Дбаємо про якість вищої освіти: представники провідних вишів України підписали спільну заяву
Днями представники Національного технічного університету “Дніпровська політехніка”, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Полтавського університету економіки і торгівлі, Сумського державного університету, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Українського Католицького Університету та Університету імені Альфреда Нобеля підписали спільну заяву про взаєморозуміння та засади спільної діяльності у політиці забезпечення якості вищої освіти.
СПІЛЬНА ЗАЯВА
про взаєморозуміння та засади спільної діяльності у політиці забезпечення якості вищої освіти між Національним технічним університетом “Дніпровська політехніка”, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Полтавським університетом економіки і торгівлі, Сумським державним університетом, Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця, Українським Католицьким Університетом та Університетом імені Альфреда Нобеля,
м. Дніпро 13 квітня 2019 року
Досягнення високої якості освітньо-наукової діяльності, формування культури якості є одними з базових пріоритетів сучасної української вищої освіти. Саме вища освіта, дослідження та інновації відіграють вирішальну роль у гуманізації суспільства, створенні передумов економічного зростання, формуванні відповідальних громадян та їх інтегруванні у світові цивілізаційні та господарські процеси. Освіта була і залишається ключовою складовою соціально-економічного розвитку суспільства, визначаючи місце конкретної країни у глобальному розподілі праці та її впливовість на регіональному і світовому рівні. Динамічний соціальний та науково-технічний розвиток, процеси глобалізації та регіоналізації істотно змінюють наші уявлення про зміст компетентностей здобувачів освіти, ставлячи в центр уваги результати навчання, їхнє визнання як всередині країни, так і за її межами, відповідність декларованих кваліфікаційних навичок реальним вимогам ринку праці та зацікавлених осіб.
В таких умовах, на нашу спільну думку, якість освітньої та наукової діяльності у вищій школі має базуватися на первинній відповідальності закладів вищої освіти за результати навчання і достовірність досліджень, враховувати різноманітність закладів вищої освіти, освітніх програм, здобувачів освіти. Таке бачення повинно стати здобутком та орієнтиром для усіх членів академічної спільноти, визначати правила їхньої професійної діяльності, враховувати потреби та очікування студентів, викладачів, науковців, представників ринку праці та інших стейкголдерів.
У своєму прагненні створити культуру якості у закладах вищої освіти сторони дотримуватимуться принципів універсальності, прозорості, об’єктивності, студентоцентризму, системності та систематичності, уникнення конфлікту інтересів та академічної доброчесності. Така діяльність матиме на меті побудову реально ефективних локальних систем забезпечення якості в наших університетах, сприяння розвитку культури якості в національній системі вищої освіти, вдосконалення процедур гарантування якості згідно з принципом мінімальної необхідності та достатності.
Створювана система має передбачати партнерську участь студентів та їх органів самоврядування, рад роботодавців та асоціацій випускників.
Спільна заява є відкритим документом і до неї можуть приєднатися всі бажаючі заклади вищої освіти України.