Мотивуючі історії студентів ПУЕТ
Давні китайці казали: «Дайте людині рибу, і вона отримає їжу на день, навчіть її ловити рибу, і вона отримає їжу на все життя». Ця мудрість актуальна і понині, саме тому одними зі стратегічних напрямків діяльності Полтавського університету економіки і торгівлі є підприємницький та лідерський напрямки. Важливо навчити студентів суміщати навчання з роботою, міжнародними стажуваннями, програмами кредитної мобільності та проєктами, не забуваючи при цьому про особистісний розвиток. Для цього в університеті створено все: є омбудсмен, служба психологічної підтримки, проєктний офіс, міжнародний офіс, технічна підтримка дистанційних курсів, центр якості освіти, інститут лідерства, молодіжний бізнес-центр, тощо. А які вони, студенти одного з кращих приватних університетів країни за версією Всеукраїнського Об’єднання організацій роботодавців? У цій статті ми трохи познайомимо вас із ними. Ми підготували для вас п’ять мотивуючих історій студентів ПУЕТ, і можливо, це допоможе зробити важливий вибір, що буде мати вирішальний вплив на ваше життя.
Історія № 1. «Поєднуй навчання, роботу та творчість»
Валерія Торяник
Маючи високий конкурсний бал Валерія вступила до ПУЕТ безкоштовно і продовжує навчатися на безоплатній основі за програмою 190+ (програма передбачає безкоштовне навчання для студентів, що мають середній бал з НМТ 190 і вище, а за умови відмінного навчання – безкоштовне навчання може продовжуватися до самого завершення університету). Середній бал за останню зимову сесію у Валерії становить 100 балів. Це найвищий результат у студентському рейтингу. Ми поцікавилися у Валерії, як їй вдалося досягти такого високого академічного результату та які плани вона має на майбутнє:
«Коли я навчалася в старшій школі, і прийшов час обирати майбутній фах, мене зацікавила професія маркетолога. Мій вибір серед ЗВО України зупинився на ПУЕТі. Багато факторів мали значення: отримання диплома міжнародного зразка, практика з першого курсу, можливість стажування за кордоном, безкоштовне навчання завдяки високим балам ЗНО, висока кваліфікація викладачів, гарна репутація та приємна атмосфера всередині університету. Не останню роль зіграло і бажання навчатися у рідному місті. До навчання я завжди ставилася відповідально, звикла своєчасно виконувати всі завдання і водночас брати активну участь у житті колективу. Це не дається мені легко, але результати приносять велике задоволення і надихають рухатися вперед!
Дисципліни, що ми вивчаємо, дуже цікаві, і маючи власний інтернет-магазин, я можу застосовувати знання на практиці. Безумовно, я вдячна і викладачам за підтримку та допомогу, адже це не просто компетентні фахівці, а й добрі та чуйні люди.
У найближчому майбутньому я планую поєднувати навчання із роботою у своєму інтернет-магазині. Це допоможе закріпити теоретичні знання, а також реалізувати мої творчі амбіції. Нині складно будувати плани на тривалий період через мінливу ситуацію у світі, та я впевнена, що освіта маркетолога допоможе мені підлаштуватися до будь-яких реалій».
Окрім відмінного навчання і успіхів у професії, Валерія також прекрасно співає та бере активну участь у студентських благодійних ярмарках. До слова, цього року студенти зібрали майже 40 00 гривень під час студентських ярмарків та спрямували ці кошти на ЗСУ і на потреби дітей ВПО, які нині проживають у гуртожитках ПУЕТ.
Історія № 2. «Будь лідером студентського самоврядування»
Антон Філіпповський
Історія № 3. «Ніколи не здавайся»
Діна Сичук
Відомий стереотип, що у приватних університетах немає стипендії. Насправді, це не так. У ПУЕТ багато стипендіальних програм, діють постійні конкурси від міжнародних донорів та фундацій. Для цього працюють спеціальні відділи, а завдяки щотижневим старостатом і загальному телеграм-чату пуетівців, інформація про ці програми розповсюджується дуже швидко і всі охочі можуть подати заявки. Діна навчається за спеціальністю «Міжнародній економічні відносини», освітня програма «Міжнародний бізнес». Їй зовсім трошки не вистачило балів, щоб вступити до університету безкоштовно за програмою 190+, як це зробила Валерія. Але Діна не здавалася і з перших днів активно включилася у роботу. Вона одразу ж стала членкинею студентського самоврядування, організувала творчу театральну групу «Свідки Тарантіно». Діна є авторкою наукових праць з теми розвитку міжнародної торгівлі, а також вона дослідила перспективи розвитку споживчої кооперації України в умовах військового стану та післявоєнній відбудові. До того ж, вона володіє англійською мовою на рівні В2, та німецькою на рівні А2. Все це дало можливість Діні податися на стипендію Укркоопспілки, яку вона буде отримувати протягом першого семестру наступного року. Такі історії доводять істину – ніколи не зупиняйтеся, ставте цілі і досягайте їх.
Історія № 4. «Бери участь у міжнародних проєктах»
Альона Шустваль
Альона – одна з кращих студентів ПУЕТ за академічними рейтингами. Вона вже має досвід роботи у департаменті маркетингу університету, а цього року стала учасницею кредитної мобільності та цілий семестр навчалася в Утенівській колегії прикладних наук у Литві. Усі студенти ПУЕТ, які хоча б раз виграли грант кредитної мобільності як один говорять: «Не бійтеся подаватися на різні проєкти, конкурси. В нашому університеті прозора процедура відбору, тож не зупиняйтеся, і вам обов’язкового пощастить».
«Чому я обрала ПУЕТ? Насправді, вступити саме в ПУЕТ не було метою. Я не могла довго вирішити, який університет обрати. Але ПУЕТ мене привабив можливістю навчатись за кордоном, різними стажуваннями, гарними викладачами, ставленням до студентів. Тому зараз, навчаючись на третьому курсі, я маю змогу твердо сказати, що я рада що обрала саме цей університет.
Як мені вдається так добре навчатися? Головне для мене правило: не відкладати все на потім та слухати на парах. Робити конспекти, але записувати тільки найголовніше. Вдома не лінуюсь виконувати завдання, повторювати пройденний матеріал. З дистанційним курсом це робити легко, бо є всі матеріали та джерела. Якщо мені потрібна допомога, звертаюсь до викладачів, вони завжди допомагають.
Які мої плани на майбутнє? В першу, чергу це отримати диплом бакалавра, а потім і магістра. Як показує життя,все приходить з часом, головне – не втрачати можливість. Можливо колись я стану бізнес-леді, але зараз перевага найбільше в навчанні».
Історія № 5. «Не бійся змін»
Михайло Лапкун
Михайло – голова студентського наукового товариства, активний учасник студентського самоврядування, ведучий багатьох заходів, стипендіат Вченої ради університету. Дивлячись на нього, розумієш, як йому подобається студентське життя. Але так було не завжди, Михайло поділився з нами своєю життєвою історією.
«Мій шлях університетського життя виявився досить цікавим. Свого часу коли я вступав до університету, я обрав спеціальність, яка тоді мені здавалася моєю, але проучившись півтора роки, я зрозумів, що це не та спеціальність, у якій я себе бачу. Але завдяки тому, що ПУЕТ надає можливість вибудовувати свій шлях самостійно і з другого курсу ми маємо широкий перелік вибіркових дисциплін (вони обираються в індивідуальному електронному кабінеті студента) я познайомився з дисципліною «Підприємництво». Завдяки доброзичливому ставленню співробітників університету, я зміг легко перейти навчатися на ту спеціальність, яка мені дійсно подобається. Наразі я вчуся на освітній програмі «Підприємництво, торгівля та логістика». Тож, головне – це не боятися змін, та бути відкритим, не боятися помилитися. Вже потім я вступив у студентську раду університету, де зміг повністю реалізувати свій потенціал, а також завдяки відкритому голосуванню серед студентів, на якому за мене віддали переважну більшість голосів – я зміг очолити наукове товариство студентів».