Натхненна наукова та освітня діяльність студентів і викладачів спеціальності Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
В умовах жорсткого карантину майбутні фахівці спеціальності Підприємництво, торгівля та біржова діяльність беруть активну участь в освітньому, науковому та суспільному житті університету, дотримуючись усіх вимог та відповідно до реалій сьогодення. Отже, у пригоді їм стали вже звичні для них дистанційні технології.
За майже три тижні карантину зроблено чимало. Так, викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи перебувають постійно на зв’язку зі студентами та колегами.
Разом зі студентами викладачі кафедри плідно працюють у дистанційних курсах, проводячи онлайн лекційні та практичні заняття та надаючи консультації. Треба зазначити, що робота на цьому не завершується, оскільки дистанційні курси дисциплін складаються ще із завдань, які за ступенем надходження перевіряються, на виконані завдання пишуться рекомендації, зауваження або рецензії, у разі потреби студенти доопрацьовують свої роботи. Для більшості з викладачів та студентів настає час сесії й це буде наступним етапом наполегливої роботи кожного.
Доцентка кафедри, к. т. н. Л. М. Губа написала у Facebook: «Сьогодні, в перший день посилення вимог щодо додержання правил карантину, студенти-магістри груп ТЕМСм-51 та ТКДм-51 заочної форми навчання ПУЕТ складали екзамен.
Що хочеться відзначити: це дійсно круто – жити у світі таких сучасних технологій, які дозволяють працювати, навчатися, одержувати консультації викладачів та підтверджувати свої знання дистанційно, і навіть в очному режимі!! Бачити та чути один одного на великих відстанях, мати можливість спілкуватися у формі відеоконференції під час освітнього процесу, видавати завдання, отримувати відповіді, оцінювати останні в ручному та автоматичному режимах, створювати відомості прямо в дистанційних курсах, а також застосовувати можливості відразу кількох гаджетів!! І це ще не все!!…»
Доцентка кафедри, к. т. н. Ю. О Басова.: «Неважливо, в якому місті ти знаходишся, адже сучасні дистанційні технології дозволяють постійно підтримувати інтерактивний зв’язок викладача із студентом.
Сьогодні складали залік із дисципліни «Товарознавство непродовольчих товарів» (спецкурс) із студентами заочної форми, що проживають у м. Житомир.
Вітаю з успішним складанням заліку!»
У порядок денний роботи викладачів входить і робота з підготовки чергового випуску Наукового вісника ПУЕТ серії «Технічні науки», і вони натхненно працюють над науковими статтями. Паралельно йде розроблення нового методичного забезпечення.
До наукової роботи викладачів входить і робота з формування за підсумками проведеної під час карантину 2-3 квітня 2020 року Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (організатором якої була саме ця кафедра) та підготовки збірника тез доповідей та подання його до ВПВ.
Крім цього, викладачі кафедри готують свої статті та тези за результатами наукових досліджень для участі в кількох міжнародних науково-практичних конференціях. Визнанням наукового рівня наших фахівців є те, що викладачів кафедри часто запрошують як експертів різноманітні регіональні ЗМІ.
Під час карантину студенти спеціальності разом їз своїми науковими керівниками, представниками кафедри, ретельно готувалися до щорічної загально- університетської студентської наукової конференції. Результат був дуже позитивний, адже їх доповіді були змістовними, актуальними, цікавими та викликали активне обговорення.
Так, під час підготовки наукової роботи її керівник, старша викладачка Н. В. Гнітій, у Facеbook поділилася першими успіхами: «Продовжуємо фізико-хімічні дослідження пральних порошків, початі ще в лабораторіях ПУЕТ, в умовах карантину вдома. Наукова робота студента групи БТ-21 Носаль Олега».
Успішно виступили молоді науковці й у роботі V Міжнародного зльоту студентів «Сучасна молодь: створюючи інновації – прагнемо до майбутнього», ініційованого вишем-партнером – Карагандинським економічним університетом Казспоживспілки в онлайн-форматі, що відбувся 7 квітня 2020 року.Деканеса факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу, доцентка кафедри, к. т. н. А.С. Ткаченко входить до команди міжнародного проєкту програми підтримки підприємництва в системі освіти Creative Spark (це п’ятирічна ініціатива, спрямована на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок і креативної економіки в семи країнах: Україні, Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Грузії за підтримки Великої Британії) та бере активну участь у ньому. Отже, оголошений у країні карантин для спеціальності Підприємництво, торгівля та біржова діяльність та кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи став викликом, який вони гідно прийняли й вийшли переможцями!