Eng

32

Марафон підтримки підприємництва «Бізнес-Влада-Наука як взаємодія для результату»

Марафон підтримки підприємництва в рамках реалізації програми «Бізнес-Влада-Наука» Департаменту економіки і інвестицій Виконавчого комітету Полтавської міської ради. Виконавцем програми є Полтавський університет економіки і торгівлі. Головне – це консолідація співпраці між бізнесом, владою та наукою шляхом проведення освітніх заходів.  Бізнес-освіта є важливим кроком для розвитку підприємництва в цілому. Деталі у сюжеті.

В основі реалізації Програми – Зміцнення співпраці між органами місцевого самоврядування міста, бізнесом і закладами освіти. Тож в рамках реалізації Програми було проведено 6 освітніх заходів для підприємців. Це тренінги з креативного підприємництва; інтелектуальної власності; участі у публічних закупівлях; розвитку туристичного бізнесу; впровадження системи НАССР для операторів ринку харчових продуктів.

Віта Клименко, директорка Департаменту економіки та інвестицій

– В чому основна перевага таких онлайн-марафонів або такої співпраці?  Це те, що ми маємо можливість співпрацювати з вузами, тому що в них значний інтелектуальний потенціал в місті Полтава. У нас 5 чудових вузів, які можуть проводити як семінари, так і воркшопи для представників бізнесу, на яких вони тренують не лише знання, а й практичні навики, оскільки багато викладачів є практикуючими.

Полтавський університет економіки і торгівлі постійно організовує заходи для підприємців, оскільки одним з напрямів стратегії розвитку – розбудова підприємницького напряму. Цьому сприяє робота інституту проєктів і інновацій, діяльність якого спрямована на створення та реалізацію проектів. А з 2020 року в університеті створено інститут бізнесу та сучасних технологій, який займається підготовкою фахівців у сфері бізнесу, торгівлі та інших галузей, необхідних для економіки.

Аліна Ткаченко, директорка інституту бізнесу та сучасних технологій ПУЕТ, тренерка онлайн-форуму «Впровадження системи НАССР для операторів ринку харчових продуктів»

– Можливості співпраці дають право і можливість підприємцям безкоштовно отримувати освітні послуги, які надають викладачі нашого університету. Потрібно навчатися, щоб бути конкурентноздатними на цьому ринку. І отака от синергія, на нашу думку, дасть змогу розвивати підприємницький рух в нашій країні.

Наймасштабнішим заходом марафону став онлайн-форум з управління безпечністю харчових продуктів для підприємців. Важливість цієї теми зумовлено обов’язковими вимогами, які регулюються законодавчо. Захід мав практичний аспект, для адже отримані знання та матеріали підприємці зможуть використовувати в роботі.

Аліна Ткаченко, директорка інституту бізнесу та сучасних технологій ПУЕТ, тренерка онлайн-форуму «Впровадження системи НАССР для операторів ринку харчових продуктів»

– Ми проводили онлайн-форум по впровадженню системи ХАСП і було дуже приємно, що до нього доєдналися понад 100 підприємців різних галузей, і тренерами були і представники держпродспоживслужби, і голова ГА з інтеграції системи ХАСП. А консультанти не лише з Полтави, а й з інших міст України. Ми провели не лише онлайн форум, але ми також розробили практичний посібник, який скоро буде випущено, і всі наші підприємці, оператори ринку харчових продуктів також зможуть користуватися отаким посібником для впровадження безпечності системи харчових продуктів.

Марина Пушкарьова, учасниця заходу, ділиться враженнями:

Марина Пушкарьова, рестораторка, Таверна «4 Бастіон»

– Ця система спрямована на те, щоб забезпечити безпеку всіх процесів виробництва на кухні. Тобто, наш споживач на 100% буде впевнений, що він буде споживати якісну продукцію і залишиться задоволеним. Інформації дуже багато і самостійно дуже складно зрозуміти, з чого почати, що вірно, а що ні. Дуже багато посередників, які займаються цією системою, а для кожного ресторатора складно обрати, з ким співпрацювати.

Серед завдань реалізації Програми – і заохочення розвитку туристично-дозвільної інфраструктури, сприяння промоції міста. Туристична агенція «Відпустка ОК» також була учасником онлайн-семінару «Кращі кейси регіональних туристичних організацій України». Для проведення заходу були залучені експерти України з розвитку туризму з Одеси, Києва, Чернігова, Дніпра, Тернополя, Херсону і Полтави. Серед них – Президент Національної туристичної організації Іван Ліптуга.

Володимир Ткаченко, співвласник туристичної агенції «Відпустка ОК», учасник онлайн-семінару «Кращі кейси регіональних туристичних організацій України»

– Наша компанія, як і інші компанії, приймають участь, і в подальшому вони бачать оцей посил, і вони хочуть щось робити для того, щоб було цікаво, і в першу чергу, щоб розвивалися туристичні напрямки. Ми долучаємося до різних заходів, ми на них реагуємо та будемо підтримувати їх.

Розвиток професійних компетентностей щодо організації власної справи у креативних галузях також є одним із напрямків, які підтримує Програма. Університет вже кілька років пропонує тренінгові продукти з розвитку креативного підприємництва завдяки реалізації проєкту Creative Spark.

Ігор Юрко, керівник молодіжного бізнес-центру, доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ПУЕТ, тренер курсу «Креативне підприємництво»

– В даному випадку ми розказували про те, як організувати власну справу, чому це необхідно для міста. Чому це взагалі необхідно для держави. Підприємницька діяльність важлива, в першу чергу, тим, що це – нові робочі місця, дає молодим людям ту свободу, яку вони будуть в подальшому розвивати – це те, що наповнює місцеві бюджети, і взагалі-то розвиток підпримництва – це суперважливо для держави.

В університеті кажуть: заходи для підприємців проводяться  не вперше, а вже є гарною традицією. У цьому напрямку вже не один рік поспіль реалізуються проектні ініціативи викладачів, які можуть бути корисними як для підприємців, так і для студентів. 

Телеканал «Центральний»

65
БІЛЬШЕ НОВИН