Eng
64

19 квітня 2023 року відбулося засідання Вченої ради університету

Ключовим на порядку денному став виступ ректора Олексія Нестулі про організаційні завдання, які стоять перед адміністрацією та колективом у зв’язку з рішенням Засновника – ТОВ «Українське об’єднання закладів кооперативної освіти (попереднє найменування – Центральна спілка споживчих товариств України (Укоопспілка)) від 13 квітня 2023 року за № 2 щодо зміни найменування Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» на «Полтавський університет економіки і торгівлі» та затвердження Статуту університету в новій редакції. Він підкреслив, що виш змінив назву, узгодивши її із законодавством України та нормативними документами Укркоопспілки, але незмінними залишаються сформована десятиліттями репутація, авторитет, місія і візія майбутнього, традиції і цінності академічної спільноти.

Вчена рада схвалила Положення про фахові коледжі університету, а також Правила прийому до Білгород-Дністровського економіко-правового фахового коледжу, Миколаївського фахового коледжу бізнесу і права, Черкаського кооперативного економіко-правового фахового коледжу у 2023 році.

Було заслухано й обговорено низку питань, пов’язаних з освітнім процесом.

Зокрема, директорка Навчально-наукового інституту заочно-дистанційного навчання Віталіна Шимановська проаналізувала якість підготовки бакалаврів заочної форми навчання зі спеціальностей 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа освітньої програми «Документознавство та інформаційна діяльність»; 035 Філологія спеціалізації «035.041 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська»; 051 Економіка освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці»; 071 Облік і оподаткування освітньої програми «Облік і аудит»; 072 Фінанси, банківська справа та страхування освітніх програм «Фінанси і кредит» та «Фінанси. банківська справа та страхування»; 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент»; 075 Маркетинг освітньої програми «Маркетинг»; 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність освітніх програм «Товарознавство і торговельне підприємництво», «Експертиза та митна справа» та «Підприємництво. торгівля та логістика»; 081 Право освітньої програми «Право»; 122 Комп’ютерні науки освітньої програми «Комп’ютерні науки»; 162 Біотехнології та біоінженерія освітньої програми «Біотехнологія»; 181 Харчові технології освітньої програми «Харчові технології та інженерія»; 241 Готельно-ресторанна справа освітньої програми «Готельно-ресторанна справа»; 242 Туризм освітньої програми «Туризм»; 292 Міжнародні економічні відносини освітньої програми «Міжнародний бізнес» за результатами підсумкової атестації випускників. Якість підготовки фахівців заочної форми навчання визнано такою, що відповідає вимогам державних стандартів вищої освіти, сформульовано завдання щодо її підвищення.

Проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Манжура поінформував присутніх про окремі питання діяльності аспірантури, як-от атестація здобувачів, надання аспірантам академічних відпусток.

Директорка Навчально-наукового інституту проєктів та підвищення кваліфікації Світлана Туль ознайомила з особливостями набору здобувачів вищої освіти ступеня магістра на підставі ваучерів у 2023 році. У репліці до виступу ректор Олексій Нестуля наголосив на важливості залучення до освітнього процесу в співпраці з Центром зайнятості (здобуття освіти із затребуваних нині спеціальностей, підвищення кваліфікації) внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій, людей з особливими потребами та ін. Це і можливість реалізації соціальної місії, і новий ресурс, який сприяє зміцненню інституційної спроможності університету.

БІЛЬШЕ НОВИН