Eng
167

І розквітли сакури…

Перед центральним корпусом Полтавського університету економіки і торгівлі розквітли сакури. Для великої і дружної ПУЕТівської родини сакури – не просто екзотичні рослини з далекої Японії, а символ віри і надії в Перемогу України та її подальший розвиток і процвітання.

Алею сакур працівники і студенти університету висадили навесні 2022 року. У японській культурі це дерево з рожевими бархатистими квітами символізує гідність, красу, витривалість, неповторність миттєвості та віру в перемогу добра над силами зла. Власне, те, чого так прагнуть українці. За два роки, за умов ретельного догляду за рослиною, тендітні деревця мали порадувати ніжним цвітом з тонким ароматом.

Тривало повномасштабне вторгнення рашистських окупантів на нашу землю. І поняття, які уособлює дерево сакури, для усіх нас набули нових сенсів. А надто для викладачів, співробітників і студентів Полтавського університету економіки і торгівлі, які, згідно з ініціативою ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та її виконавчої директорки – Світлани Нестулі,  на базі ПУЕТ організували один з найбільших в Україні центрів проживання внутрішньо переміщених осіб.  Створити гідні умови для вимушених переселенців, за словами ректора Полтавського університету економіки і торгівлі – Олексія Нестулі, змогли, спираючись на набутий раніше досвід та зусилля місцевих органів влади, громадських організацій, вітчизняних і міжнародних донорів, зокрема Проєкту за підтримки уряду Японії та організації «Shanti Volunteer Association». Так  і переплелися японські символи та українські реалії.

Весна 2022 року… Ще тривали запеклі бої з окупантами на Київщині, Харківщині, під Донецьком і Луганськом. Під загрозою була і наша Полтава. Керівниця проєкту «Допомога в реабілітації і налагодженні повноцінного життя для ВПО в Україні» – Ольга Стефанюк, згадує наскільки символічними тоді для усіх прозвучали слова ректора ПУЕТ – Олексія Нестулі, що «ми обов’язково зустрінемо Перемогу в цвітінні сакур». І сталося диво – перша сакура зацвіла у квітні 2022-го року. Нині перед Полтавським університетом економіки і торгівлі квітує алея сакур.

60
БІЛЬШЕ НОВИН