Eng

43

День кар’єри Європейського Союзу в Полтаві 2020

Полтавський університет економіки і торгівлі є офіційним партнером проведення Днів кар’єри ЄС у 2019 і 2020 рр.

Так, сьогодні відбувся захід за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні в рамках проєкту «Інформаційна підтримка молодіжних мереж ЄС в Україні».

День кар’єри ЄС – це  щорічний захід, де представники мереж Європейського Союзу, бізнесу, влади, освіти обговорюють упровадження стандартів та європейських практик в Україні, участь у програмах Європейського Союзу для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей. «День кар’єри ЄС» успішно відбувається щорічно в 15 містах протягом останніх чотирьох років. У Полтаві День кар’єри ЄС проводиться вже вдруге.  Співорганізаторами заходу в Полтаві є Полтавський університет економіки і  торгівлі та Полтавський обласний центр зайнятості.

Цьогоріч, з огляду на останні події, День кар’єри ЄС вперше відбувся онлайн у форматі Zoom-конференції із трансляцією на канал YouTube, де глядачі мали можливість ставити запитання в чаті та коментувати трансляцію.

Захід розпочався з панельної дискусії «Професійний розвиток та європейська інтеграція». Говорили про тенденції на ринку праці, вплив процесів європейської інтеграції на український бізнес, шляхи адаптації вищої освіти до вимог ринку праці та багато іншого.

Під час заходу учасники дізналися про те, як український бізнес розвиває сучасні тенденції на ринку праці та які вимоги висуває до молодих фахівців; також учасники дізналися про пріоритети політики Європейського Союзу та тренди, які вони створюють; ділилися успішними історіями, як вони використовують широкі можливості, отримуючи освіту в Європі та розвиваючи власний бізнес за підтримки ЄС.

Модераторкою заходу була директорка Навчально-наукового інституту проєктів та інновацій Полтавського університету економіки і торгівлі Інна Пахомова.

Серед гостей заходу:

Денис Черніков, менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж Європейського Союзу в Україні».

Олександр Манжура, проректор з науково-педагогічної роботи  Полтавського університету економіки і торгівлі.

Світлана Нестуля, директорка Навчально-наукового інституту лідерства Полтавського університету економіки і торгівлі.

Сергій Рибалко, начальник управління позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти та правового забезпечення Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації.

Спікери панельної дискусії  «Професійний розвиток та європейська інтеграція»:

Денис Черніков, менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж Європейського Союзу в Україні», який розказав про виконання Угоди про Асоціацію України з ЄС, можливості, які відкриваються під час імплементації європейського законодавства, та проєкти Представництва Європейського Союзу в Україні.

Катерина Клавдієва, директорка Полтавського обласного центру зайнятості, презентувала тенденції на ринку праці, попит і пропозицію знань і навичок. Зазначила, що ефективна самопрезентація є важливою складовою під час працевлаштування.

Володимир Бражник, Digital marketing avrora.ua, розказав про вплив процесів європейської інтеграції та зміст очікуваних роботодавцями знань і навичок. Зазначив, що важливим для роботодавця є особистісні навички фахівця, а вимоги до професійних навичок постійно змінюються і потрібно вчитися впродовж життя, щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці.

На питання від студентів щодо актуальних професій майбутнього відповів: «… потрібні маркетологи, аналітики, Big Data фахівці, професійні управлінці, комунікаційники, які будуть залучені до ефективної побудови бізнес-процесів, у той час, коли багатьох робітників замінять продукти інформатизації».

Слід зазначити, що наш університет є платформою співпраці бізнесу та освіти. Ми залучаємо роботодавців до розробки освітніх програм, проведення мотиваційних лекцій для молоді. Наші бізнес-партнери забезпечують місця практик, запрошують для проведення практичних занять на підприємстві й забезпечують подальше працевлаштування наших студентів.

Анна Ковбасюк, координаторка Інформаційного центру Еразмус+ Молодь та Європейський корпус солідарності в Україні, презентувала «Можливості у сфері неформальної освіти, які створює Європейський Союз для молоді України». Студенти, співробітники та викладачі ПУЕТ є постійними учасниками проєктів програми Європейського Союзу Еразмус+. Участь у проєктах і програмах мобільності відкриває колосальні можливості для особистісного та  професійного розвитку. Тож, наприкінці панельної дискусії ми послухали історії успіху наших студенток.

Вікторія Плахтюк (студентка ПУЕТ) розказала про  стажування за програмою ZAV у Німеччині, а також на підприємствах Туреччини та США. Зазначила про вимоги роботодавців Німеччини та якість і конкурентоспроможність освіти в українських університетах.

Анастасія Котенко (студентка ПУЕТ) навчалася за програмою мобільності Еразмус+ в Римському  університеті Сапієнца (Італія) та проходила стажування на підприємствах Болгарії. Так як частина навчання відбувалася у 2019 р. під час карантину, Анастасія розповіла про особливості навчання та організацію освітнього процесу в європейському університеті в період пандемії COVID-19.

Слід зазначити, що глядачі панельної дискусії активно коментували і ставили питання всім спікерам.

Панельну дискусію «Професійний розвиток та європейська інтеграція» можна переглянути далі:

У другій частині Дня кар’єри ЄС учасники взяли участь у тренінгах від фахівців Полтавського університету економіки і торгівлі:

Тренінг 1. «Стартап: від ідеї до власного бізнесу. Основні питання стартаперів регіону». Тренери – Ігор Юрко, доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, та Юрій Іванов, директор Інституту заочно-дистанційного навчання, доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

Тренінг 2. «Особливості управління конфліктами в сучасному світі». Тренерка – Оксана Делія, доцентка кафедри управління персоналом, економіки праці та економічної теорії Полтавського університету економіки і торгівлі, директорка Полтавського кооперативного коледжу Полтавської облспоживспілки.

Тренінг 3. «Створення та реалізація молодіжних проєктів».

Тренерка – Інна Пахомова, директорка Інституту проєктів та інновацій.  Під час тренінгу учасники опанували основи проєктного менеджменту та ознайомилися із проєктними можливостями від Полтавського університету економіки і торгівлі.

Слід зазначити, що учасниками заходів у рамках Днів кар’єри ЄС  у прямому ефірі стали понад 200 осіб. Усі відеоматеріали панельної дискусії та тренінгів будуть висвітлені на сайті Euroquiz  та опубліковані на офіційному сайті Полтавського університету економіки і торгівлі. Також ви можете знайти більше інформації про День кар’єри в м. Полтава та інші Дні кар’єри від Представництва ЄС, які відбудуться в інших містах країни.

Полтавський університет економіки і торгівлі висловлює вдячність партнерам  – представникам закладів освіти Полтавщини, громадським організаціям, органам місцевого самоврядування та бізнес-структурам за підтримку ініціативи. Вдячні всім гостям, спікерам та учасникам панельної дискусії. Дякуємо Представництву Європейського Союзу в Україні за можливості.

День кар’єри є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу та виконується громадськими організаціями «Фундація «Відкрите суспільство» та ГО «Молодіжна Альтернатива» в партнерстві з Полтавським університетом економіки і торгівлі.

БІЛЬШЕ НОВИН