Eng
43

Ефективна комунікація зі студентами – можливість бути кращими

15 листопада у рамках проведення Тижня якості в ПУЕТ відбулася стратегічна сесія за участі студентів під девізом «Якість вищої освіти як результативне формування компетентності та професійної свідомості». Захід модерували Аліна Ткаченко, декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу, Інна Пахомова, директор проектного офісу, Марина Іваннікова, доцент кафедри маркетингу.

Стратегічна сесія відбувалась у форматі міні-тренінгу. В ігровій формі студенти визначили слабкі та сильні сторони освітнього процесу в ПУЕТ. Спочатку студенти озвучили свої очікування від зустрічі. Перше з них – покращувати освітній процес разом. Не менш важливо для студентів було бути почутими та долучатися до вирішення студентських проблем. Найгостріші з них студенти визначили за допомогою методу «квітки лотоса». Використовуючи правило «критикуєш – пропонуй», студентами були висунуті пропозиції щодо покрашення освітнього процесу, Як-от: розвиток практико-орієнтованого навчання, покращення рівня володіння англійською мовою студентами та працівниками, осучаснення освітніх програм та використання інтерактивних методик викладання. Значну увагу студенти приділяли необхідності налагодження комунікації між студентами та викладачами. Не менш важливим є формування дружнього середовища та створення академічної атмосфери. Особливо важливою є інтеграція іноземних студентів з українськими.

Цікаво було побачити образ ідеального викладача. Примітно, що не індекс Гірша і не наявність учених та наукових звань визначає цей образ очима студентів. Насамперед, головними є людяні якості – доброта, чесність, відкритість, позитивність та вміння комунікувати зі студентами. Але не менш важливим є кваліфікованість та практичний досвід.

Насамкінець студенти залишили побажання для топ-менеджерів університету. Студенти хочуть бути почутими та прагнуть практичних дій. І перші кроки з боку адміністрації університету вже зроблені. Сьогодні на робочий нараді спільно з ректором університету Олексієм Нестулею, першим проректором Наталією Педченко та модераторами заходу були обговорені результати стратегічної сесії. Обговорення цих результатів будуть винесені на  ректорат та вчену раду, після чого відбудуться зустрічі зі студентами та практична реалізація  коригувальних дій щодо покращення освітнього процесу.

БІЛЬШЕ НОВИН