Eng
208

Безпека учасників освітнього процесу – пріоритет університету

4 квітня в усьому світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності. Протягом багатьох років цього дня рятувальники активно проводять івенти серед населення, під час яких поширюють  інформацію про вибухонебезпечні предмети, демонструють  макети боєприпасів, навчають безпечній поведінці.  

Сьогодні у Полтавському університеті економіки і торгівлі таке навчання учасників освітнього процесу провели інструктори ГО «Асоціація саперів України» у рамках реалізації спільного проєкту Міжнародного комітету порятунку (IRC) – Ігор та Оксана Резніченко. Студенти опановували навички  безпечної поведінки під час повітряної тривоги, раптовому обстрілі, евакуації, ядерній загрозі, виявленні вибухонебезпечних предметів.

«Програма навчання поділена на два блока: «Повітряна тривога та обстріли». Ми розповідаємо, як діяти під час раптових обстрілів, коли немає часу спуститися в укриття, як поводитися в приміщенні, а як діяти на вулиці, як підготувати приміщення, що робити після обстрілів, як евакуюватися. Другий блок присвячений темі мінної безпеки – розповідаємо про небезпечні території та як діяти в тих чи інших ситуаціях. Якщо ви побачили невідомий предмет, на приклад, на узбіччі чи в лісі, є універсальне правило: не підходь, не чіпай, 101 набирай!», – говорить інструктор з безпеки – Ігор Резніченко.

Вирушаючи на природу, поцікавтеся у представників відповідних служб територіальної громади, які території перевірені та офіційно визнані безпечними – радить інструкторка з безпеки, Оксана Резніченко,

«Фахівці з гуманітарного розмінування, перевіривши ділянку, складають відповідний акт і передають його представникам громади – щоб її мешканці знали, які території є безпечними. Йдеться про паркові та лісопаркові зони. Про це ми також розповідаємо під час навчання».

Навчальний курс носить просвітницьких характер і спрямований на підвищення рівня безпеки учасників освітнього процесу, попередження і запобігання нещасним випадкам, безпечній поведінці під час військових дій.  Символічно, що цей захід відбувся в Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки.  

Дякуємо експертам з безпеки та інструкторам Асоціації за важливий внесок у підвищення рівня безпеки здобувачів вищої освіти університету.

БІЛЬШЕ НОВИН