерія Попова. Вони підготували доповідь за книгою Ґері Чепмена і Пола Вайта. «П’ять мов вдячності у професійних стосунках. Мистецтво мотивації словом».

Студенти-магістри підготували презентації щодо проблеми віктимблеймінгу (Усова Єва, ФІЛ м-11); насильства у цифровому середовищі (Коломієць Тарас ФІЛ м-11); психологічної допомоги постраждалим від насильства (Біленко Кірина, ОПН м-11).

У підсумку психолог Ірина Тодорова наголосила на важливості розвитку навичок ненасильницького спілкування та нагадала учасникам, щодо вони можуть отримати безоплатну психологічну підтримку в університеті, або на лініях психологічної підтримки. Ознайомитися з презентаціями та основними тезами доповідей можна на сторінці Психологічної служби ПУЕТ https://drive.google.com/drive/folders/1TZlis48D27dzE8mKdU0t9xAiCRd8jS5l?usp=sharing

БІЛЬШЕ НОВИН