Eng

18

EURO COOP: Декларація миру!

EURO COOP

Європейська спільнота споживчих товариств

ДЕКЛАРАЦІЯ МИРУ

Euro Coop закликає припинити війну в Україні.

Новина про війну Росії проти України шокувала весь світ. Війна є загрозою не лише життю та здоров’ю народу України, а й світовій спільноті, якщо вона вийде за межі України.

Кооперативи ґрунтуються на цінностях, які несумісні з війною. Ми виступаємо за співпрацю, а не за конфронтацію.

Кооперативи – це організації, орієнтовані на людей, які працюють разом з метою колективного прогресу. Взаємна підтримка та солідарність є основними елементами ідеї кооперації. Таким чином, ми серйозно переживаємо гуманітарну кризу, що розгортається, спричинену внутрішнім переміщенням та масовим виїздом цивільного населення. Оскільки організації, які керуються цінностями, були засновані 178 років тому з метою покращення засобів до існування людей, ми висловлюємо занепокоєння щодо потенційного впливу конфлікту на підвищення продовольчої безпеки на національному, регіональному та глобальному рівні

Ми виступаємо за демократію, а не за автократію.

Кооперативи мають демократичну структуру за принципом «один член – один голос», що забезпечує рівність у процесі прийняття рішень. Розбіжності вирішуються шляхом діалогу, інклюзії та компромісу. Прозорість та прямий контроль членів забезпечують підзвітність обраних представників, які виконують свою роль в інтересах кооперативу та його членів.

Ми виступаємо за рівність і різноманітність.

Кооперативи – це суспільства, відкриті для всіх, незалежно від етнічної, расової приналежності, релігії, віку чи статі. Ми не дискримінуємо інших і не нав’язуємо свою думку іншим. Ми поважаємо думку кожного і уникаємо партійної політики.

Кооперативи виступають за добровільність.

Тільки за умови добровільного членства кооперативи є незалежними та вільними, щоб працювати для своїх членів. Це вираження самовизначення (кооперативу).

Кооперативи підтримують своїх членів у навчанні.

Традиційно споживча кооперація представляла звичайних людей і підтримувала їх у покращенні життя. На додаток до забезпечення харчуванням та житлом, це також включає доступ до інформації та освіти. Лише добре поінформовані та високо освічені люди можуть далі розвивати себе і кооперативний рух.

Напад на Україну порушує ці цінності.

Голосування Генеральної Асамблеї ООН однозначно засуджує війну в Україні як безпідставний і невиправданий акт агресії (на своїй екстреній позачерговій сесії щодо України 28.02.2022 р.). Право на самовизначення (відповідно до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права) втілено в статті I Хартії Організації Об’єднаних Націй і проголошує право народу визначати власну долю.

Загарбницька війна порушує суверенітет держави Україна, а акти агресії проти мирного цивільного населення (напади на житлові будинки, лікарні, інфраструктуру) вважаються незбагненними та нелюдськими. Зокрема, напади на АЕС підлягають різкому засудженню – небезпека вибуху мала б руйнівні наслідки.

Політика, яка заснована на брехні, яка обмежує доступ до преси вільної та без цензури та правдивої інформації та намагається впливати на людей таким чином,  принципово суперечить нашій ідеї.

Таке застосування сили є порушенням не лише міжнародного права, а й наших принципів та цінностей. Керуючись нашими принципами турботи про

громади та міжкооперацію, споживчі кооперативи, об’єднані в Euro Coop, чітко вимагають припинення війни шляхом деескалації, діалоуг та мирного вирішення проблеми!

Ми солідарні з Україною та Coop Ukraine!

Софія, 24.03.2022 р.

68
БІЛЬШЕ НОВИН