Eng
118

День кар’єри ЄС в м. Полтава

Полтавський університет економіки і торгівлі вже четвертий рік є партнером у проведенні Днів кар’єри ЄС в м. Полтава. Це  щорічний захід, де представники мереж Європейського Союзу, бізнесу, влади, освіти обговорюють впровадження стандартів та європейських практик в Україні, участь у програмах Європейського Союзу для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей.

Цього року День кар’єри ЄС в м. Полтава розпочався з панельної дискусії «Професійний розвиток та європейська інтеграція», яка проходила форматі Zoom-конференції із трансляцією на канал YouTube. Говорили про тенденції на ринку праці, вплив процесів європейської інтеграції на український бізнес, очікування роботодавців щодо знань і навичок, необхідних для відбудови України, шляхи адаптації вищої освіти до вимог ринку праці, програми освітніх та професійних можливостей для молоді.

Модераторкою заходу виступила директорка Навчально-наукового інституту проєктів та інновацій Полтавського університету економіки і торгівлі Світлана Туль.

Серед гостей заходу:

Олексій Нестуля,  ректор Полтавського університету економіки і торгівлі.

Денис Черніков, менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж Європейського Союзу в Україні».

Світлана Нестуля, директорка Навчально-наукового інституту лідерства Полтавського університету економіки і торгівлі, депутатка Полтавської міської ради.

Альона Гончаренко, керівниця Центру підтримки підприємців Дія. Бізнес. Полтава.  

Віта Клименко, директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції».

Почесні гості заходу відзначили, що університет є потужною платформою співпраці бізнесу та освіти, активно залучає роботодавців до розробки освітніх програм, проведення мотиваційних та професійних лекцій для молоді. Бізнес-партнери забезпечують місця практик, стажувань, проводять практичні заняття на різних підприємствах, установах, організаціях, забезпечують подальше працевлаштування студентів.

Спікери панельної дискусії  «Професійний розвиток та європейська інтеграція»:
Катерина Клавдієва, директорка Полтавського обласного центру зайнятості, презентувала тенденції на ринку праці в умовах воєнного часу, державні програми підтримки зайнятості населення, навчання, підвищення кваліфікації та підтримки бізнесу.

Євген Бойко, виконавчий директор  Компанії «TA-DAрозповів про вплив процесів європейської інтеграції та зміст очікуваних роботодавцями знань і навичок. Зазначив, що важливим для роботодавця є особистісні навички фахівця, а вимоги до професійних навичок постійно змінюються і потрібно вчитися впродовж життя, щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці.

Вікторія Талашкевич, експертка Team Europe Ukraine, координаторка «Прес-клубу реформ», журналістка, тренерка, підприємиця презентувала для молоді пріоритети політики Європейського Союзу та тренди, які вони створюють. Ознайомила з програми ЄС, які діють в Україні, для підтримки освітніх та професійних можливостей молоді.

Дар`я Романюха та Юлія Тітенко, студентки Полтавського університету економіки і торгівлі поділились своїми успішним досвідом участі в програма міжнародної кредитної мобільності Еразмус+, проєкті EU Study Days/Єврошколи для молоді та відзначили широкі міжнародні можливості, які надає університет для студентів.

Панельну дискусію «Професійний розвиток та європейська інтеграція» можна переглянути:

У другій частині Дня кар’єри ЄС учасники взяли участь у Ярмарку вакансій, який пройшов у офлайн форматі об’єднавши понад 30 компаній роботодавців та студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти м Полтава, які мали можливість ознайомитись з актуальними вакансіями та поспілкуватись з роботодавцями.

Під час Ярмарку вакансій Полтавським університетом економіки і торгівлі був укладений меморандум про співпрацю з Державною податковою службою України та угода про співробітництво з Компанією «TA-DA!», які відкривають нові горизонти та можливості для учасників освітнього процесу.

Завершився День кар’єри ЄС в м. Полтава проведенням тренінгів з розвитку soft skills, які відвідали більше 100 учасників.

 Тренінг № 1 «Лідерство. Навички успішної особистості». Тренерка: Світлана Нестуля, професор кафедри педагогіки та суспільних наук, д.пед.н.,  директорка Навчально-наукового інституту лідерства, Полтавський університет економіки і торгівлі.

 Тренінг № 2 «Крок до бізнесу».

Тренерка: Олена Михайленко, доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, к.е.н., Полтавський університет економіки і торгівлі.

 Тренінг № 3 «Як підготувати резюме за європейським стандартом?». Тренерки: Віта Клименко, директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції», к.е.н.; Світлана Туль, директорка Навчально-наукового інституту проектів та підвищення кваліфікації, к.е.н., Полтавський університет економіки і торгівлі.

 Тренінг № 4 «Мобільна робототехніка як засіб формування цифрових компетенцій». Тренер: Юрій Матвієнко, проректор з науково-педагогічної роботи, доцент кафедри педагогіки та суспільних наук, к.пед.н, Полтавський університет економіки і торгівлі.

Висловлюємо вдячність партнерам  – представникам закладів освіти Полтавщини, громадським організаціям, органам місцевого самоврядування,  та бізнесу за підтримку ініціативи. Вдячні всім гостям, спікерам, тренерам та учасникам. Дякуємо Представництву Європейського Союзу в Україні за можливості.

БІЛЬШЕ НОВИН