Eng
117

ХLVІ наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті»

25 квітня 2023 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася ХLVІ наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» (за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2022 рік).

Розпочався захід із пленарного засідання, участь у якому взяли близько 150 осіб оф лайн (студенти та викладачі), а також понад 30 осіб он лайн.

З вітальним словом до учасників зібрання звернувся ректор університету, д. і. н., професор Олексій Нестуля, який акцентував на важливості науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти, майбутніх висококваліфікованих фахівців, які розвиватимуть культурний та економічний потенціал України. Про важливість та роль науки у житті студента говорили Голова Наукового товариства студентів, аспірантів та докторантів Сергій Репов (гр. ПР б -41) та Голова Наукового товариства студентів Михайло Лапкун (гр. ПТЛ б-31).

На пленарному засіданні було виголошено доповіді з актуальних наукових проблем. Зокрема, йшлося про: можливості ресурсно-орієнтованої освіти (Safouane Rifaat, gr. KN b eng. 41; Senior Teacher – Nina Rudenko); емоційний інтелект як важливу компетентність розвитку особистості (Сидоренко Ярослава, ПР мб -21; керівник – Світлана Нестуля, д. п. н., доцент); розповсюдження лібертаріанських ідей шляхом створення відео-контенту (Михайло Лапкун, ПТЛ б-31; керівник – Ігор Юрко, к. е. н., доцент); вплив штучного інтелекту на процес цифрової трансформації освіти (Олексій Ніконов, ОРм-11; керівник – Юрій Матвієнко Ю. С., к. пед. н.); значення лісових ресурсів для збереження екосистем суші (Жанна Пузирна, Т м-11; керівник – Павло Шуканов, д. геогр. н., професор). Емоційна розповідь Катерини Яхно,  Мб-11 (керівник – Наталія Карпенко, д. е. н., професор) про те, як її родина тримає гуманітарний фронт з 24 лютого 2022 р., мала значний резонанс. Важко було стримати сльози всім присутнім, коли до зали занесли стяг з автографами захисників, більшість яких, на жаль, вже немає в живих. Пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання.

Наукова конференція продовжилася на засіданнях 19 секцій:

 1. Якість вищої освіти: проблеми, виклики перспективи
 2. Сучасні виклики та пріоритети розвитку фінансів, обліку, контролю та аналізу
 3. Право й суспільство: історія та сучасність
 4. Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний і соціокультурний аспекти
 5. Актуальні проблеми лінгвістики
 6. Сучасні імперативи глобального економічного середовища
 7. Проблеми та перспективи економіки і кібернетики
 8. Менеджмент розвитку соціально-економічних систем
 9. Сучасні проблеми організації торгівлі
 10. Управління персоналом в умовах змін
 11. Лідерство та особистісний розвиток
 12. Комп’ютерні науки, інформаційні технології, математика та фізика
 13. Маркетингова діяльність підприємств: сучасний зміст
 14. Актуальні проблеми товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи
 15. Проблеми та перспективи розвитку готельно-ресторанного господарства
 16. Актуальні питання сталого розвитку туризму
 17. Актуальні проблеми і перспективи розвитку харчових технологій і ресторанного господарства
 18. Патріотичне виховання в сучасному педагогічному процесі як складова національної безпеки незалежної України
 19. Психологія. педагогіка. Фізична культура і спорт: стан, проблеми, перспективи

До програми конференції включено 386 доповідей здобувачів вищої освіти Полтавського університету економіки і торгівлі та закладів освіти – партнерів.

За підсумками конференції буде видано збірник тез доповідей учасників.

Оргкомітет конференції висловлює подяку всім здобувачам вищої освіти, які готували тези та презентації; усім студентам, які підтримували колег-доповідачів присутністю, запитаннями, створюючи атмосферу наукового діалогу; усім викладачам – за мудре керівництво та допомогу студентам на шляху наукових пошуків.

Бажаємо учасникам міцного здоров’я, якнайшвидшого переможного миру, успіхів у подальших наукових дослідженнях, навчанні, легких стартів до перемог. Нехай у вас все виходить, а труднощі тільки гартують.

БІЛЬШЕ НОВИН