Eng
171

КРУГЛИЙ СТІЛ «ДОЛАЄМО НАСИЛЬСТВО РАЗОМ» ДО МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Психологічна служба ПУЕТ 29 листопада разом зі студентами першого та другого курсів провела обговорення проблеми насильства, його чинників, проявів, наслідків та шляхів попередження. Круглий стіл у форматі онлайн на тему «Долаємо насильство разом», був приурочений до Міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка з 1991 року проводиться щорічно у період з 25 листопада по 10 грудня. Наші студенти, як й тисячі громадян та різні державні й громадські організації, активно налаштовані аби популяризувати обізнаність про всі форми насильства, а також об’єднати зусилля щодо захисту прав людини. Головним гаслом круглого столу стали слова відомого українського письменника Павла Загребельного: «Замовчане зло не зникає само по собі, не перестає бути злом, зате зло назване втрачає відразу половину своєї сили».

На початку обговорення Вікторія Скорик, студентка 2-го курсу спеціальності готельно-ресторанна справа, розповіла про мету та історію акції, повідомила про те, що період кампанії охоплює важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Галушка Володимир, магістр спеціальності «053 Психологія» Київського університету імені Бориса Грінченка, розповів про результати власного дослідження видів життєвих криз молоді та впливу духовних ресурсів на формування копінг-стратегій для подолання цих криз. Важливу роль у подоланні молоддю життєвих криз відіграє кінотерапія. Мета кінотерапії – сприяти психологічному здоров’ю та розвитку особистості через використання кінофільмів як інструменту для самопізнання, психологічної підтримки та стимулювання духовного росту. Вона особливо дієва для студентів, які шукають підтримку в розвитку особистості, рефлексії та самопізнання, для осіб, які перебувають у стресі, для психологічно вразливих людей, які потребують психологічної підтримки для подолання внутрішніх конфліктів та емоційних перешкод. Також із доповідями та презентаціями виступили студенти другого курсу спеціальності готельно-ресторанна справа. Полянський Максим розкрив важливу проблему звинувачення жертви (віктимблеймінгу); про ознаки та види насильства доповіла Ралко Марія; особливості домашнього насильства були предметом презентації, яку підготувала Пчелінцева Аліна; про негативний вплив насильства на психічне здоров’я людини розказала Краснікова Катерина; соціальні та психологічні чинники насильства проаналізувала Клюєва Ульяна; студентка першого курсу групи Філ б-11 Калюжна Надія доповіла про те, як проблеми насильства та булінгу висвітлена в художній літературі та як таке читання може допомогти усвідомити проблему та боротися із насильством.

Психолог Тодорова Ірина підвела підсумки круглого столу, наголосила на важливості спільної боротьби за права людини та за світ вільний від усіх форм насильства. Вона нагадала учасникам, щодо за потребою, вони можуть отримати безоплатну психологічну підтримку в університеті, а також що вся актуальна інформація щодо алгоритму звернення до психологів розміщена на сайті ПУЕТ.

БІЛЬШЕ НОВИН