Круглий стіл «Сучасна біотехнологія: від науки до практичного використання»

08 грудня 2016 р. на базі кафедри товарознавства продовольчих товарів Полтавського університету економіки і торгівлі проведено круглий стіл на тему «Сучасна біотехнологія: від науки до практичного використання».
Сьогодення характеризується бурхливим розвитком чисельних напрямів біології та їх практичної реалізації в біотехнологічних процесах. Інтенсивна розробка цих напрямів може вирішити нагальні питання людства: отримання нових продуктів харчування, підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин, утилізація відходів виробництва та лікувально-профілактичних засобів тощо.
Саме цим питанням і був присвячений круглий стіл, який пройшов на кафедрі товарознавства продовольчих товарів.
У роботі круглого столу взяли участь представники чотирьох установ: Полтавського університету економіки і торгівлі, Полтавської державної аграрної академії, Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН та Полтавського кооперативного коледжу.
З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися проректор з наукової роботи Полтавського університету економіки і торгівлі, доктор технічних наук, професор Сергій Володимирович Гаркуша та декан факультету товарознавства торгівлі та маркетингу, професорка Наталія Михайлівна Тягунова.
Перша частина засідання була присвячена виступам науковців: кандидата біологічних наук Денисюка П. В. (Інститут свинарства і агропромислового виробництва НААН) про застосування осциляції умов середовища в сільськогосподарській науці; доктора сільськогосподарських наук Шості А. М. (Полтавська державна аграрна академія) про сучасні біотехнології відтворення у свинарстві; кандидата технічних наук Пахомової І. В. (Полтавський університет економіки і торгівлі) про використання природних антиоксидантів у виробництві жировмісних кондитерських виробів; аспіранта Княз’євої К. В. (Інститут свинарства і агропромислового виробництва НААН) про вплив постійного та осцилюючого рН середовища на розвиток ооциткумулюсних комплексів та ембріонів in vitro.
У засіданні круглого столу взяли активну участь студенти, магістранти та викладачі Полтавського університету економіки і торгівлі та Полтавської державної аграрної академії. Участь студентів і магістрантів була відзначена дипломами, грамотами та сертифікатами.
Також призові місця були розподілені між авторами стендових доповідей:
І місце: Мурзак Максим «Генно-модифіковані організми у біотехнологічних виробництвах»;
ІІ місце: Князєва Каміла «Порівняння впливу постійного та осцилюючого рН середовища на розвиток ооциткумулюсних комплексів та ембріонів in vitro»;
ІІІ місце: Сарнавська Ірина «Вплив вітамінів А і Е на фізіологічний стан та відтворну здатність самців».







