Eng
134

Магістри ПУЕТ долучилися до проєкту Державної митної служби України «Ключові компоненти здійснення митної справи»

Суть проєкту полягає в тому, що студенти мають пройти дистанційне навчання від Держмитслужби і у разі його успішного завершення можуть бути призначені на вакантні посади у митних органах України. Згідно з умовами програми, участь у ній можуть брати студенти ступеня «магістр». Наразі до проєкту приєдналися 25 закладів вищої освіти України, з якими підписані меморандуми про співпрацю. ПУЕТ – є одним із таких закладів, який в січні 2024 року уклав Угоду про співробітництво з Державною митною службою  України.

Взяти участь у пілотному проєкті виявили бажання 30 магістрів. Сьогодні вони зустрілись із представниками Полтавської митниці. Від Полтавського університету економіки і торгівлі зустріч модерувала директорка Навчально-наукового інституту денної освіти – Аліна Сергіївна Ткаченко. Від Полтавської митниці присутніх привітала в.о. заступника начальника Полтавської митниці – Наталія Андріївна Скабук.

Начальник відділу по роботі з персоналом Ірина Михайлівна Остапенко докладно розповіла присутнім про пілотний проєкт з працевлаштування молодих фахівців у системі митної служби.

Під час зустрічі виступив начальник відділу забезпечення митного контролю та оформлення Юрій Володимирович Квітницький, який коротко розповів про структуру Полтавської митниці і наголосив на напрямках діяльності різних її підрозділів. Детальніше про нюанси у сфері митного оформлення ознайомила студентів в. о. начальника митного поста «Полтава» Інна Олександрівна Ключук. Начальник відділу провадження у справах про порушення митних правил управління боротьби з контрабандою та порушення митних правил Тетяна Миколаївна Романенко розповіла студентам про гучні випадки контрабанди, які траплялися у практичній діяльності. На думку організаторів зустрічі, такий профорієнтаційний екскурс допоможе студентам визначитися чи хотіли б вони пов’язати своє життя  із митною службою.

На тверде переконання представників ПУЕТ такі проєкти є надзвичайно важливими як для університетів, так і для роботодавців. По-перше, вони дають змогу проводити профорієнтацію і знайомити студентів із можливостями працевлаштування, а по-друге,  вони є актуальними у світлі сучасних вимог до кар’єрного зростання випускників. Приємно відзначити і те, що один зі студентів університету Віталій Гроза (здобувач вищої освіти за спеціальністю «Право») ще до початку офіційної презентації пілотного проєкту в університеті вдало пройшов навчання та працевлаштувався у Полтавській митниці.

Цікавим аспектом програми є те, що студенти можуть потрапити на роботу на лише до Полтавської, а до інших митниць України, де є наявні вакансії. Адже нині у Державній митній службі України є потреба у фахівцях різних спеціальностей за різними напрямками роботи.

БІЛЬШЕ НОВИН