Eng
89

ДІАЛОГ З РОБОТОДАВЦЯМИ: МІЖНАРОДНИЙ БІЗНЕС І ВИМОГИ ДО МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ

В рамках Дня партнерства в Полтавському університеті економіки і торгівлі   23 травня 2023 року, кафедрою міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин було проведено зустріч з роботодавцями під назвою «Діалог з роботодавцями: міжнародний бізнес і вимоги до майбутніх фахівців», в якому взяли участь представники бізнесу та науково-педагогічні представники кафедри:

Світлана Туль – заступниця директора Агенції з регіонального розвитку Полтавської області «Офіс Євроінтеграції», експерт з регіонального розвитку; директор навчально-наукового інституту проєктів та підвищення кваліфікації Полтавського університету економіки та торгівлі; доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин (за сумісництвом), к.е.н.  

Катерина Кисла – керівник зовнішнього відділу по обробці  замовлень зовнішньоекономічної діяльності, ТОВ «Вигідна покупка».

Юлія Мицик – керівник групи з обліку заробітної плати, ТОВ «Кононівський елеватор».

Станіслав Спіцин – менеджер з фінансового контролінгу, Придніпровський олійноекстракційний завод.

Анна Артеменко – завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, доцент, к.е.н.

Людмила Франко – заступник завідувача кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, старший викладач.

Вікторія Стрілець – професор кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, д.е.н.

Артем Пожар – доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, к.е.н. 

Анна Флегантова – доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, к.е.н.

Юрій Єжелий – асистент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин.

Під час зустрічі було презентовано основні спеціальності та освітні програми, за якими навчаються здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського)  рівня вищої освіти: 292 «Міжнародні економічні відносини» освітня програма «Міжнародний бізнес», 051 «Економіка» освітня програма «Міжнародна економіка»,  292 «Міжнародні економічні відносини» освітня програма «Міжнародні економічні відносини». Обговорили забезпечення фаховими компетентностями випускників спеціальностей в рамках освітніх програм, які необхідні сучасним фахівцям на ринку праці в умовах динамічного розвитку.

Роботодавці, звернули увагу на наявність навчальних дисциплін у складі освітніх програм випускової кафедри, які дають змогу отримання необхідних знань, навичок і компетентностей для задоволення потреб національного ринку праці у спеціалістах  із зовнішньоекономічної діяльності, у проєктних менеджерах чи грант менеджерах, у менеджерах з управління міжнародними комунікаціями та міжнародними фінансами  в рамках реалізації міжнародних грантових проєктів.

Світлана Туль презентувала перелік необхідних вимог, які висуваються міжнародними організаціями до кандидатів на ту чи іншу посаду при реалізації проєктів на території України. Було наведено приклади реалізованих  грантів за участі Агенції з регіонального розвитку Полтавської області «Офіс Євроінтеграції» як на території полтавської громади, так і за її межами. Колектив кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин має досвід співпраці з Агенцією в рамках реалізації грантового проекту «Консорціум територіальних громад як запорука сталого розвитку малого та середнього підприємництва», Програма EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП.

З Катериною Кислою обговорили специфіку зовнішньоторговельних зв’язків між українськими, румунськими та китайськими компаніями, яка є актуальною в сучасних умовах розвитку. Представниця ТОВ «Вигідна покупка» відзначила високий рівень володіння фаховими знаннями та знанням англійської мови у тих студентів, які працюють у зазначеній компанії і продовжують навчатися  на спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини».

Викладачі кафедри зауважили, що такі заходи у форматі діалогу є надзвичайно актуальними і необхідними, як представникам бізнесу, так і представникам закладів вищої освіти. Адже вони дають можливість зрозуміти потреби сучасного бізнесу у фахівцях із певним набором навичок і знань, які можуть забезпечити саме заклади вищої освіти, вчасно реагуючи на такий попит ринку праці. Це можна забезпечити лише шляхом створення пропозиції у вигляді  фахово підготовлених спеціалістів з міжнародного бізнесу та міжнародних економічних відносин, за оновленими, трансформованими освітніми програмами, які втілюють потребу роботодавця, професійну точку зору гаранта, бажання студента та думку випускника  – стейкхолдерів освітнього процесу.

Адже Скілеф зазначав, що «Ясна думка через ясну мову неминуче втілюється в ясну форму»!

БІЛЬШЕ НОВИН