Eng
26

«Міжкультурне спілкування та міжнародний діалог»

Викладачі спеціальності «Філологія» переконані, що умовою успішного формування іншомовної комунікативної компетентності майбутніх філологів-перекладачів є інтерактивне включення студентів в англомовну комунікацію, створення середовища, яке активно залучає студентів до англомовної комунікації. У контексті цього питання особливе значення має міжкультурне спілкування та міжнародний діалог культур.

Так, 23 березня 2021 року доцент кафедри української, іноземних мов та перекладу Стеценко В. В. провів онлайн зустріч зі студентами Нанджінського університету пошти і телекомунікацій Китаю та магістрами-філологами, а також студентами другого курсу спеціальності «Філологія» ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Спікери NJUPT (Нанджінській університет пошти і телекомунікацій Китаю) Іман Фарах (Марокко), Марина Сильченко (Туркменістан), Богдан Бондаренко (Україна) розповіли про свої враження від перебування в Китаї. Студенти обговорили питання організації навчання, дозвілля і культурних особливостей України і Китаю. Зустріч пройшла в теплій і дружній атмосфері. Спілкування відбувалося англійською мовою. Викладач сприяв ситуативному мовленню студентів.

Переконані, що метод ситуативного включення студентів у діалог має сприяти вивченню іноземної мови. У діалозі студенти-філологи обмінюються не лише навчальною, а лінгвосоціокультурною інформацією, тому що ситуації міжкультурного спілкування наближені до їхньої майбутньої професійної реальності. Такі заняття, які відбуваються з носіями мов та представниками інших культур є традиційними, вони сприяють професійній підготовці майбутніх філологів-перекладачів.

БІЛЬШЕ НОВИН