Eng
952

Меморандум про співпрацю і партнерство між Благодійною організацією «Благодійний фонд «Карітас Полтава», ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та ПУЕТ

Мета підписання цього Меморандуму – втілення ефективних форм співпраці задля захисту прав, гуманітарної підтримки та підтримки процесів соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб, учасників/ветеранів війни та інших громадян, які постраждали від війни, пов’язаної з військовою агресією російської федерації проти України, а також підвищення спроможності та розвитку громади в різних її напрямках.

Підписання Меморандуму відбулося у великій залі засідань Полтавського університету економіки і торгівлі.

Розпочався захід з Хвилини мовчання та вшанування пам’яті полеглих захисників України, завдяки відвазі та самопожертві яких ми маємо можливість жити, працювати і розвивати наше суспільство.

«Власне, нинішній Меморандум – про об’єднання зусиль задля розвитку Полтавської громади,- говорить ректор ПУЕТ Олексій Нестуля. – Переконаний, що його активними учасниками мають стати усі її мешканці. У тому числі й ті, які нині потребують особливої уваги й підтримки. Зокрема, йдеться про внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та членів їхніх сімей, соціально вразливих категорій. Наше спільне завдання – інтегрувати їх у повноцінне життя громади.

Задля цього спільно з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та за підтримки DVV International в Україні ПУЕТ вже п’ятий  рік поспіль реалізує проєкт «Центр освіти дорослих  міста Полтава». Разом реалізуємо ряд міжнародних проєктів підтримки ВПО, ветеранів та членів їхніх сімей».

Переконані у ефективності синергії зусиль. Впевнений, що співпраця з БО «Благодійний фонд Карітас Полтава дасть новий імпульс роботі з підтримки тих, хто її потребує. Адже у нас спільні цінності і єдина мета – Перемога України».

Особливо актуальними, на думку Олексія Олексійовича, є визначені в Меморандумі такі напрямки спільної діяльності, як «ідентифікація наявних криз та потреб, сприяння у наданні різних видів допомоги, розвитку компетенцій, сприяння формуванню дієвих моделей допомоги в задоволенні та захисті суспільних, зокрема соціальних, економічних, житлових, культурних, освітніх, реабілітаційних, оздоровчих та інших інтересів внутрішньо переміщених осіб, учасників/ветеранів бойових дій та інших осіб, які постраждали від війни, пов’язаної з військовою агресією російської федерації проти України, а також представників місцевих вразливих верств населення».

«Усі ті ініціативи, які ми побачили в Полтавському університеті економіки і торгівлі, є однаково важливими і для дітей, і для молоді, і для людей поважного віку. Ми також опікуємося, як і ПУЕТ, внутрішньо переміщеними особами – не тільки в плані надання гуманітарної допомоги, а й в тому, щоб відновлювати людську гідність. Коли ми робимо щось спільно, це дає певне підсилення дій», – зазначив директор Благодійної організації «Благодійний фонд «Карітас Полтава», Володимир Раковецький.

Принципи співпраці, закріплені в Меморандумі, як то «зустрічі, консультації, переговори, обмін відповідною інформацією та інформаційними матеріалами…» дозволять глибше вивчити проблеми кожної з вразливих груп населення.

Говорить виконавча директорка ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» Світлана Нестуля: «На разі, окрім проєкту «Центр освіти дорослих м. Полтави», разом з ПУЕТ ми реалізуємо проєкт «Допомога в реабілітації та налагодженні повноцінного життя ВПО в Україні» за сприяння японського уряду та організації «ShantiVolunteerAssociation». Він вже допоміг тисячам біженців. Важливо, що його очолює  переселенка з Республіки Крим, Ольга Стефанюк, яка знає, як ніхто інший, всі потреби і проблеми ВПО.

Активно працюємо також над проєктом «Реінтеграція ветеранів та ветеранок через створення освітніх можливостей», у партнерстві з Інститутом міжнародного співробітництва (DVVInternational) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини».

Керівником цього проєкту є Лілія Матвійчук в команді проєкту Анастасія Болдар – дружина захисника, який зараз боронить Україну та Володимир Шкребела –  учасник, бойових дій, Ветеран.

 «Переконана, що підписання Меморандуму надасть новий імпульс і новим напрямкам нашої спільної роботи задля майбутнього нашого міста й України», – підсумовує Світлана Нестуля.

Заступник директора комунальної організації «Інститут розвитку міста» Олексій Довгаль, присутній на церемонії підписання Меморандуму, високо оцінив роботу ПУЕТ у сприянні розвитку гуманітарних ініціатив Полтавської громади та освіти дорослих. Це, за словами Олексія Довгаля, є одним з маркерів успішності громадського простору. Керівник  комунальної установи вручив колективам Полтавського університету економіки і торгівлі та  БО «Благодійний фонд «Карітас Полтава» Подяки за участь у реалізації програми «Розвиток освіти дорослих у Полтавській міській територіальній громаді на 2021-2025 роки».

БІЛЬШЕ НОВИН