Eng

20

Менеджери опановують «рецепти демократії»

16 лютого  в університеті  будували країну, де панує ДЕМОКРАТІЯ. Цікава гра, розроблена норвезькою організацією «Rafto Foundation for Human Rights», у якій узяв участь студент першого курсу спеціальності Менеджмент Владислав Пятик,  об’єднала і студентів ПУЕТ, і учнів Полтавщини.

ПУЕТівці радо зустріли ідею приєднатися до цікавого проєкту, ініційованого Конвентом Самоврядної Співпраці Польща-Україна, – інтелектуальної гри «Рецепт демократії» («Democracy Cake»). Така співпраця стала можливою, завдяки  плідній співпраці університету із ключовим стейкхолдерами, а саме  Асоціацією  органів місцевого розвитку Полтавської обласної ради.

Гарант освітньої програми «Бізнес-адміністрування» к. е. н., доцентка Яніна Барибіна поділилась своїми враженнями про гру, яка об’єднала і студентів, і школярів.

«За нашою молоддю – майбутнє! Команда з Полтави  не шукала простих рішень у формуванні  своєї країни, де мають сповідуватись принципи Демократії.  Кожен член команди з повагою до інших відстоював свою позицію, обґрунтовуючи та посилаючись на досвід різних країн, цитуючи державотворців, які увійшли в історію».

ПУЕТ шукав відповідь на питання «Що таке демократія, які її найважливіші інгредієнти?»

Розгорілась ціла дискусія над питанням «Що зробити, аби демократія вистояла перед загрозами?»

Гра розроблена норвезькою організацією «Rafto Foundation for Human Rights» і широко використовується в багатьох країнах. Пізнавальна забава має неабияку популярність серед школярів і студентів, цікава вона й для дорослих.

Сенс гри полягає в тому, що потрібно створити «пиріг, або Cake» демократичної держави. Спочатку зібрати інгредієнти, що притаманні державному управлінню, та побудувати національну ідентичність. Потім додати елементи демократії. Усі складові потрібно розміщувати у хронологічному порядку, який обов’язково обговорюється та обґрунтовується групою. У кінцевому підсумку у грі пропонуються погані інгредієнти, які заважають існуванню демократичної системи. Учасники мають виробити шляхи, щоб побудована ними держава вистояла перед загрозами.

У процесі гри учасники дискутують про форми державного управління та обговорюють демократичні процедури, які сприятимуть тому, щоб держава працювала на людей, а не навпаки. Саме дискусія є важливою складовою гри. Власне, це і є демократія – чути один одного, гуртуватись навколо спільної ідеї, відстоювати її та будувати форми співпраці між громадськістю і владою.

Це освітня гра, у якій немає чітких доконаних відповідей, оскільки не існує єдиного правильного способу виконати її завдання. Метою участі у грі є побудова демократичного суспільства. Вона заохочує до розмов про демократію, перед якими викликами вона постає і як їм можна протидіяти.

Висловлюємо щиру подяку Полтавській асоціації місцевого розвитку Полтавської обласної ради та Конвенту Самоврядної Співпраці Польща-Україна. Готові до співпраці в освітніх, наукових та культурних проєктах.

БІЛЬШЕ НОВИН