Форум «Партнерство для кращого майбутнього: відновлення та стратегічний розвиток громад»
31 жовтня в Полтавському університеті економіки і торгівлі був проведений форум «Партнерство для кращого майбутнього: відновлення та стратегічний розвиток громад». Близько 35 мешканців Полтавської громади взяли участь у заході. Тут були представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, представники, молодь, і, звичайно, викладачі та студенти ПУЕТ.
З вітальним словом до учасників Форуму звернулася виконавча директорка Інституту «Республіка» Інна Душка, а також своїм виступом відкрила форум, презентуючи проведені у цьому році дослідження серед громад: «Вплив та консолідація зацікавлених сторін у відновленні та стратегічному розвитку громад». Загалом опитано 21 особу, серед яких були представники громадських організацій, бізнесу, місцевої влади, медіа та лідери думок.
Інна Душка озвучила результати дослідження. Її презентація викликала жваве обговорення серед учасників форуму. Активно цікавилась проблемами громади Люлька Ганна, як представник КО «Інститут розвитку міста Полтава», так як її організація як раз формує стратегічний план та цілі розвитку міста Полтави, який вони планують затвердити на сесії міської ради.
Також з питаннями і коментарями долучились громадяни ВПО, для яких Полтава стала другою домівкою: Брик Валерія, Тищенко Сергій, Шарко Соломія, які аналізували проблеми міста «новим поглядом».
Далі Ольга Шеховцова, модераторка заходу представила голову Ради ВПО при Полтавській ОВА, громадського діяча Миколу Бутка, який розповів про проблеми залучення громадськості до процесу моніторингу стратегії та прийняття рішень в частині створення безперешкодного життєвого середовища». Молодь, яка була присутня на форумі виявила бажання долучитись до діяльності Миколи. Мяло Аліна та Здоровенко Денис давно мали намір бути корисними місту, але не знали, як саме і з чого розпочати свою діяльність, тож висловили згоду на співпрацю.
Наступний виступ був Марини Бабець, представниці Полтавської обласної організації УТОС, організація, яка діє в інтересах осіб з особливими потребами. В своєму виступі Марина підняла болючі питання організації простору міста, які взагалі не адаптовані для такої категорії громадян: освітлення, розмітки доріг, знаки. Люлька Ганна знов задавала багато уточнюючих питань для розширення своєї програми розвитку.
Представником від місцевої влади, Сергій Савенков, депутат Київської районної в м. Полтаві ради, був запрошений до слова з виступом: «Екологічна складова стратегії розвитку міста». Сергій розповів про реальні повноваження депутатів місцевих рад, свої старання і співпрацю з громадськими організаціями та іншими громадськими ініціативами. Під час бесіди було висловлено ним та іншими учасниками, Сергієнко Валерією, Атановим Віталієм пропозиції щодо стратегій розвитку у вигляді залучення інвестицій і бізнесу в регіон.
Ельвіра Гонтар, наступний спікер форуму, координаторка ініціативи «Швейна рота», заступниця директорка Ліцею № 17 «Інтелект», розповіла про необхідність розроблення власних стратегій, як необхідної складової для волонтерської діяльності та співробітництва. Розповіла про проблеми і непорозуміння та закритість місцевої влади до волонтерів. Презентувала свою продукцію і агітувала долучити до її ініціативи. Маручяк Олена та Брик Валерія виявили бажання приступити до роботи в ініціативі «Швейна рота»
Наступним спікером була Світлана Білоброва, представник групи «Волонтерська ініціатива «Все буде Україна», яка є офіційно волонтером з 03.05.2022 року. Її виступ стосувався викликів та реалій сьогодення, з якими волонтери стикаються у своїй діяльності, величезну відповідальність. Яка лягає на плечі волонтерів, а також закритість місцевої влади, хоча таку вкрай необхідну саме зараз підтримку з боку влади. Сергій Савенков запевнив Світлану, що допоможе їй в її питаннях рядом депутатських звернень.
Далі слово взяла Олена Поливяна, голова ГО «Взаємодія Полтавщини», де розповіла про успішний кейс створення громадської організації. В своїй презентації детально розповіла про цілі, задачі і завдання, роль кожного учасника із запрошених осіб. Так як організаціє несе в собі мету допомогти дітям з обмеженими можливостями, Олена в свою чергу теж звернулась до Люльки Ганни з допомогою у виділенні авто для дітей на візочках. Дане прохання Ганна пообіцяла розглянути.
Наступний виступ форуму стосувався прикладів взаємодії з владою через створення хабу допомоги ВПО в Полтавській області при Полтавському університеті економіки і торгівлі, який презентувала Ксенія Пивоварська, кандидатка філософських наук, завідуюча кафедри педагогіки та суспільних наук. Розповіла про заходи, які регулярно проводяться для залучення ВПО в активне життя і інтеграцію міста.
Галина Джикаєва взяла останнє слово і як експертка ВІ «Активна громада» розповіла про активну діяльність творчих груп і аматорських театрів, про зв’язок мистецтва і сучасної культури на розвиток громади.
Для підсумків до слова було запрошено Люльку Ганну, яка запевнила, що всі запити, які були озвучені на форумі, будуть взяті до уваги при розробці проекту стратегії розвитку міста.
Форум завершив свою роботу, а учасники за кавою і смаколиками продовжували обговорювати почуте, обмінюватися думками, контактами і робили спільні фото.
Довідка: Подія відбулася в межах проєкту «Дослідження впливу та внеску громадянського суспільства у процес відновлення та розвиток громад», який організовує Інститут «Республіка» за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation.