Eng
92

Кандидат на посаду ректора ПУЕТ Нестуля Олексій Олексійович

БІОГРАФІЯ

Народився 25 березня 1957 р. в с. Веселе Липецького району Харківської області. В 1974 р. закінчив середню школу селища Руська Поляна Черкаського району Черкаської області й вступив на навчання до Полтавського державного педагогічного інституту ім. В.Г. Короленка (нині – Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка) на історичний факультет. В студентські роки був ленінським стипендіатом, очолював раду відмінників інституту, брав активну участь у художній самодіяльності та роботі студентських будівельних загонів.

В 1978 р. з відзнакою закінчив інститут і отримав направлення на роботу на кафедру історії КПРС Кіровоградського державного педагогічного інституту ім. О.С. Пушкіна. З листопада 1978 р. по травень 1980 р. служив у Збройних Силах СРСР. У травні 1980 року після демобілізації з армії приступив до роботи на посаді асистента кафедри історії СРСР та УРСР Полтавського державного педагогічного інституту ім. В.Г. Короленка.

З листопада 1981 р. по січень 1985 р. навчався в аспірантурі Київського університету ім. Т.Г. Шевченка. В 1986 р. захистив кандидатську дисертацію з історії України, у 1987 році йому присуджено науковий ступінь кандидата історичних наук (диплом ІТ № 011750 від 22 липня 1987 року). Нестуля О.О. до 1992 р. працював на посадах асистента, старшого викладача, доцента; в 1985-1987 рр. виконував обов’язки проректора Полтавського державного педагогічного інституту ім. В.Г. Короленка з виховної роботи. У 1990 році йому було присвоєно вчене звання доцента кафедри історії СРСР та УРСР (атестат ДЦ № 025985 від 13 грудня 1990 року).

В 1992-1995 рр. перебував у докторантурі Інституту історії України Національної Академії наук України. У 1996 р. захистив докторську дисертацію та йому було присуджено науковий ступінь доктора історичних наук (диплом ДН № 002926 від 21 жовтня 1996 року). З 1995 по 1997 рр. працював доцентом кафедри історії України Полтавського державного педагогічного інституту ім. В.Г.Короленка.

В 1997-1999 рр. та 2003 р. Нестуля О.О. працював заступником голови Полтавської обласної державної адміністрації.

У Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» Нестуля О.О. працює з 2000 року на посадах професора, до 2015 року – завідувача кафедри філософії та політології; у 2003 році йому присвоєно вчене звання професора кафедри історії та кооперативного руху. (атестат ПР № 002506 від 23 жовтня 2003 року). У 2003 році був обраний на посаду ректора університету, яку обіймає по теперішній час. За сумісництвом протягом 2015-2018 років – професор кафедри управління персоналом і економіки праці та кафедри педагогіки та суспільних наук.

Нестуля О.О. успішно поєднує організаторську та педагогічну діяльність з науково-дослідною роботою. Має понад 200 опублікованих наукових і навчально-методичних праць, з них 14 монографій, 5 книг, 8 навчальних посібників для студентів вищих навчальних закладів, в тому числі 5 з грифом МОН України, понад 100 статей у провідних вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях. За останні 5 років ним опубліковано 35 наукових праць, з них 6 монографій та 4 навчальні посібники у співавторстві.

Нестуля О.О. є керівником наукової школи «Розвиток краєзнавства в Україні (друга половина ХІХ – поч. ХХ ст.)», під його науковим керівництвом захищено 3 докторські та 12 кандидатських дисертацій. Є головним редактором Наукового вісника Полтавського університету економіки і торгівлі; членом редколегії журналу «Краєзнавство» Національної спілки краєзнавців України.

Нестуля О.О. очолює Раду Полтавського навчального комплексу Укоопспілки «Освіта»; є членом Міжнародної громадської організації «Рада керівників кооперативних навчальних закладів», Спілки ректорів вищих навчальних закладів України; є головою Полтавської обласної організації та членом Президії Національної спілки краєзнавців України; головою Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Полтавській області; головою Вченої ради Полтавського університету економіки і торгівлі.

За вагомий внесок в підготовку висококваліфікованих фахівців для споживчої кооперації та інших галузей економіки України, особисті досягнення в навчально-виховній, науковій, організаційній та громадській роботі Нестулі О.О. було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України» (1993 р.). Він є Лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки (2008 р.); нагороджений: орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2007 р.), орденом «За заслуги» ІІ ступеня (2011 р.), Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» (2007 р.), Почесною грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом» (2016 р.), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2007 р.), нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Петро Могила» (2007 р.), почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» Центральної спілки споживчих товариств України (2007 р.).
Стратегічні напрями розвитку університету«Разом – до вершин професійної досконалості й життєвого успіху кожного заради процвітання України» 

УПРОВАДЖЕННЯ ЛІДЕРСЬКОЇ УПРАВЛІНСЬКОЇ ПАРАДИГМИ РОЗВИТКУ УНІВЕРСИТЕТУ

• Розбудова простору відкритого партнерства з кооперативними закладами освіти та створення університету нового покоління з використанням інноваційних технологій.

• Запровадження інноваційних форм викладання у вищій освіті в Україні на основі сучасних тенденцій та викликів шляхом залучення фахівців до проведення зустрічей (тренінгів, семінарів, круглих столів та ін.).

• Розвиток інклюзивного освітнього середовища як сукупності умов, способів і засобів їх реалізації для спільного навчання, виховання та розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб та можливостей.

• Реалізація заходів з розвитку корпоративної культури Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

• Розвиток системи забезпечення якості освіти на основі: внутрішньої системи забезпечення якості освіти; відповідності вимогам зовнішнього забезпечення якості освіти; відповідності вимогам органів управління та установ, що здійснюють зовнішнє забезпечення якості освіти.

• Реалізація принципів академічної доброчесності та розробка відповідної нормативно-правової бази.

• Підвищення наукової мобільності науково-педагогічних працівників.

• Залучення науково-педагогічних працівників до розробки, обґрунтування та прийняття управлінських рішень, обговорення та оцінювання їх виконання шляхом використання сучасних інформаційних технологій.

• Формування бібліотеки як простору для розвитку формальної, неформальної та інформальної освіти.

• Активізація роботи діючих міжнародних центрів мов і культур університету та створенню нових для поліпшення крос-культурних, мовних та комунікативних навичок.

• Розширення сфери діяльності Асоціації випускників університету.

• Застосування фандрайзингу з метою фінансування загально-університетських проектів, в тому числі грантів, стартапів, науково-дослідних робіт та соціальних проектів.

• Розвиток матеріально-технічної бази Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

РОЗВИТОК СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ УНІВЕРСИТЕТУ

• Реалізація прав студентів на формування індивідуального навчального плану шляхом вибору навчальних дисциплін.

• Розширення програм академічної мобільності для студентів з метою підвищення рівня їх конкурентоспроможності на вітчизняному та міжнародному ринку освітніх послуг та праці.

• Розвиток системи мотивації студентів та аспірантів за вагомі досягнення у науковій, громадській та спортивній діяльності.

• Створення на базі Молодіжного бізнес-центру постійно функціонуючого бізнес-інкубатору.

• Розвиток підприємницької культури та мислення у студентів, стимулювання стартап руху серед молоді та зародження тренду на створення стартапів в університеті через розширення роботи StartUp Club PUET.

• Створення можливостей самореалізації студентів та аспірантів шляхом участі їх у професійних, наукових, мистецьких та спортивних проектах.

• Стимулювання громадської активності, свідомості та патріотизму студентів.

• Продовження політики підтримки незахищених категорій студентської молоді (сиріт, інвалідів, учасників АТО та ін.).

РОЗВИТОК ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УНІВЕРСИТЕТУ

• Збереження та розвиток динамічної ступеневої системи підготовки фахівців на основі мережі кооперативних вищих навчальних закладів, яка за освітніми та кваліфікаційними рівнями, типом навчальних закладів, формами і термінами навчання, джерелами фінансування задовольняла б інтереси особи та потреби кожної людини і держави в цілому.

• Відкриття нових спеціальностей, оновлення освітніх програм відповідно до стандартів вищої освіти та Національної рамки кваліфікацій на основі компетентностей, визначених за участі соціальних партнерів – студентів, випускників, роботодавців, науково-педагогічних працівників.

• Розробка навчальних планів на основі компетентнісного і кредитного підходів до навчального процесу.

• Створення гнучких навчальних траєкторій та формування освітнього простору на основі самостійного вибору студентом додаткового освітнього ресурсу та його визнання при оцінюванні результатів навчання.

• Розширення переваг практикорієнтованого навчання шляхом впровадження дуальної моделі вищої освіти (сендвіч-курсів, alternance training, work- based learning, work-integrated learning, work related learning, flexible learning, problem solving cooperative education (альтернативне навчання, робота з навчанням, інтегроване навчання, робоче навчання, гнучке навчання, проблемноорієнтоване навчання, коопероване навчання).

• Оновлення програм виробничих практик і стажування студентів; просування он-лайн управління практичними навичками студентів, їх квазіпрофесійною та підприємницькою діяльністю.

• Забезпечення якості навчально-методичного забезпечення з метою підготовки конкурентоспроможних фахівців та впровадження нових технологій освіти.

• Використання інноваційних технологій і методів навчання, заснованих на інформаційних, дистанційних, он-лайн освітніх технологіях шляхом проведення семінарів і тренінгів, тощо.

• Використання сучасних освітніх платформ відкритого типу для підвищення результатів навчання та забезпечення якості діяльності університету.

• Залучення до викладання навчальних дисциплін та практичної підготовки студентів провідних фахівців бізнес-структур.

• Продовження та розширення практики залучення до освітнього процесу в університеті іноземних науково-педагогічних працівників.

• Розвиток полілінгвального складника освітнього процесу з метою інтеграції студентської молоді та науково-педагогічних працівників в міжнародний освітній простір.

• Інтеграція у міжнародний освітній та науковий простір: забезпечення участі університету у програмі ЄС Еразмус + за напрямом КА1: Академічна мобільність.

• Інтеграція у міжнародний освітній та науковий простір: участь університету у програмі Європейського Союзу Еразмус + за напрямом КА2: Проекти співпраці.

• Інтеграція у міжнародний освітній та науковий простір: поглиблення міжнародного досвіду студентів.

• Розширення напрямів міжнародної діяльності університету шляхом забезпечення співпраці з міжнародними фондами й центрами.

• Розвиток дистанційних технологій та дистанційної форми навчання.

• Інтегрованість університету в систему освіти впродовж життя на основі формальної, неформальної та інформальної освіти.

РОЗВИТОК НАУКОВОЇ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УНІВЕРСИТЕТУ

• Забезпечення гнучкості та міждисциплінарності дослідницьких програм шляхом виконання міжкафедральних науково-дослідних тем.

• Забезпечення впровадження результатів наукових досліджень в освітній процес.

• Підвищення рівня наукових досліджень та оприлюднення їх результатів іноземними мовами.

• Визначення напрямів розвитку наукової діяльності та її комерціалізації у співпраці з бізнесом.

• Забезпечення діяльності наукових шкіл університету відповідно до пріоритетних напрямів розвитку регіону та України загалом з урахуванням результатів наукових досліджень світового рівня.

• Формування та розвиток на базі університету інноваційного хабу, націленого на ефективний трансфер технологій та комерціалізацію.

• Створення сайтів університетських наукових періодичних видань, забезпечення їх функціонування.

• Включення періодичних наукових видань університету до міжнародних наукометричних баз.

• Забезпечення ефективної діяльності Наукового товариства студентів і аспірантів.

• Розробка та запровадження порядку захисту інтелектуальної власності результатів наукових досліджень, їх комерціалізацію.

• Доведення результатів науково-дослідної діяльності до стану інноваційного продукту і його подальшої комерціалізації та впровадження.

• Вдосконалення підготовки здобувачів вищої освіти доктора філософії (РhD).

• Всебічно сприяти збільшенню наукових фахових видань в журналах Scopus и Web of Science.

• Проведення наукових досліджень науковими та науково-педагогічними працівниками університету з проблем, які потребують вирішення на регіональному, державному та світовому рівнях.

РОЗБУДОВА ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО НАПРЯМУ РОЗВИТКУ УНІВЕРСИТЕТУ

• Проведення заходів спрямованих на розширення співпраці із випускниками ПУЕТ (ПУСКУ, ПКІ).

• Розвиток студентської страхової агенції, туристичного агентства та туристичного клубу Way Hunters та інших.

• Розвиток інфраструктури для підтримки бізнес-проектів (стартапів) на ранніх стадіях розвитку (бізнес-інкубатор, тренінговий бізнес-центр тощо).

• Сприяння розвитку студентського (молодіжного) підприємництва (підтримка, консультування, супровід студентських стартапів, бізнес-проектів тощо).

БІЛЬШЕ НОВИН